Північна Африка залишається ключовим ринком для пшениці ЄС, – огляд іноземних ЗМІ за 02 листопада 2022 року

Опубліковано 03 листопада 2022 року, 09:30

Бразилія, хоча й має рекордне виробництво, ймовірно, звернеться до альтернативних постачальників пшениці (таких, як США, Канада та Росія), щоб виконати свої вимоги в 2022–23 МР (жовтень–вересень). Очікується, що її традиційний постачальник – Аргентина – у 2022–23 МР матиме зменшення виробництва пшениці на 40 % у порівнянні з попереднім роком.

Міністерство сільського господарства США підвищило прогнози виробництва пшениці в Бразилії в 2022–23 МР до 9,2 млн тонн у жовтні, що на 19,5% більше, ніж минулого року.

Бразилія є одним із найбільших у світі імпортерів пшениці, її внутрішнє споживання перевищує 12 млн тонн на рік, що є нижчим за її виробничу потужність.

Джерело: Spglobal


Експорт пшениці з Індії збільшився більш ніж удвічі до $ 1,48 млрд протягом квітня–вересня 2022–23 років у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, повідомило Міністерство торгівлі в середу. За аналогічний період минулого року експорт становив $ 630 млн.

Незважаючи на те, що в травні уряд заборонив експорт пшениці, деякі поставки дозволені, щоб задовольнити продовольчі потреби країн, які потребують цього.

Міністерство також повідомило, що експорт сільськогосподарської та продуктів переробки та хірчів збільшився на 25 % протягом шести місяців цього фінансового року.

Джерело: Business-standard


Країни Північної Африки залишалися ключовими напрямами для експорту м’якої пшениці з ЄС у липні–жовтні. Поставки за рік збільшилися – насамперед за рахунок того, що Марокко підвищив обсяги закупівель у Франції на тлі невизначеності щодо поставок у Чорному море.

Алжир, Марокко та Єгипет разом стали найбільшими імпортерами м’якої пшениці з ЄС за перші чотири місяці 2022–23 маркетингового року (липень–червень). Вони отримали разом 4,2 млн т, або 36,3 %, загальних поставок блоку — порівняно з 3,1 млн т, або 27,1% роком раніше, свідчать попередні дані Європейської комісії.

Франція постачала більшу частину м’якої пшениці з ЄС до Північної Африки, ставши найбільшим експортером пшениці в ЄС за перші чотири місяці цього маркетингового року. Французькі поставки пшениці досягли 4,43 млн т протягом 1-18 тижнів, порівняно з 2,57 млн т за той самий період минулого року, і обійшли поставки Румунії, які скоротилися більш ніж удвічі за рік до 1,6 млн т з 3,5 млн т.

Загальний обсяг експорту м’якої пшениці з ЄС за 1–18 тижні досяг 11,54 млн т порівняно з 11,44 млн т роком раніше.

Джерело: Argusmedia

 

Китай дозволив імпорт пшеничного борошна з Білорусі з 1 листопада, якщо воно відповідає вимогам інспекції та карантину, повідомила митниця Китаю.

Джерело: Euronews


Вомітоксин (грибок) був виявлений у деяких зернах кукурудзи в США, зібраних цієї осені, змушуючи заводи, які займаються виробництвом етанолу, і зернові елеватори ретельно перевіряти поставки зерна.

Корми, виготовлені з зерна, забрудненого концентрованими рівнями рослинного токсину, можуть заразити худобу та призвести до низького набору ваги, особливо серед свиней, а покупці зерна можуть відмовитися від вантажу або оштрафувати фермерів за поставки, які містять його.

Відповідно до щотижневого звіту Міністерства сільського господарства США, в Огайо виникають перші ознаки токсину. Покупці зерна у східній Індіані також починають більш суворо перевіряти поставки кукурудзи на наявність токсинів, за словами фермерів та джерел з елеваторів.

Джерело: Reuters


У середу китайська митниця оновила свій список схвалених експортерів бразильської кукурудзи. За словами джерела, знайомого з процесом, експорт бразильської кукурудзи в Китай може скоро розпочатися. Згідно з документом на веб-сайті Головного митного управління, новий список включає 136 експортних потужностей кукурудзи, включаючи об’єкти, що належать ADM ADM.N, Bunge, Cargill, Louis Dreyfus і Cofco International.

Імпорт Китаєм кукурудзи з Бразилії стане ударом для Сполучених Штатів, головного світового постачальника кукурудзи. Зараз Китай покладається на Сполучені Штати та Україну щодо поставок кукурудзи, але вторгнення Росії в Україну перервало експорт.

Джерело: Nasdaq


Цього року врожай зерна в Польщі досяг рекорду, повідомляє державне статистичне агентство. Це означає, що країна залишиться третім за величиною виробником зернових в Європейському Союзі.

Незважаючи на спеку, яка вразила Польщу влітку, що викликало побоювання посухи, виробництво зерна може досягти безпрецедентного рівня близько 36 млн тонн, що на 4% більше, ніж минулого року, згідно з останньою оцінкою Статистичного управління Польщі (GUS).

Очікується особливо високий урожай пшениці – близько 13,5 млн тонн, що на 11% більше, ніж минулого року, сказав Марцін Вронський, заступник генерального директора Національного центру підтримки сільського господарства (KOWR), цитований польською пресою.

Джерело: Notesfrompoland


Кенійським споживачам варто підготуватися до чергового зростання цін на пшеницю, якщо блокада Росією зерна з України через Чорне море триватиме після січня.

Мельники в Кенії кажуть, що країна забезпечена до січня, враховуючи, що переробники отримали замовлення на пшеницю, які розраховані на наступні три місяці за поточною ціною.

«Пшениці надходить багато, і її ще більше у відкритому морі. Я не передбачаю ситуації, коли ціни на пшеничні продукти виростуть понад поточну вартість протягом наступних трьох місяців», — сказав Бімал Шах, головний виконавчий директор Broadway Group of Companies.

Мельники попередньо закуповують пшеницю на міжнародному ринку. Зерно, яке вони закупили наразі, захистить споживачів від потрясінь, що можуть бути спричинені нинішнім глухим кутом.

Джерело: Businessdailyafrica


Міністр сільського господарства Марокко Мохамед Седдікі заявив, що Марокко розпочало сільськогосподарський сезон із дуже низьким запасами дамб порівняно з останніми десятьма роками.

Міністр зазначив, що станом на 31 жовтня кількість опадів усередині країни досягла лише 21,8 міліметра. Це на 45 % менше порівняно з нормою та на 6,1 % менше порівняно з попереднім сезоном.

Запаси у водосховищах, призначених для зрошення сільського господарства, досягли 3,2 млрд кубометрів, що становить 24 %, що на 32 % нижче, ніж у попередньому сезоні.

Виходячи з поточної ситуації, 533 млн кубічних метрів були тимчасово виділені для загального наповнення водосховищ із 5,34 млрд кубічних метрів, зазначених у планах управління водними ресурсами», — сказав Седдікі.

Джерело: Moroccoworldnews


Уряд Аргентини вводить ліцензування на експорт пшениці до кінця маркетингового року у зв’язку зі скороченням врожаю пшениці через посуху.

Джерело: Boletinoficial


Міністр сільського господарства Лівану Аббас Хадж Хасан у середу запустив національну стратегію вирощування пшениці на тлі стурбованості пшеничною кризою в країні, оскільки російсько-український конфлікт продовжує розвиватися.

«Ми розробили план розповсюдження насіння серед фермерів і моніторингу погоди, заручившись підтримкою ліванських та іноземних експертів», — сказав Хадж Хассан, сподіваючись, що план допоможе Лівану досягти високоякісного виробництва та побудувати міцний сільськогосподарський сектор, повідомляє National.

Хадж Хасан пояснив, що стратегія передбачає розподіл 300 тонн насіння пшениці серед 2200 фермерів, при цьому міністерство сільського господарства фінансує 50% ціни на пшеницю.

Зі свого боку, представник ФАО в Лівані Нура Ураба Хаддад заявила, що ФАО незабаром підпише екстрену угоду з Міністерством сільського господарства Лівану про надання дрібним фермерам понад 150 тонн насіння пшениці та навчання їх сільськогосподарським практикам.

Джерело: English.news


Перший експорт аргентинського трансгенного пшеничного борошна прибув до Бразилії. Після того, як компанія Bioceres отримала дозвіл від Бразилії на імпорт борошна з її ГМО-пшениці HB4, фірма, контрольована аргентинською групою, здійснила перший експорт цього продукту до сусідньої країни.

Перша партія складала 2500 кілограмів і була відправлена Rizobacter Argentina до Rizobacter Brasil. Джерела вказують, що операція була спрямована на промисловий сектор, щоб «провести перші випробування».

Джерело: LanacionБільше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux