портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Перевірка Росспоживнагляду підтвердила безпідставність заборони продукції українських кондитерів

Опубліковано 30 жовтня 2013 року, 08:15

Заява Росспоживнагляду стосовно підсумків перевірки українських фабрик корпорації «Рошен» містить відверто неправдиву інформацію, а її тональність не відповідає духу українсько-російської співпраці.

Українська сторона виконала всі умови Росспоживнагляду щодо організації інспектування кондитерських фабрик корпорації «Рошен». При цьому, інспекційна група Росспоживнагляду порушила процедуру перевірок та на даному етапі відмовилася від конструктивного вирішення питання двохсторонньої торгівлі. Такі дії суперечать законодавству обох країн та нормам і вимогам Світової організації торгівлі. Про це сьогодні повідомили у прес-службі Мінагрополітики України.

Заява Росспоживнагляду стосовно підсумків перевірки українських фабрик корпорації «Рошен» містить відверто неправдиву інформацію, а її тональність не відповідає духу українсько-російської співпраці.

Росспоживнагляд звинуватив українського виробника у неналежному контролі якості сировини, відсутності дозволів на експорт до РФ продукції основного виробника сировини та у виготовленні продукції на основі застарілих нормативів, що було розцінено як недотримання санітарних норм РФ. Українська сторона вважає дані висновки безпідставними.

По-перше. Необґрунтованими є твердження про невиконання корпорацією вимог до вхідного контролю сировини. Сировина, яка використовується КК «Рошен», пройшла всі внутрішньодержавні процедури контролю на дотримання показників безпечності та отримала відповідні державні санітарно-гігієнічні висновки, які засвідчують відповідність санітарно-хімічним показникам безпечності. Зазначені документи були продемонстровані інспекторам Росспоживнагляду. Нехтування цими значимими документами свідчить про спроби дискредитувати систему контролю харчової безпечності, яка запроваджена в Україні.

По-друге. Вимога Росспоживнагляду щодо експорту продукції з сировини лише тих підприємств, які включені до реєстру допущених до поставок в РФ, підкріплюється законодавчими актами РФ. Мінагрополітики звертається до російської сторони з проханням надати юридичне обґрунтування зазначеної вимоги, адже цей прецедент може стати приводом для безпідставної заборони продукції інших українських підприємств.

По-третє. Не витримує критики позиція Росспоживнагляду, що продукція КК «Рошен» не відповідає санітарним вимогам РФ через розбіжності в харчовому законодавстві двох країн щодо нормування показників безпечності готової продукції.

Насправді український виробник-експортер продуктів харчування до РФ, незалежно від українських вимог до якості та безпечності, пройшов сертифікацію у відповідних уповноважених державних установах РФ, під час якої було підтверджено відповідність російським нормативним документам.

Зокрема, у 2013 році корпорація «Рошен» пройшла сертифікацію в Брянському центрі стандартизації та управління якістю РФ. Продукція була досліджена лабораторією Державного дослідного центру ФБУЗ «Центр гігієни й епідеміології Брянської області», яка встановила повну відповідність продукції всім російським вимогам з безпечності, в т.ч. показникам мікробного псування – вмісту дріжджів і пліснявих грибів.

Відповідність продукції КК «Рошен» російським вимогам безпечності підтверджується результатами лабораторних досліджень, які здійснюють українські сертифіковані лабораторії з перевірки якості і безпечності харчової продукції.

21-24 жовтня 2013 року інспектори Росспоживнагляду протягом перевірки фабрик КК «Рошен» не здійснювали відбору зразків для лабораторних досліджень. Мінагрополітики в черговий раз звертає увагу на порушення процедур перевірки українських підприємств. Зокрема, Росспоживнагляд всупереч міжнародній практиці включив до групи інспекторів представника російського підприємства – головного конкурента корпорації «Рошен» на російському ринку. Окрім цього, інспектори відмовилися від складання акту перевірки фабрик КК «Рошен», що суперечить вимогам російського законодавства.

Нагадаємо, що Росспоживнагляд від самого початку не мав жодних підстав видавати наказ про заборону на ввезення продукції корпорації «Рошен» до Росії. Зокрема, Росспоживнагляд публічно визнав, що продукція корпорації «Рошен» повністю відповідає санітарному законодавству РФ, яке регулює показники безпечності. Згідно з законодавством СОТ, лише порушення вимог до безпечності продукції є підставою для рішення про заборону на її ввезення до країни-члена СОТ.

Зі свого боку українська сторона продемонструвала готовність до компромісних рішень у питанні розблокування доступу продукції корпорації «Рошен» до російського ринку і висловлює готовність до професійного діалогу в межах міжнародного законодавства.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux