Павленко: Розвиток експорту сільгосппродукції - ключове завдання Мінагрополітики

Опубліковано 04 вересня 2015 року, 15:50

Міністр підкреслив, що одним із пріоритетних напрямів міжнародної діяльності Мінагрополітики є диверсифікація ринків збуту української продукції та експортних позицій. Так, географічна структура сільськогосподарського експорту змінюється у бік збільшення часток експорту до країн Азії (частка експорту 46,6%, +12,8 п.п.), США (частка експорту 0,3%, +0,1 п.п.), інших країн (2,7%, +0,9 п.п.).

"Експорт сільськогосподарської продукції генерує зростання галузі та нові робочі місця, що надзвичайно важливо для забезпечення стабільності в Україні та встановлення добрих, міцних і взаємовигідних відносин з іншими країнами. На міністерство покладено відповідальність за створення передумов для реалізації експортного потенціалу вітчизняного агропромислового комплексу" - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час виступу на засіданні Ради експортерів та інвесторів при МЗС України.

Міністр підкреслив, що одним із пріоритетних напрямів міжнародної діяльності Мінагрополітики є диверсифікація ринків збуту української продукції та експортних позицій. Так, географічна структура сільськогосподарського експорту змінюється у бік збільшення часток експорту до країн Азії (частка експорту 46,6%, +12,8 п.п.), США (частка експорту 0,3%, +0,1 п.п.), інших країн (2,7%, +0,9 п.п.). В той же час спостерігається тенденція різкого скорочення поставок української продукції до Російської Федерації (на 76,8% - 582 млн дол. США) до 175,5 млн дол. США.

До десятки країн - найбільших імпортерів української сільськогосподарської продукції за першу половину 2015 року увійшли Китай, Індія, Єгипет, Туреччина, Іспанія, Іран, Нідерланди, Італія, Польща, Білорусь. За сім місяців 2015 року до цих країн було експортовано продукції на 4,4 млрд дол. США, що становить 56,9% загального експорту агропродукції.

Частка експортованих до Російської Федерації сільськогосподарських товарів за даними митних органів зменшилася з 8,1% (за підсумками 7-ми місяців 2014 року) до 2,3% за 7 місяців 2015 року.

 

"Мінагрополітики особливої уваги надає відкриттю нових ринків для експорту агропродукції та розширенню співпраці з такими країнами як Китай, Індія, Єгипет, Іран, Туреччина, Народна Республіка Бангладеш, Республіка Корея, Саудівська Аравія, Індонезія, США, Канада, Ізраїль. Нашими цілями до 2020 року є збільшення виробництва зернових до 100 млн тонн, нарощення їх експорту удвічі та збільшення виробництва продукції з високою часткою доданої вартості ", - наголосив Міністр Олексій Павленко.

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux