Павленко: Наближення українського законодавства до норм ЄС – нові можливості експорту агропродукції

Опубліковано 24 вересня 2015 року, 14:28

"Підписання Угоди про асоціацію з ЄС означає для України вибір не лише європейських цінностей, але і європейських стандартів роботи в усіх сферах суспільного життя. Саме тому гармонізація вітчизняних нормативно-правових актів із європейськими нормами та практиками є одним із пріоритетних завдань Мінагрополітики. Це сприятиме розширенню торговельної співпраці між Україною та ЄС в агропромисловому комплексі" - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко на Міжнародному юридичному форумі «Україна-ЄС».

Значна кількість важливих нормативно-правових актів, що стосується аграрної галузі, уже прийнята. У рамках роботи над Єдиною комплексною стратегією розвитку сільського господарства та сільських територій в України 2015-2020 діяла робоча група "Наближення законодавства України в агропромисловому комплексі до законодавства ЄС". Нею було проаналізовано поточний стан законодавчої бази та визначено наступні необхідні кроки для приведення вітчизняного законодавства у відповідність з європейським.

До переліку 16 пріоритетних законопроектів агропромислової сфери, які є першочерговими для розгляду на 3-ій сесії Верховної Ради України VIII скликання належать три євроінтеграційні законопроекти, що стосуються, зокрема вдосконалення умов реалізації права на видобування прісних вод; гармонізації законодавства у сфері насінництва та рослинництва та посилення ролі територіальних громад в управлінні земельними ресурсами. Робота над наближенням українського законодавства до норм ЄС триває.

За 7 місяців 2015 року частка ЄС в загальній структурі зовнішньоторговельного обігу сільськогосподарської продукції України склала 30%.

Зовнішньоторговельний обіг між Україною та країнами ЄС за вказаний період становить майже 3 млрд дол. CША. Експорт української продукції до ЄС за звітний період становив близько 2 млрд доларів США. Експорт вітчизняної продукції АПК до ЄС відбувається у рамках дії режиму автономних торговельних преференцій ЄС з травня 2014 р. Наразі за низкою товарних позицій, українська аграрна галузь уже вичерпала квоти, надані Європейським Союзом. Це ячмінна крупа та борошно, зерно зернових злаків, кукурудза, пшениця, м'ясо свійської птиці, яблучний та виноградний соки, мед.

Прес-служба Мінагрополітики

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux