Падіння цін на пшеницю передбачає подальше зниження глобальної продовольчої інфляції, - огляд іноземних ЗМІ за 25-27.02.2023

Опубліковано 27 лютого 2023 року, 16:18

IMD попереджає про високі денні температури, які вразять посіви пшениці в Пенджабі

Метеорологічний департамент Індії (IMD) попередив, що високі денні температури протягом наступних кількох днів можуть негативно вплинути на врожай пшениці, яка перебуває на репродуктивній стадії росту в Хар’яні та Пенджабі. Але в останньому прогнозі департамент передбачив зниження температури на 2-3 °C.

Культура на репродуктивній стадії чутлива до температури. «Висока температура під час цвітіння та періоду дозрівання призводить до втрати врожаю», — йдеться в повідомленні IMD, яке діє до 2 березня.

Джерело: Thehindubusinessline


Падіння цін на пшеницю передбачає подальше зниження глобальної продовольчої інфляції

Ціни на пшеницю у світі падають через потік російських поставок, сигналізуючи про подальше охолодження світової продовольчої інфляції.

Ф'ючерси на пшеницю в Чикаго втрачають вартість п’ятий місяць поспіль, що є найтривалішим падінням за останні два десятиліття. Якщо вони впадуть трохи більше від цього рівня, вони досягнуть найнижчої ціни приблизно за 17 місяців, задовго до російського вторгнення в Україну, яке призвело до рекордного зростання цін у березні минулого року.

Хвиля російського експорту високого врожаю є однією з основних причин відступу. Єгипет на чотирьох тендерах поспіль купував виключно російську пшеницю. Конкуренція за частку ринку вплинула на ціни в США та Європі, а Європейський Союз погіршив перспективи експорту.

Основна увага зосереджена на прогнозі світового врожаю пшениці цього року. Американські фермери, ймовірно, засіють більше, ніж очікують аналітики, і майже увесь урожай м’якої пшениці у Франції перебуває в хорошому або в дуже хорошому стані. Трейдери також стежать за переговорами щодо експортної угоди з України, яку планується продовжити в березні.

Ф'ючерси на кукурудзу торгуються близько мінімуму з початку січня. Посуха в Аргентині, навпаки, підтримує соєві боби, а хороший урожай у США цього літа матиме вирішальне значення для зупинки подальшого зростання цін.

Джерело: Bnnbloomberg


На Філіппінах сектор птахівництва постраждав від високої інфляції

Зацікавлені сторони птахівництва закликали уряд запропонувати довгострокові рішення, аби гарантувати, що Філіппіни матимуть достатню пропозицію курятини на тлі високих цін на різні товари.

У своїй заяві представники сектору птахівництва заявили, що галузь постраждала від високої інфляції, яка в січні досягла 14-річного максимуму у 8,7% . Голова Об’єднаної асоціації розведення бройлерів (UBRA) Грегоріо Сан-Дієго повідомив, що ціни на корми є рекордно високими, – це спонукає до зростання витрат на виробництво.

За словами зацікавлених сторін у птахівництві, зниження тарифів на кукурудзу допомогло галузі та забезпечило основу для утримання цін на дещо помірному рівні в умовах високої інфляції.

Однак, щоб зробити зниження тарифу ефективним, уряд повинен переглянути мінімальний обсяг доступу у 217 тис. тонн, коли дефіцит досягає 3–5 млн тонн.

Джерело: Gmanetwork 


Великі прогнози пропозиції в США підривають оптимістичний ринок кукурудзи

Міністерство сільського господарства США у своєму річному прогнозі презентувало зростання площ посіву кукурудзи на майбутній врожай.

Останні тенденції цін передбачають кращу рентабельність для американських фермерів, щоб сіяти кукурудзу замість сої цього року. Як аналітики, так і Міністерство сільського господарства США, погоджуються, що кількість акрів кукурудзи зросте вище рівня минулого року.

Прогноз USDA в 91 млн акрів (36,8 млн га) кукурудзи майже співпав з оцінкою трейдерів у 90,9 млн (36,7 млн га) та перевищив торішні 88,6 млн (35,9 млн га).

Міністерство сільського господарства США ще не проводило опитування фермерів стосовно їх намірів на посівну кампанію. Опитування розпочнеться наступного тижня – результати будуть опубліковані наприкінці березня.

Джерело: Brecorder


Індія представила проект для запуску глобальної ініціативи щодо стимулювання споживання та виробництва пшона і світі 

Міжнародна ініціатива Міллет з дослідження та підвищення обізнаності (MIIRA) прагне об’єднати дослідницькі організації проса по всьому світу. Це узгоджується з проголошенням ООН 2023 року Міжнародним роком пшона, пропозиція щодо якого була висунута Індією та підтримана 72 країнами.

У рамках Міжнародного року буде проведено декілька подій і заходів, як-от: конференції, випуск марок і монет тощо – з метою підвищення обізнаності про просо, покращення його виробництва та якості, а також залучення інвестицій. Центр також планує зробити Індію глобальним центром проса.

Згідно з джерелами, MIIRA буде прагнути об’єднати дослідницькі організації проса по всьому світу, а також підтримувати дослідження цих культур. Це важливо, оскільки такі питання, як продовольча безпека та харчування, є одними з ключових пріоритетів у сільськогосподарському секторі під час головування Індії у G20. Індія головувала у G20 1 грудня 2022 року.

Для того щоб ініціатива розпочалася, Індія внесе «початковий капітал», а кожен член G20 пізніше повинен буде зробити внесок. Як повідомили джерела, секретаріат MIIRA буде в Делі, додавши, що, оскільки Індія є основним виробником проса, це забезпечить потік інвестицій від промисловості та дослідницьких організацій країни.

Джерело: Indianexpress 


МВФ пом'якшить щоквартальні перегляди цільових резервів Аргентини 

Міністр економіки Аргентини Серхіо Масса та директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва провели двосторонню зустріч цими вихідними в індійському місті Бенгалуру, де велися заходи щодо проведення саміту G20 глав держав та урядів наприкінці цього року.

Під час зустрічі було досягнуто домовленості про те, що МВФ більше не переглядатиме резерви Аргентини щокварталу, щоб адаптуватися до реальності, з якою стикається південноамериканська країна в сценарії глобальної кризи.

Георгієва прийняла прохання Масси дати Аргентинському центральному банку (BCRA) перерву через посуху, яка вплинула на виробництво сільськогосподарської продукції, а також наслідки війни в Україні.

Коригування, яке залишає недоторканими всі інші вказівки, зокрема дефіцит і грошову емісію, буде офіційно оголошено з Вашингтона в найближчі кілька днів.

Джерело: En.mercopress 


Зімбабве: Початок підготовки до літнього врожайного сезону 2023/24
Підготовка до наступного літнього сезону врожаю у Зімбабве розпочалася. Уряд планує виробити 3,7 млн тонн зернових, щоб забезпечити національну продовольчу та харчову безпеку, а також гарантувати, що фермери вирощують достатньо для власних потреб.

Фермери стурбовані цінами на виробничі ресурси, які, за їхніми словами, збільшують витрати на виробництво та підривають життєздатність сільського господарства.

Їм потрібно врахувати їх у кінцевих цінах продажу з достатнім передсезонним фінансуванням, щоб їхні витрати були покриті, а прибутки залишалися незмінними.

Цільові площі для основних сільськогосподарських культур на 2023/24 рр. було збільшено лише на 10 %, оскільки основним напрямом діяльності міністерства є збільшення виробництва на одиницю площі, а не різке розширення посівних площ.

«Цільове виробництво зернових у 3 млн 775 тис. 72 тонни з 3 млн 60 тис. тонн кукурудзи та 715 728 тонн традиційних зернових, є достатнім, щоб задовольнити потреби в споживанні зернових людиною, а також вимоги для промислового використання та кормів для худоби», – йдеться у повідомленні.

Джерело: Allafrica


У 2023 році борошномели Нігерії оброблятимуть 4 тис. га під вирощування пшениці

Асоціація борошномелів Нігерії (FMAN) стверджує, що обробляє 4 тис. га землі для виробництва пшениці по всій країні в рамках своєї програми на 2022–2023 роки.

Про це повідомив керівник національної програми проекту розвитку пшениці FMAN, доктор Алію Самайла. За словами Самаїли, пшенична програма FMAN реалізується через ABP Центрального банку Нігерії.

Він сказав, що їхня роль номер один — забезпечити ринок для фермерів, які вирощують пшеницю в країні.

Джерело: Dailytrust 


Австралія інвестує $ 12,7 млн у пшеницю з довгим колеоптилем

The Grains Research and Development Corporation оголосила про національний дослідницький проект вартістю $ 12,7 млн для підтримки інтеграції пшениці з довгим колеоптилем в австралійські системи землеробства.

Про це заявив голова GRDC Джон Вудс сьогодні на Grains Research Update у Перті, головному форумі зернової промисловості Західної Австралії.

Чотирирічний проект очолюватиме національне наукове агентство Австралії CSIRO.

Колеоптиль — це захисна оболонка, яка охоплює молодий пагін і перші листки; чим довший колеоптиль, тим більший потенціал сходів при глибокому посіві.

Пшениці з довгим колеоптилем можна сіяти на глибину понад 10 см, що дозволяє краще використовувати запаси ґрунтової вологи.

«Цей проект ґрунтується на десятиліттях досліджень CSIRO та попередніх інвестиціях GRDC у розмірі приблизно $ 11,5 млн для впровадження нових адаптивних до клімату ознак у комерційних сортах пшениці», — сказав пан Вудс.

Джерело: Graincentral


Зернова біржа Аргентини скорочує прогноз виробництва сої на 2022/23 рр. до 33,5 млн тонн

Виробництво сої в Аргентині для сезону збирання 2022/2023 років оцінюється в 33,5 млн тонн, що менше за попередні оцінки в 38 млн тонн. Про це повідомила зернова біржа Буенос-Айреса. Це третє скорочення біржі оцінки виробництва сої, яке на початку сезону оцінювалося в 48 млн тонн.

Посуха, яка карає Аргентину, є найсерйознішою за останні десятиліття, а в деяких виробничих районах відсутність значних опадів датується травнем минулого року.

Біржа також знизила свої оцінки виробництва кукурудзи на 2022/23 рр., яке передбачається на рівні 41 млн тонн у порівнянні з 44,5 млн тонн, що були прогнозовані раніше.

Джерело: Hellenicshippingnews


Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux