портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Олексій Павленко: розвиток агросектору вимагає застосування інноваційних технологій у виробництві сільгосппродукції

Опубліковано 08 квітня 2016 року, 09:39

За його словами, останнім часом спостерігаються радикальні зміни сучасної світової архітектури,  викликані об'єктивними процесами глобалізації і технологічного розвитку. Різке підвищення чисельності населення за останнє десятиліття і зростання доходів в країнах з розвинутою економікою викликали збільшення попиту на продукти харчування.

Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко  виступив на засіданні міністрів сільського господарства країн-членів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), яка проходить в Парижі (Франція), з темою «Нова парадигма політики для сільського господарства і продовольства (необхідність нової політики в галузі сільського господарства, орієнтованої на інновації та інвестиції)». 

За його словами, останнім часом спостерігаються радикальні зміни сучасної світової архітектури,  викликані об'єктивними процесами глобалізації і технологічного розвитку. Різке підвищення чисельності населення за останнє десятиліття і зростання доходів в країнах з розвинутою економікою викликали збільшення попиту на продукти харчування. Крім того, в результаті стрімкої урбанізації відбувається зменшення сільського населення, частка якого може знизитися з існуючих 46% до 30% до 2050 року.

«Розвиток таких глобальних процесів вимагає трансформації і адаптації сільськогосподарського сектора на глобальному рівні і на рівні країн, - зазначив Міністр.  - Український аграрний сектор пройшов через трансформацію від реципієнта до донора протягом відносно короткого проміжку часу. В даний час Україна є великим експортером продовольства в світі, займаючи лідируючі позиції на світовому ринку».

Під час виступу очільник відомства наголосив, що подальший розвиток галузі вимагає застосування нових підходів і методів, заснованих на інноваційних підходах виробничої діяльності і виробництві продуктів з високою часткою доданої вартості. «Такий підхід не може бути застосований без відповідної державної сільськогосподарської політики, яка заснована на партнерстві між урядом, приватним сектором та інвесторами», - додав він.

Говорячи про Україну, Олексій Павленко повідомив, що стратегічні напрями розвитку сільського господарства в нашій країні визначаються шляхом розробки Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства і сільських територій на період 2015-2020 років. Відповідно до Стратегії, основними пріоритетами визначено: земельну реформу, забезпечення продовольчої безпеки, розвиток агропродовольчих ланцюгів доданої вартості і розвиток сільської місцевості.

«Реалізація цих планів не представляється можливою без достатнього фінансування, тому одним з найбільш важливих стратегічних напрямів для України є стимулювання притоку інвестицій в сільськогосподарський сектор», -  наголосив Міністр.

«Сільськогосподарський сектор є одним з найбільш привабливих для європейських інвесторів. В цілому іноземні інвестиції в сектор надходять з більш ніж 60 країн світу. При цьому частка країн ЄС становить близько 80 %. У 2015 році інвестиції в сільське господарство склали близько $ 1 млрд і ми плануємо збільшити цю цифру до $ 2 млрд в 2016 році», - підкреслив він.

 

 

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux