портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Олексій Павленко: Реформування аграрної галузі потребує якісних змін до законодавства

Опубліковано 29 липня 2015 року, 12:45

«Одним із пріоритетів  Мінагрополітики є підтримка індивідуальних, малих та середніх сільгоспвиробників . Для забезпечення належних умов їх розвитку необхідним  є впровадження ряду змін до законодавства, зокрема створення передумов для трансформації особистих селянських господарств у повноцінних учасників аграрних відносин. Такі зміни передбачені в проекті Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств» (№1599 від 23.12.2014)», - повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

«Наразі більше половини продуктів харчування в Україні виробляють малі, середні та індивідуальні сільгоспвиробники. Маємо 4 млн 200 тисяч індивідуальних господарств, 50 тис малих та середніх фермерів. Проте у трансформаційний період переходу до ринкової економіки в державі практично не вживалися належні заходи, спрямовані на подолання недоліків функціонування особистих селянських господарств (ОСГ) та їх техніко-технологічної відсталості», - заявив Міністр.

За його словами, для ОСГ та сільгосппідприємств не створені рівні конкурентні умови.  «Сільські господарства змушені збувати продукцію за неофіційними каналами реалізації. Обсяги неофіційного (фактично – тіньового) ринку у секторі селянських господарств в останні роки суттєво зростають. За експертними оцінками, по овочах він перевищує 80 %, м’ясу - 60 %, молоку - 40%.  У виграші від цього залишаються лише посередники, тоді як виробники та держава недоотримують доходи», - наголосив Олексій Павленко.

Він повідомив, що для належної підтримки розвитку малого та середнього підприємництва аграрного сектору України  важливим є здійснення ряду реформ, а передусім – створення правових, економічних та соціальних передумов трансформації ОСГ в сімейні фермерські господарства з набуттям статусу юридичної особи чи фізичної особи – підприємця –  виробника сільськогосподарської продукції, забезпечення повноцінної їх участі в аграрному ринку.

«Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств» (№1599 від 23.12.2014) має на меті створити такі передумови для перетворення ОСГ у повноцінних учасників аграрних відносин, легалізувати їх та вивести в правове поле. Законопроектом пропонується забезпечити спрощений порядок трансформації ОСГ в сімейні фермерські господарства, спрощення реєстрації та організації їх господарської діяльності, спрощення процедури отримання дозвільних документів. Наразі законопроект направлений на друге читання Верховної Ради України», - зауважив очільник аграрного відомства.

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux