Бразильські фермери зберуть рекордний урожай пшениці - 10,9 млн тонн, - огляд іноземних ЗМІ за 4 жовтня 2022 року

Опубліковано 05 жовтня 2022 року, 13:35

Єгипет

Компанія South Cairo and Giza Mills and Bakeries Company (SCFM), яка займається переробкою, торгівлею, імпортом та експортом, пакуванням, складуванням і розповсюдженням зерна та супутніх продуктів (продуктовий портфель включає борошно, макарони, хлібобулочні вироби та комбікорми) звинуватила Міністерство постачання Єгипту в тому, що воно є однією з причин збитків, яких вона нещодавно зазнала в результаті скорочення обсягів поставок пшениці.

Офіційне джерело в компанії вказало як основну причину збитків рішення Мінпостачання скоротити обсяги поставок пшениці на компанію та роздати її приватному сектору.

Офіційне джерело у Федерації єгипетської промисловості відкинуло звинувачення компанії, заявивши, що кількість пшениці визначається замовленнями пекарні.

Понад 70 млинів приватного сектора також страждають від зменшення обсягів постачання пшениці через обмеження на імпорт.

https://www.middleeastmonitor.com/20221004-egypt-flour-company-govt-limits-on-wheat-forcing-us-to-close/

Ірак

Ірак планує засіяти один мільйон гектарів пшеницею і «дуже невеликою кількістю» ячменю в сезон посіву озимих культур 2022-2023 років, йдеться в недільній заяві міністерства водних ресурсів.

Кабінет міністрів Іраку наказав міністерству торгівлі імпортувати пшеницю для зберігання на майбутнє.

https://www.hellenicshippingnews.com/iraq-to-increase-wheat-planting-to-about-1-million-hectares-for-2022-2023-2/

Бразилія

Місцеві консультанти з агробізнесу Safras & Mercado очікують, що цього року бразильські фермери зберуть 10,9 млн тонн пшениці, порівняно з прогнозованими 10,5 млн тонн на початку сезону.

Якщо високий прогноз стане реальністю, цьогорічний урожай буде на 41,2% вищим за попередній рекорд у 7,7 млн тонн, встановлений лише минулого сезону, і більш ніж удвічі перевищить виробництво 2019-20 років у 5,2 млн тонн.

Зростанню потенційного рекордного врожаю сприяло значне збільшення посівної площі з 2,7 млн га у 2021-2022 роках до 3,2 млн га, коли посів було завершено наприкінці червня. Це друга за величиною площа пшениці в історії після 3,3 млн га посівів у сезоні 1990-91 років, з яких було зібрано лише 3,3 млн тонн.

https://www.graincentral.com/markets/brazilian-wheat-production-on-the-rise/

Шрі Ланка

Всецейлонська асоціація власників пекарень заявила, що дві основні компанії з виробництва пшеничного борошна на Шрі-Ланці підвищили ціну за кілограм пшеничного борошна на 13 рупій ($0,16).

Голова Всецейлонської асоціації власників пекарень Н. К. Джаявардена в розмові з News 1st сказав, що рішення щодо підвищення цін на хліб і супутні хлібобулочні вироби не ухвалено.

«Кілограм пшеничного борошна, що продається цими компаніями, тепер зросте приблизно до 285 рупій ($3,50)», — сказав він, додавши, що через дефіцит ціна на чорному ринку за кілограм пшеничного борошна, що продається власникам пекарень у Шрі-Ланці, подекуди дорівнює 400 рупій ($4,92).

https://www.newsfirst.lk/2022/10/04/wheat-flour-prices-go-up-2-000-small-bakeries-shut-down/

Туніс

Туніський державний імпортер зерна повернувся на ринок після двомісячної перерви, шукаючи 150 тис. тонн продовольчої пшениці, 100 тис. тонн твердої та 100 тис. тонн ячменю.

https://www.agricensus.com/Article/Tunisia-s-ODC-back-for-150k-wheat-100k-durum-and-barley-24874.html

Марокко

Торгівельний дефіцит Марокко підвищився до 56% на тлі зростання цін на енергоносії та пшеницю.

За перші вісім місяців 2022 року рахунки Марокко за енергію сягнули приголомшливих 9,4 мільярдів доларів США, що більш ніж удвічі перевищує торішній показник: у серпні 2021 року рахунки країни за електроенергію становили 4 мільярди доларів США.

Після невеликого відновлення в останні місяці очікується, що ціни на нафту знову зростуть, оскільки Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) оголосила вчора, що розглядає можливість скорочення виробництва на один мільйон барелів на день. Ці новини підштовхнули ціни на нафту до 88 доларів за барель, і якщо ОПЕК виконає це рішення, ціни на нафту, швидше за все, перевищать 100 доларів за барель вперше після лютневого російського вторгнення в Україну.

Крім того, імпорт пшениці в Марокко зріс у вартості та в кількості, щоб компенсувати сильну посуху цього року, яка позначилася на виробництві зернових майже на 70%.

https://www.moroccoworldnews.com/2022/10/351657/moroccos-trade-deficit-surges-to-56-amid-rising-energy-wheat-prices

Алжир

Прогноз виробництва пшениці в Алжирі в маркетинговому році з липня по червень 2023 року було підвищено на 10% порівняно з попередньою оцінкою, повідомило Міністерство сільського господарства США.

За оцінками, виробництво зросте до 3,3 мільйона метричних тонн з 3,0 мільйона тонн, оцінених у липні, завдяки покращенню врожайності з гектара за середніх погодних умов, повідомило Міністерство сільського господарства США.

Очікується, що виробництво зросте на 38% з 2,4 мільйона тонн минулого року. Імпорт пшениці в поточному році також зріс на 2,5% до 8,3 млн тонн.

https://www.marketscreener.com/quote/future/WHEAT-FUTURES-ZW-CBE-16218/news/Algeria-Wheat-Production-Forecast-Raised-10-in-2022-23-41921720/

Пакистан

Міністерство сільського господарства запрошує виробників до 20 жовтня 2022 року подати заявки на участь у конкурсі з виробництва пшениці.

Представник департаменту сільського господарства повідомив у вівторок, що виробники, які мали від 5 акрів до 12,5 акрів зрошуваної землі або 25 акрів посушливої землі, мали право брати участь у конкурсі на пшеницю.

Він сказав, що уряд надасть 11 000 рупій ($48,84) як фінансову допомогу виробникам для вирощування пшениці на одному акрі, тоді як фермери, обрані шляхом голосування, будуть зобов’язані вирощувати пшеницю на дослідних ділянках відповідно до рекомендацій Департаменту сільського господарства.

https://www.urdupoint.com/en/pakistan/applications-invited-for-wheat-production-com-1572906.html

У звіті Міністерства сільського господарства США йдеться, що виробництво рису в Пакистані за 2022-23 маркетинговий рік було переглянуто до 8,3 мільйона тонн, що нижче минулорічного рекорду в 9,1 мільйона. Прогнозований експорт рису також скоротиться до 4,5 мільйона тонн у 2021-2022 роках, що все ще буде рекордом, і до 4,2 мільйона тонн у 2022-23 роках.

«Протягом перших шести місяців 2022 року експорт рису зріс майже на всі традиційні ринки, включаючи Африку, країни Перської затоки та ЄС, причому поставки до Китаю продемонстрували найбільше зростання», — повідомило Міністерство сільського господарства США.

Міністерство сільського господарства США зазначило, що оцінки споживання рису на 2021-22 та 2022-23 роки зросли до 4,3 і 4,6 мільйона тонн відповідно, «оскільки скасування обмежень через COVID дозволило відновити соціальні заходи, що позитивно вплинуло на споживання рису».

https://www.world-grain.com/articles/17547-flooding-impacting-rice-production-in-pakistan

Індія

Головний секретар Пенджабу Абдулла Хан Сумбал наказав усім заступникам комісара посилити репресії проти спекулянтів і накопичувачів, щоб забезпечити доступність продуктів харчування за фіксованими ставками для простих людей.

Абдулла Сумбал повторив, що уряд Пенджабу прагне вберегти населення від інфляції і адміністративні службовці повинні відігравати свою роль, щоб забезпечити стабільність цін на основні товари.

Головний секретар зазначив, що продаж товарів за цінами, вищими за фіксовані, ні в якому разі не допускатиметься, а виконання заходів щодо цінового контролю буде регулярно переглядатися. Він попросив заступників комісарів відвідати фруктові та овочеві ринки в районах і контролювати ціни, а також попит і пропозицію товарів.

https://www.pakistantoday.com.pk/2022/10/04/ensure-availability-of-eatables-at-fixed-rates-cs-tells-officers/

Йорданія

Міністр планування та міжнародного співробітництва Нассер Шрайдех заявив у вівторок, що найближчими тижнями міністерство підпише нову угоду з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) про надання 130 мільйонів євро для підвищення продовольчої безпеки в Йорданії.

«Ця угода спирається на зусилля, докладені урядом протягом минулого періоду, не тільки для збільшення закупівель стратегічних товарів пшениці та ячменю, але й для нарощення своїх можливостей зберігання, щоб мати можливість досягти потужності щодо зберігання цих товарів терміном на 24 місяці», – додав він.

https://en.ammonnews.net/article/60812

Польща

Кінець вересня 2022 року приніс довгоочікуване зростання цін на зернові та ріпак, а також оголошення про збільшення закупівель у порти. І хоча рівень цін не всіх задовольняє, багато хто вирішує їх продавати, – коментує ситуацію на ринку Рената Барчик з PHU Start.

Продовольчу пшеницю з вмістом білка 12,5% можна було б продати сьогодні (з доставкою в порт) за ціною 1650-1660 злотих/т ($341,80-$343,87), а пшеницю з вмістом білка 14% -  навіть за 1750 злотих/т ($362,51).

Фуражне зерно постійно продається дуже добре. На ринку мало пропозицій вівса та ячменю, але багато кукурудзи та фуражної пшениці, особливо в південно-східній частині країни.

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/zboza/28522-wyzsze-ceny-wzmogly-handel-ziarnem-pszenica-nawet-po-1750-zl-tБільше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux