портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Оцінка ризиків погодних явищ є важливою для запобігання втрат у сільському господарстві, - Топчій

Опубліковано 29 травня 2019 року, 11:21

В наш час глобальне потепління і зміна клімату, погодні умови з все частішими аномальними умовами суттєво впливають на ведення сільського господарства та його ефективність. Системний моніторинг та оцінка збитків внаслідок катастроф є важливим кроком для підвищення інформованості, формування політики щодо зниження ризику від стихійних лих, прийняття рішень, які б убезпечували чи мінімізували втрати у сільському господарстві.

Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій під час семінару «Методологія ФАО щодо оцінки втрат від катастроф в сільському господарстві, рибальстві та лісовому господарстві в рамках системи моніторингу Сендай та ЦСР».

У заході взяли участь понад 30 експертів і представників директивних органів з України, Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії та Республіки Молдови.

«Сільське господарство України демонструє стійке зростання виробництва сільськогосподарських культур, водночас, частина територій України знаходиться в зоні ризикованого землеробства, що розширюється в першу чергу через зміну клімату, – зазначив під час відкриття заходу Володимир Топчій. – Є й інші проблеми – підтоплення територій, сільськогосподарських угідь, що, до прикладу, відбувається зараз на Закарпатті та Івано-Франківщині. У зв’язку з цим, для Мінагрополітики важливо напрацювати не лише підходи адаптації до змін клімату, а й розуміти і мати методологію оцінки ризиків та збитків від природних катастроф, яка напрацьована ФАО».

Під час семінару учасників ознайомили з основними визначеннями, компонентами і розрахунками Методології ФАО для практичного застосування щодо оцінки наслідків стихійних лих. Також учасники працювали над розробкою дорожньої карти для інституціоналізації національних інформаційних систем.

«Семінар надасть експертам і представникам директивних органів з країн-учасниць можливість поділитися інформацією про основні небезпеки і загрози сільськогосподарському сектору в їхніх країнах, таких як повені, посухи, екстремальні температури або транскордонні шкідники і хвороби тварин, а також досвідом по збору даних про збитки і втрати, викликані стихійними лихами різної природи і масштабів», - зауважила Даніела Манджоне, яка координує семінар і курує в ФАО діяльність щодо зниження небезпек внаслідок ризику лих в регіоні.

Довідково:

Методологія ФАО щодо оцінки втрат від катастроф в сільському господарстві, рибальстві та лісовому господарстві включена в механізм звітності Цілей сталого розвитку і буде використана для збору даних і відстеження прогресу для досягнення глобальних цілей щодо стійкості, включаючи показник С2 Сендайської рамкової програми і цілі 1.5.2 і 11.5.2. в області сталого розвитку.

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux