«Найголовніше в державі – це людина», - Олена Зеленська презентувала «Довідник безбар’єрності»

Опубліковано 17 листопада 2022 року, 15:16

У Міжнародний день толерантності, 16 листопада, у Києві презентували гід з коректної взаємодії – «Довідник безбар'єрності», який вийшов у друкованій версії. Він створений за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Ідея проекту виникла в листопаді 2020 року під час зустрічі з учасниками спільноти «Бізнес без бар’єрів». Над Довідником протягом року спільно працювали громадські організації, правозахисники, психологи, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, українські та міжнародні експерти.

Гід з безбар'єрного спілкування спочатку з’явився в електронному форматі. Тепер доступна і його друкована версія, яка буде передана національним та обласним бібліотекам, а також державним підприємствам та стане робочим інструментом.

За словами Олени Зеленської, безбар’єрність була важливою для України ще до російського вторгнення. А зараз набула ще більшого значення та актуальності.

«Війна диктує умови, у яких змінюється все, як ззовні, так і всередині нас. Я не знаю жодної української родини, яку б не зачепила російська агресія – безпосередньо або через близьких. Але я знаю, що людина, її життя, права, гідність, майбутнє, добробут – це те, за що ми й далі б'ємося. Важливий компонент цього, базовий ціннісний принцип – етика спілкування та нашої взаємодії.

У комунікації приховано набагато більше сенсів, ніж нам здається. Цей довідник допоможе розкрити нові, додаткові смисли, коли в центрі уваги – людина. І це стане першим кроком у формуванні нової етики спілкування», –зазначила Олена Зеленська під час презентації.

Вона підкреслила, що філософією держави має бути людиноцентричність. Бо ж безбар’єрність – це не лише фізичні перепони, а й психологічні перестороги, упередження, економічна нерівність, наприклад нерівна оплата.

«Найголовніше в державі – це людина», - наголосила дружина Президента.

Презентація відбулася за участю представників громадянського суспільства, експертного середовища, бізнес-спільноти та органів влади. Міністерство аграрної політики та продовольства України підтримало ініціативу першої леді. Презентацію відвідала заступник Міністра аграрної політики та продовольства Людмила Шемелинець.

«Війна спричинила ще більше різних бар’єрів, позбавила людей спокою, звичного спілкування, житла, роботи, бізнесу. Дуже важливо, щоб навіть в таких умовах люди мали всі рівні можливості для повноцінного життя. Етика спілкування – важлива складова нормалізації повноцінного життя людини », - зазначила Людмила Шемелинець.

Електронний довідник доповнюється актуальною інформацією, зокрема нещодавно в ньому з'явився новий розділ про етику взаємодії з різними людьми у періоди стресу.

Електронна версія «Довідника безбар'єрності» доступна за посиланням – https://bf.in.ua . Вона безперервно оновлюється актуальною інформацією.


 

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux