портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

«На старті весняно-польових робіт важлива тема - застосування пестицидів і агрохімікатів на галузь бджільництва», - Владислава Рутицька

Опубліковано 13 квітня 2016 року, 13:20

Про це відзначила заступник Міністра з питань євроінтеграції у своєму авторському блозі на сайті «Агравері».

«Зараз ми маємо ряд звернень через Урядову гарячу лінію та до Міністерства від бджолярів стосовно загибелі бджіл. Окрім того, на старті весняно-польових робіт вкрай важливо ще раз підняти це питання - застосування пестицидів і агрохімікатів на галузь бджільництва», - зазначає вона.

Заступник Міністра наголошує на виконанні низки норм та інструкцій, аби убезпечити галузь бджільництва від отруєння бджіл хімікатами.

  Відповідно до статей 30 та 37 Закону України «Про бджільництво»  фізичні та  юридичні  особи,  які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин,  зобов'язані не пізніше  ніж за  три  доби  до  початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників,  пасіки яких знаходяться на відстані до   десяти   кілометрів   від   оброблюваних   площ.   При  цьому повідомляється дата обробки,  назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

  У випадку загибелі бджіл від пестицидів, розмір нанесених збитків встановлюється комісією, що створюється місцевими органами виконавчої влади. Комісія, до складу якої обов’язково включається ветеринарний лікар, розслідує обставини на місці, складає акт із зазначенням винних осіб, надсилає проби загиблих бджіл на експертизу до ветеринарної лабораторії протягом однієї доби з часу їх відбору, а у випадку труднощів з відправкою – впродовж 2-3 діб, за умови зберігання проб у холодильнику, та встановлює розмір заподіяної шкоди. За результатами експертизи акт комісії пред’являється потерпілій стороні і суб’єкту, який заподіяв шкоду.

  Пунктом 7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» передбачено інформування власників пасік за три доби до хімобробок з зазначенням  застосовуваного  отрутохімікату,  місця  (у радіусі 7 км),  часу і способу проведення  обробки.  Указують  час  ізоляції бджіл.  Обробки проводять у період відсутності льоту  бджіл  у ранкові або вечірні години.  Не допускають обробку квітучих медоносів і  пилконосів під час масового льоту бджіл.

  Згідно підпункту 5.26 пункту 5 «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України»  забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

а) 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;

б) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об'єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників і т. п.);

в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

  Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво»    порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за  собою дисциплінарну,  адміністративну,  цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

  Зокрема відповідальність за   порушення   законодавства   в   галузі бджільництва несуть особи, винні у: неповідомленні (приховуванні)    або    наданні   неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин; порушенні технології  вирощування            рослин   сільськогосподарського  та  іншого  призначення,  що  призвело  до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

«Важлива особиста відповідальність самих виробників. І ми про це неодноразова наголошували під час численних нарад та засідань з представниками профільних асоціацій та спілок. По-друге, керівники  головних управлінь  агропромислового розвитку областей мають узгодити з товаровиробниками плани-графіки застосування пестицидів і агрохімікатів в розрізі районів. Також важливим є інформування власників пасік через засоби масової інформації щодо застосування пестицидів та агрохімікатів на території району. Тому й ще раз раджу уважно перечитати вищезазначені норми та інструкції», - додала Владислава Рутицька.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux