Міністерство сільського господарства США: бум виробництва в Бразилії спричиняє проблеми з експортом рекордного врожаю кукурудзи в США, - огляд іноземних ЗМІ 17-19.09.2023

Опубліковано 19 вересня 2023 року, 14:26

Міністерство сільського господарства США: бум виробництва в Бразилії спричиняє проблеми з експортом рекордного врожаю кукурудзи в США

Експерти USDA кажуть, що конкуренція з боку Бразилії кидає тінь на цьогорічний рекордний урожай кукурудзи в США, знижуючи торговельний попит на експорт, а також ціни.

В останньому випуску звіту Міністерства сільського господарства США (WASDE) прогноз виявив значне зростання виробництва кукурудзи, що обіцяє високий урожай. Однак Бразилія, як зростаючий гігант у світі виробництва кукурудзи, загрожує чинити тиск на ці показники власного експорту.

Кукурудзяні поля в Сполучених Штатах процвітають, і перспективна рада Міністерства сільського господарства США прогнозує приголомшливі 15,1 мільярда бушелів (383,6 млн тонн) виробництва кукурудзи. Це дивовижне 10% збільшення порівняно з минулим сезоном, який сам по собі став другим за величиною врожаєм, коли-небудь зареєстрованим.

Обсяги експорту дійсно зросли, піднявшись на 23% до трохи більше 2 мільярдів бушелів (50,8 млн тонн). Глобальний апетит до американської кукурудзи залишається високим.

Голова правління USDA World Outlook Марк Єкановскі пояснює стурбованість американських виробників кукурудзи в тандемі зі сплеском виробництва в Бразилії.

Оскільки врожай кукурудзи в США продовжує зростати, Міністерство сільського господарства США прогнозує, що ціни можуть знизитися, за оцінками, коливаючись близько $490 за бушель (25,4 кг). Це означає значне падіння приблизно на 25% порівняно з попереднім сезоном.

Джерело: Rfdtv

Паризька пшениця тримається три тижні поспіль на піковій ціні через зростання попиту

Ціна на грудневу пшеницю на Euronext зросла на 0,6% до 243,50 євро ($259,84) за тонну, близько до максимуму сесії в 243,75 євро.

Розмови на ринку про попит на французьку пшеницю з боку китайських покупців ще більше підтримала ціни, трейдери посилалися на більш жорсткі фізичні премії у французьких портах.

Протягом останніх сезонів Китай був основним ринком збуту французької пшениці, але цього сезону Франція не поставляла туди пшеницю, хоча експортувала великий обсяг ячменю.

Підвищення конкурентоспроможності французької пшениці також продемонструвало завантаження першої партії до Алжиру цього сезону та нова серія завантажень для Марокко, згідно з портовими даними, зібраними LSEG.

Трейдери не очікують, що заборона експорту українського зерна зі сторони Польщі значне вплине на ринок, оскільки очікується, що українське зерно продовжить транзит через Східну Європу до подальших пунктів призначення в Західній Європі та за межами ЄС.

Джерело: Нellenicshippingnews

Запасів пшениці в Єгипті вистачить на 5 місяців – уряд

Уряд Єгипту заявив, що його стратегічних запасів пшениці достатньо для п’яти місяців місцевого споживання.

У заяві йдеться, що місцеві закупівлі пшениці досягли 3,8 млн тонн до кінця сезону збору врожаю 2023 року.

Джерело: Нellenicshippingnews

Алжир оголосив тендери на закупівлю пшениці та ячменю у трейдерів

Державне зернове агентство Алжиру OAIC оголосило міжнародний тендер на закупівлю продовольчої пшениці з поставками в різні періоди з середини листопада до кінця грудня для основних джерел походження, повідомили європейські трейдери.

Агентство також оголосило тендер на закупівлю ячменю для відвантаження в листопаді та грудні, повідомили трейдери, додавши, що кінцевий термін подачі заявок в обох тендерах є вівторок.

Джерело: Нellenicshippingnews

Японія хоче придбати 89 940 тонн продовольчої пшениці через тендер

Міністерство сільського, лісового господарства та рибальства Японії (MAFF) хоче купити в цілому 89 940 тонн продовольчої пшениці зі Сполучених Штатів, Канади та Австралії в рамках звичайного тендеру, який завершиться в четвер.

Джерело: Zawya

Розмір ринку фасованої атти в Індії демонструє зростання

У 2022 році обсяг індійського ринку упакованої продукції досяг 63,7 мільярда індійських рупій ($766 млн). У перспективі IMARC Group очікує, що ринок досягне 154,9 мільярда індійських рупій ($1,9 млрд) до 2028 року, продемонструвавши темп зростання (CAGR) 15,7% протягом 2023-2028 років.

Упакована атта — це комерційне пшеничне борошно дрібного помелу з однорідною текстурою, яке зазвичай упаковують і продають у герметичних пакетах або контейнерах для споживчого використання. Це допомагає подовжити термін придатності, захищаючи його від вологи та зовнішніх забруднень, а також забезпечує зручність зберігання та транспортування.

Пакована атта широко використовується у рецептурах численних продуктів на основі пшениці, таких як хліб, чапаті, випічка тощо.

Джерело: Rougefox

Фермери в Пакистані б’ють на сполох про назріваючу кризу продовольчої безпеки через падіння світового виробництва пшениці та дефіцит добрив

Пшениця, основна культура, яка вирощується в Пакистані для задоволення внутрішнього попиту та часткового експорту, сіється в зимові місяці (урожай рабі). Сівба в Пакистані починається в середині жовтня, урожай збирається в березні.

Проте вирощування врожаю цього року буде непростим завданням. Уряд ще має забезпечити доступність ресурсів для сільського господарства, таких як добрива у формі діамонійфосфату (DAP) і сечовини.

Більш того, країна вже бореться з врожайністю. Оскільки її населення зросло на колосальні понад 30 млн за короткий період у п’ять років, з 207 млн за переписом у 2017 році до 241 млн за цифровим переписом, проведеним у 2023 році. Країні важко вирощувати достатньо пшениці та інших культур усередині країни, щоб задовольнити зростаючий попит.

Джерело: Тhefridaytimes

Провідні університети світу працюють над підвищення фотосинтезу у сільськогосподарських культурах

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, у 2022 році майже троє з десяти людей у всьому світі відчували нестачу їжі, причому більше десятої частини відчували серйозну продовольчу нестачу.

Одним із аспектів росту рослин, який не зазнав суттєвого покращення, є ефективність перетворення — наскільки ефективно рослина перетворює сонячне випромінювання на біомасу за допомогою фотосинтезу.

Професор Стів Лонг з Університету Іллінойсу каже, що фотосинтез у сучасних сортах сільськогосподарських культур, таких як пшениця та соя, майже не покращився за десятиліття.

Професор Лонг і його команда використали потужні комп’ютери для створення цифрового двійника процесу фотосинтезу. Він може налаштувати цей процес мільйонами способів. З цих мільйонів варіантів програмне забезпечення може визначити ті, які принесуть найбільші покращення.

Зміни в механізмі фотосинтезу в рослинах сої призвели до підвищення врожайності більш ніж на 20% у контрольованому середовищі, зараз тривають польові випробування.

Команда працювала з трьома генами, які кодують білки ксантофілового циклу. Це відбувається, коли листя переміщується від світла до тіні, не даючи рослині поглинати більше світла, ніж воно може використовувати.

Інші команди по всьому світу також намагаються активізувати фотосинтез.

Wild Bioscience, підрозділ Оксфордського університету, працює над покращенням частки кожного листка, який може фотосинтезувати, посилюючи експресію гена, знайденого в диких рослинах.

«Ми намагаємося змінити природні зміни фотосинтезу, які існують у дикій природі, щоб ми могли скопіювати їх у сільськогосподарських культурах», — каже співзасновник Росс Хендрон.

Часто цей ген уже присутній у рослині та може бути активований у різних областях.

«Ми можемо поглянути на пшеницю і виявити, що цей ген уже є в геномі пшениці, просто він увімкнений не в тому місці», — каже пан Хендрон. «Отже, коли ми хочемо покращити цей конкретний процес у цій частині рослини, що нам потрібно зробити, це натиснути перемикач і ввімкнути цей ген у цьому місці».

Компанія працює з пшеницею, сою та кукурудзою, і досягла збільшення біомаси насіння більш ніж на 20%, з оцінкою польових випробувань. Якщо все піде добре, каже пан Хендрон, сільськогосподарські рослини можуть бути доступні для продажу приблизно до 2030 або 2031 року.

Джерело: ВВС

Австралія оголошує прихід Ель-Ніньо, оскільки хвиля весняної спеки викликає занепокоєння

Австралія оголосила про прихід Ель-Ніньо, оскільки на південному сході країни панувала інтенсивна весняна спека, що підвищило ризики лісових пожеж і спонукало владу оголосити повну заборону розпалювання вогнищ у Сіднеї.

Австралія не оголошувала Ель-Ніньо, але готується до теплої та сухої весни та літа в південній півкулі 2023 року після трьох років сильних дощів і частих повеней. Очікувана посушлива погода може вплинути на виробництво пшениці в Австралії, одному з найбільших експортерів у світі, збирання озимої пшениці розпочнеться в листопаді.

Джерело: Reuters

Закінчення терміну дії антидемпінгових мит на турецьке борошно завдасть шкоди промисловості Філіппін

Філіппінські борошномели наполягають на продовженні антидемпінгових мит на турецьке пшеничне борошно, яке «становить загрозу» для вітчизняної промисловості.

Філіппінська асоціація борошномельників Inc. (Pafmil) заявила, що влада не повинна допустити закінчення терміну дії антидемпінгових мит на пшеничне борошно з Туреччини.

«Закінчення терміну дії антидемпінгових мит дозволить турецьким фірмам, які залишили ринок через нездатність конкурувати за своїми звичайними цінами, відновити свої позиції на Філіппінах і відновити частку ринку на шкоду експортерам із справедливими цінами та місцевим виробникам», – йдеться у звіті співробітників Pafmil.

«Хоча значення Філіппін як експортного ринку для турецького пшеничного борошна з роками зменшилося через запроваджені антидемпінгові мита, Філіппіни залишатимуться дуже привабливим ринком», — додається в документі.

Джерело: Вusinessmirror


Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux