Мінагрополітики розвиватиме цифровий агросервіс

Опубліковано 01 травня 2024 року, 16:19

Міністерство аграрної політики та продовольства України підписало Меморандум з компаніями «Сингента» і «Н.С.Т. Україна» щодо співробітництва в аграрній та інформаційно-цифровій сферах. 

З боку Міністерства документ підписав заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик. 

Меморандум передбачає, що компанії надають для Мінагрополітики доступ до новітнього цифрового агросервісу, який сприятиме збільшенню прозорості ринку аграрної продукції. Стратегічні кроки передбачатимуть реалізацію пілотного проєкту для оцінки можливості застосування цифрового сервісу у виконанні завдань Мінагрополітики. А також його вдосконалення за результатами пілоту із підтримкою процесу державної сертифікації сервісу й надання постійного доступу і супроводження для Міністерства.

Агросервіс використовує та аналізує супутникові знімки на основі нейронної мережі та унікальних алгоритмів, які допомагають визначити сільськогосподарську культуру і стан посівів у режимі реального часу з подальшим прогнозуванням урожайності.

“Міністерство, завдяки доступу до нового агросервісу матиме змогу визначати кордони полів і види сільгосп культур які вирощують на конкретних полях. Отримувати прогноз урожайності основних сільгоспкультур у певних областях чи на конкретному полі. Зможе оцінити площу полів, визначити показники оціночної врожайності на одному полі у порівнянні з врожайністю на інших полях, отримати оцінку потенціалу кожного поля, яка базується на історичних даних”, - підкреслив заступник Міністра Денис Башлик.

Цифровий сервіс базується на найсучасніший системі Cropwise Operations (у минулому Cropio), яка створена спеціально для аграріїв і вже протягом 10 років добре зарекомендував себе серед користувачів.

Разом учасники працюватимуть над створенням можливостей для вдосконалення та розвитку сервісу згідно з потребами Мінагрополітики щодо його використання на платформі Державного аграрного реєстру (ДАР).

«Ми раді розширити та зміцнити наше співробітництво з Мінагрополітики саме у сфері інформаційно-технічних рішень, що надає можливість разом працювати над вдосконаленням затребуваних новацій в агро, зокрема цифрових продуктів та AI-розробок. Надання доступу до цього сервісу в рамках пілотного проєкту — це наш спільний крок до створення довершеного й ефективного інструменту, важливого як для держави, так і агроспільноти», - зазначив генеральний директор ТОВ «Сингента» Олександр Кравчук.

«Вже восьмий рік наша компанія займається розробкою та вдосконаленням сервісу, який базується на моделях машинного навчання, що дають змогу автоматично розпізнавати контури полів, культури, що вирощуються, та прогнозувати їх урожайність, використовуючи дані супутникових знімків. На даний час сервіс в Україні підтримує 17 культур і досягає точності розпізнавання до 95 %. За допомогою сервісу розпізнано 2,3 млн полів, загальною площею 32,4 млн га, що становить близько 98 % посівних площ. Розраховані дані можуть бути успішно використані для потреб Міністерства, оскільки охоплюють великий проміжок часу та всю територію України», - генеральний директор ТОВ «Н.С.Т. Україна» Ярослав Нелін. 

Довідково

Syngenta — це глобальна науково орієнтована агротехнологічна компанія, що складається з підрозділів Захист рослин та Насіння, яка працює у 90 країнах світу.  Компанія використовує науково обґрунтовані технологічні інновації для забезпечення високої продуктивності сільського господарства та високоякісних продуктів харчування. Syngenta співпрацює з фермерами з метою впровадження відновлюваного сільського господарства — системи виробництва продуктів харчування, яка сприяє збереженню та відновленню здоров'я ґрунтів, захисту клімату, водних ресурсів та біорізноманіття, а також підвищенню продуктивності та прибутковості фермерських господарств. Компанія Syngenta входить до складу Групи компаній Syngenta Group зі штаб-квартирою у Швейцарії, зареєстрованої в Китаї.

ТОВ «Н.С.Т. Україна» — провідна агротехнологічна компанія, заснована в 2011 році. У 2019 році компанія стала частиною Syngenta Group. Основним напрямом діяльності ТОВ «Н.С.Т. Україна» є розробка інноваційного сервісу Cropwise Operations, спеціально призначеного для аграріїв. Цей сервіс допомагає оптимізувати управління ресурсами на агропідприємствах, підвищити продуктивність, ефективність та контрольованість усіх бізнес-процесів.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux