портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Мінагрополітики разом з Урядом Японії працюють над створенням Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні

Опубліковано 21 вересня 2016 року, 17:40

Перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк та Надзвичайний  і Повноважний Посол Японії в Україні Шегекі Сумі підбили проміжні підсумки проекту «Створення Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні», який реалізується за підтримки Уряду Японії через Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA).

Головна мета проекту - розробка прототипу інфраструктури геопросторових даних для пілотної території, якою було обрано м. Вінниця і Вінницький район. Прототип системи НІГД буде включати десятки шарів геопростової інформації, що буде поєднана на єдиній картографічній основі з доступом до неї через єдиний геопортал. В  рамках проекту буде розроблено операційний план розширення системи НІГД на всю територію України. 

На сьогодні уже завершено аерофотозйомку пілотної території та триває виготовлення ортофотопланів, визначено базовий набір геопросторових даних для території прототипу, розроблено набір стандартів для географічної інформації, а також проведені навчальні курси з питань роботи з даними для українських фахівців.

Як відзначив Максим Мартинюк, важливою умовою для розширення системи НІГД на всю територію країни є забезпечення координаційної роботи між усіма органами державної влади. «Ми маємо на меті створити Координаційну раду НІГД та ініціювати співробітництво між органами влади, щоб забезпечити  сталість результатів нашого спільного проекту у майбутньому», - відзначив він. 

Довідково:

Проект технічної допомоги «Створення Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні» реалізується з вересня 2015 року. Донор проекту – Уряд Японії через Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA), Бенефіціар проекту – Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, Реципієнт – ДП «Центр державного земельного кадастру», Виконавці – консалтингові компанії «Kokusai Kogyo Ltd», «PASCO Corporation». Термін реалізації  проекту – два роки. Головною метою проекту є створення прототипу інфраструктури геопросторових даних для пілотної території.

Інфраструктура геопросторових даних – це система, яка об’єднує десятки інформаційних шарів з важливими просторовими даними (рельєф, підземні/наземні комунікації, водні та лісові ресурси, дороги, об’єкти нерухомості, статистичну інформацію, демографічні дані та ін.) на базі єдиної геодезичної та картографічної основ, доступ до якого матимуть всі утримувачі геопросторової інформації, органи влади, які використовують цю інформацію у своїй діяльності та органи місцевого самоврядування через об’єднаний геопортал.

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux