Мінагрополітики ініціює пілотні проекти щодо фортифікації продуктів дитячого харчування, - Олена Ковальова

Опубліковано 04 квітня 2016 року, 10:49

У Мінагрополітики відбулася нарада з представниками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з питань здорового харчування населення України, зокрема в частині фортифікації продуктів харчування.

Під час зустрічі заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова зазначила, що в рамках реалізації Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 рр. заплановане впровадження низки пілотних проектів.  «Мінагрополітики ініціює реалізацію пілотних проектів із забезпечення дітей шкільного віку молоком та овочами, а також проект щодо впровадження системи моніторингу продовольчої безпеки. Крім того, міністерство працюватиме над впровадженням фортифікації продуктів харчування, в першу чергу дитячого», - зазначила Олена Ковальова. Вона також наголосила на важливості  проведення досліджень щодо якості та структури харчування українського населення, в першу чергу - дітей шкільного та дошкільного віку.

В свою чергу Менеджер проекту «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в  Україні» та суміжних програм Бюро ВООЗ в Україні Джеральдін Маквіні запевнила, що співпраця із Мінагрополітики в цьому напрямі буде дуже плідною. «Нами заплановані дослідження щодо виявлення надлишкової ваги у дітей та визначення рівня поширеності факторів виникнення неінфекційних захворювань. Зокрема, таких як серцево-судинні захворювання, діабет та ожиріння», - зазначила Джеральдін Маквіні.

Довідково: фортифікація полягає у додаванні до продуктів харчування окремих мікронутрієнтів, які природно містяться в сировині, але були втрачені або їх кількість зменшена під час виробництва продукції, так і тих, що не містяться в природному вигляді продукту. Основна мета полягає у забезпеченні споживачів необхідними мікронутрієнтами, особливо тими, споживання яких на окремо взятій території є недостатнім. На сьогодні в Україні не запроваджено обов'язкової фортифікації, а існує лише добровільна. Зокрема, дитячого харчування, молочних продуктів, солі, хлібобулочних виробів, соняшникової олії та мінеральної води. З огляду на це, для України кращим варіантом є обов'язкова фортифікація з жорстким контролем держави за ціноутворенням на дану продукцію з метою уникнення необґрунтованого її здорожчання.

Прес-служба Мінагрополітики

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux