Мексика планує збільшити експорт продуктів харчування до Африки, - огляд іноземних ЗМІ за 17.01.2023

Опубліковано 18 січня 2023 року, 09:52

У 2022 році виробництво свинини в Китаї зросло до найвищого рівня за останні вісім років

Виробництво свинини в Китаї у 2022 році зросло на 4,6% порівняно з 2021 роком і досягло найвищого рівня з 2014 року, показали офіційні дані у вівторок.

Виробництво свинини найбільшого світового виробника м’яса досягло 55,41 млн тонн, що є найвищим показником з 56,71 млн тонн, зафіксованих вісім років тому. Виробництво у 2021 році склало 52,96 млн тонн.

Згідно з підрахунками Reuters на основі даних Національного бюро статистики, виробництво було збільшено завдяки високому виробництву в четвертому кварталі до 13,91 мільйона тонн. Це на 0,87% більше, ніж у тому ж кварталі минулого року, незважаючи на брак робочої сили на бійнях через спалахи COVID.

Джерело: Reuters


Алжир оголошує тендер на купівлю 50 тис. тонн м'якої продовольчої пшениці 

Кінцевий термін подання цінових пропозицій на тендері – вівторок, 17 січня, а пропозиції повинні залишатися дійсними до середи, 18 січня.

Пшеницю шукають для відвантаження в два періоди з основних регіонів постачання, включаючи Європу: 1-15 березня та 15-31 березня. Якщо товар надходить із Південної Америки чи Австралії, відправлення здійснюється на місяць раніше.

Джерело: Hellenicshippingnews.com


Очікується, що до 2033 року ринок пшеничного протеїну перевищить $5,7 млрд

Очікується, що ринок пшеничного протеїну в 2023 році становитиме $3,4 млрд, а загальний дохід від пшеничного протеїну з 2023 до 2033 року зросте на 5,3% CAGR (Compound Annual Growth Rate), досягнувши близько $5,7 млрд.

У 2022 році ринок пшеничного протеїну оцінювався в $3,3 млрд і, за оцінками, зросте на 4,7% CAGR протягом прогнозованого періоду. Абсолютний приріст обсягу світового ринку становить $2,3 млрд. Зростаючий попит на пшеничний білок з боку різних секторів кінцевого споживання в поєднанні зі зростаючим бажанням споживачів харчуватися без м’яса є головним фактором, що стимулює світовий ринок пшеничного білка.

Джерело: Finance.yahoo.com 


Імпорт британської пшениці відстає від темпів минулого сезону

Згідно з митними даними у вівторок, імпорт британської пшениці впав у листопаді та значно відстає від минулорічних.

Імпорт пшениці за місяць склав 67 899 тонн проти 128 202 тонн у жовтні.

Канада була найбільшим постачальником у листопаді, поставивши 26 336 тонн.

Сукупний обсяг імпорту з початку сезону 2022/23 1 липня склав 552 347 тонн, порівняно з 867 097 тоннами за той самий період роком раніше.

У сезоні 2022/23 Канада була найбільшим постачальником у Великобританію з поставками 190 698 тонн.

Експорт пшениці з Великобританії в листопаді зріс до 112 910 тонн, порівняно з 72 220 тонн попереднього місяця.

Алжир був найбільшим покупцем Великобританії в листопаді, отримавши 31 500 тонн.

Сукупний обсяг експорту з початку сезону 2022/23 рр. склав 432 151 тонну порівняно зі 161 151 тонною за той самий період роком раніше.

Іспанія була найбільшим покупцем Британії в сезоні 2022/23, отримавши 201 788 тонн.

Джерело: Lse.co.uk

 

Японія хоче придбати 77 763 тонн продовольчої пшениці через тендер

Міністерство сільського, лісового господарства та рибальства Японії (MAFF) прагне придбати загалом 77 763 тонни продовольчої пшениці зі Сполучених Штатів і Канади в рамках звичайного тендеру, який завершиться в четвер.

Японія, шостий за величиною імпортер пшениці в світі, тримає жорсткий контроль над імпортом другого за значенням основного продукту країни після рису та закуповує більшу частину зерна для помелу через тендери, які зазвичай проводяться тричі на місяць.

Джерело: Nasdaq.com


Зернова рада Єгипту проводить перший тендер на кукурудзу 

Державне управління зерна Єгипту проведе свій перший в історії тендер на кукурудзу 19 січня, оскільки уряд втручається, щоб поповнити виснажені запаси фуражного зерна в країні.

Генеральне управління з поставок товарів (GASC) підтвердив, що кукурудза буде використовуватися для корму, але сказав, що поки не ясно, як зерно буде розподілятися в Єгипті. Зазвичай країна імпортує понад 1 млн тонн кукурудзи на місяць, але за останні три місяці 2022 року вона імпортувала лише 924 000 тонн. Єгипет імпортував 3,63 млн тонн за той же період роком раніше. Цей дефіцит спричинив скорочення поголів’я птиці та побоювання зростання цін.

Єгипетські приватні гравці насилу приймали поставки кукурудзи з вересня 2022 року, оскільки їм стало важко платити, коли уряд посилив обмеження на іноземну валюту.

«Долари не надходять», — сказав Емад Ханна, власник Prime Grains Group, яка торгує пшеницею, кукурудзою та соняшниковим шротом. «Постачальники продають обсяги в Єгипет і не отримують грошей».

Джерело: Hellenicshippingnews.com


Створено комітет для перегляду квот на імпорт рису, пшениці з Індії

Індія запропонувала Бангладеш переглянути запропоновану квоту на імпорт семи продуктів харчування, оскільки сусідня країна вважає, що кількість, яка вимагається як гарантована поставка, є занадто високою.

Міністерство торгівлі сформувало комісію з п’яти членів для оцінки річного попиту на рис, пшеницю та цукор, щоб надіслати до Індії переглянуту квоту на імпорт трьох основних продуктів для задоволення попиту під час кризи.

Комітет в основному аналізуватиме річний попит, місцеве виробництво та кількість імпорту – зокрема, з Індії – на продукти харчування за останні 10 років.

Після подання нового звіту від комітету Міністерство торгівлі перегляне квоту трьох товарів першої необхідності та надішле її до Індії, щоб країна могла забезпечити гарантоване постачання цих товарів навіть у кризовий момент, спричинений серйозними наслідками російсько-української війни.

Джерело: Tbsnews.net


Мексика додає тимчасові 50% мита на експорт білої кукурудзи

Мексика додає на білу кукурудзу, основну місцеву продовольчу культуру, експортний податок у розмірі 50% до 30 червня, заявивши, що це необхідно для гарантування пропозиції та стабільності цін, повідомляє Reuters з посиланням на постанову уряду.

Згідно з останніми даними Міністерства сільського господарства, у 2022 році Мексика виробила майже 23 млн тонн білої кукурудзи. Більшість кукурудзи споживається на місці, і лише невелика кількість експортується.

Згідно з даними Міністерства, з січня по жовтень 2022 року Мексика експортувала лише 238 тис. тонн білої кукурудзи та імпортувала 614 тис. тонн жовтої кукурудзи за той самий період. Мексика самозабезпечує себе білою кукурудзою, але залежить від імпорту жовтої кукурудзи, яка в основному використовується на корм худобі та купується майже повністю у Сполучених Штатах . 

Джерело: World-grain.com


Мексика планує збільшити експорт продуктів харчування до Африки

Мексика та 15 африканських країн підтримують комерційний обмін такими продуктами харчування, як кунжут, рис, полуниця, кукурудза, яблука, какао, волоські горіхи, груші, тютюн, виноград, птиця, омари та сардини.

Населення Африки становить 1,3 млрд людей, а рівень народжуваності є одним із найвищих у світі, тому очікується, що до 2050 року її населення подвоїться і потребуватиме більше їжі.

Щоб збільшити присутність мексиканських продуктів в Африці в середньостроковій перспективі, Міністерство сільського господарства і сільського розвитку Мексики працює над збільшенням поставок своєї продукції до Нігерії.

Джерело: Farmersreviewafrica.com


Ямайці закликали зайнятися сільським господарством

За словами Міністра сільського господарства та рибальства Ямайки Пернела Чарльза молодшого, Міністерство докладе всіх зусиль, щоб забезпечити залучення більшої кількості жителів Ямайки до сільського господарства.

Чарльз молодший заявив, що один із найважливіших уроків, отриманих міністерством за останні два роки пандемії COVID-19, війни та триваючої невизначеності щодо зміни клімату полягає в тому, що вони були змушені відступити та переглянути свої операційні стратегії.

«Ми більше не можемо просто рости. Ми більше не можемо просто виробляти. Лише за останні два місяці ми стали свідками збоїв, які спричинили хаос, і тому це миттєвий сигнал для країни, для вас і лідерів у сільському господарстві про те, що нам потрібно вдосконалити нашу роботу. Ось чому ми кажемо «їжте розумно», тому що зрештою ми хочемо суспільство, яке буде здоровим, продуктивним, і ми хочемо, щоб наші люди розуміли, що чистий ґрунт і чисте насіння є початком кращого виробництва», — заявив він.

Джерело: Hortidaily.com


Молдавським експортерам найближчим часом не варто розраховувати на безмитний експорт фруктів до Єгипту

Володимир Болеа, міністр сільського господарства та харчової промисловості Республіки Молдова, порадив виробникам фруктів реалістично дивитися на перспективу експорту яблук 2022 року на ринок Єгипту, повідомляє EastFrui. За словами міністра, після офіційного візиту делегації уряду Молдови до Єгипту та переговорів з представниками єгипетських міністерств та економічних організацій у листопаді 2022 року була створена міжурядова робоча група, яка координується керівництвом міністерства економіки Молдови. За словами Володимира Боля, наразі робоча група визначає товарні позиції, що становлять підвищений інтерес для торгівлі, а також розраховує квоти на їх постачання на ринки Молдови та Єгипту в пільговому режимі.

За словами очільника Мінагропроду, відповідні рішення готуються повільно через погану історію торгових відносин. Річний обсяг торгівлі між Молдовою та Єгиптом досі становив лише кілька мільйонів доларів. Тобто єгипетська сторона не розглядає невеликий ринок Молдови як пріоритетний з точки зору експорту, зазначив Володимир Болеа.

Джерело: East-fruit.com


Посилення сільськогосподарських науково-технічних інновацій у Китаї

Китайська академія сільськогосподарських наук (CAAS) заявила, що продовжуватиме сприяти науковим і технологічним інноваціям для підтримки створення сильного сільськогосподарського сектора в Китаї.

За даними CAAS, інноваційні зусилля у 2023 році будуть зосереджені на шести сферах. Ці галузі: дослідження та розробки насіння, збереження ріллі, сільськогосподарська техніка та обладнання, біозахист сільського господарства, зелене сільське господарство та розвиток сільських територій.

Внесок сільськогосподарського науково-технічного прогресу в Китаї зріс з 54,5% у 2012 році до 61,5% у 2021 році, тоді як рівень комплексної механізації вирощування сільськогосподарських культур, посіву та збору врожаю зріс з 57% у 2012 році до понад 72% у 2021 році.

Джерело: English.news.cn


Сільське господарство: Африка втрачає 30% виробництва

Африканський континент втрачає близько 30% свого сільськогосподарського виробництва щороку через відсутність інфраструктури, заявила у вівторок, 17 січня, комісар Африканського союзу (АС) з сільської економіки та сільського господарства Йозефа Сако.

Вона пояснила, що ґрунти в Африці стикаються з загрозою надмірного використання та ерозії, що спричиняє постійну деградацію землі та впливає на продуктивність сільського господарства.

Крім того, пані Сацко зазначила, що зараз в Африці в середньому вносять 18 кг добрив на га, що за міжнародними стандартами дуже мало.

У зв'язку з цим панафриканський чиновник зазначив, що АС планує організувати наступного червня в Сенегалі саміт для вирішення питань, пов'язаних із ґрунтами, а також постачанням добрив для фермерів за доступними цінами.

Джерело: Afrimag.net


Виробництво сільськогосподарської продукції в Білорусі в 2022 році зросло на 3,6%

Виробництво сільськогосподарської продукції всіх видів (агрофірмами, селянськими господарствами та фізичними особами) у 2022 році склало 31,8 млрд білоруських рублів ($12,6 млрд), що на 3,6% більше у порівнянних цінах порівняно з 2021 роком, повідомляє БЕЛТА Національний статистичний комітет.

Аграрними підприємствами вироблено продукції на 25,6 млрд білоруських рублів ($10,1 млрд), що на 2,9% більше порівняно з попереднім роком.

У господарствах усіх типів вироблено 1,734 млн тонн худоби та птиці в живій вазі, 7,8 млн. тонн молока та 3,4 млрд штук яєць. 

Джерело: Eng.belta.by


Єгипет отримає від Африканського банку розвитку позику в розмірі $271 млн на підтримку продовольчої безпеки країни

Палата представників схвалила звіт Комітету з питань сільського господарства та іригації, видавши резолюцію 613 від 2022 року про кредитну угоду на $271 млн з Африканським банком розвитку для підтримки продовольчої безпеки та економічної стійкості Єгипту.

Джерело: Egyptindependent.com


Експорт з Південної Австралії продовжує зростати 

Попит на експортні товари Південної Австралії продовжує зростати, оскільки торгові зв’язки з найбільшим експортним ринком штату – Китаєм – відновлюються після місяців спаду.

Місцевий експорт сягнув $15,9 млрд за 12 місяців до листопада 2022 року, що на 22% більше, ніж у попередньому році – і трохи менше ніж нещодавно рекордних $16 млрд до року, що закінчився жовтнем 2022 року.

Високі ціни, сприятливі погодні умови та скорочення глобальної пропозиції призвели до значного зростання на других і третіх за величиною експортних ринках – Сполучених Штатах (зростання на 38% до $1,5 млрд) і Малайзії (зростання на 35% до $1,3 млрд) – головним чином завдяки рафінованим металам, вину та м'ясу.

Джерело: Miragenews.com

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux