Маємо напрямки для поглиблення співпраці з литовськими партнерами,- Ольга Трофімцева

Опубліковано 13 грудня 2016 року, 15:10

Сьогодні український аграрний сектор динамічно розвивається не тільки з точки зору нарощування виробництва та експорту, але й у сферах розвитку технологій, інфраструктури та підвищення ефективності аграрних компаній. Тому сьогодні аграрна галузь цікава для інвестування та розвитку двосторонньої економічної співпраці з литовськими партнерами.

Про це розповіла заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час другого українсько-литовського економічного форуму.

«Сьогодні українські експортери займають лідируючі позиції на литовському ринку по таким видам товарів, як кукурудза, макуха, соєві та боби. За 10 місяців 2016 року загальний аграрний експорт до Литви склав $ 62,5 млн. Але співпраця в аграрному секторі – це не тільки торгівля. Маємо багато напрямків для поглиблення двостороннього партнерства: спільні інвестиційні проекти, співпраця в галузі управління якістю та безпечністю продуктів харчування, як на рівні бізнесу, так й на рівні держави», - підкреслила Ольга Трофімцева.

За словами заступника Міністра, вже існують проекти технічної підтримки, завдяки яким Україна активно рухається в напрямку адаптації законодавства до стандартів ЄС у галузі ветеринарії, фітосанітарії та тваринництва (проект Twinning - допомога в імплементації СФС зобов’язань – ред.). «До кінця 2017 року маємо імплементувати 44 європейські директиви в даній галузі. Сьогодні вже виконано біля 35% з них. Литовські партнери допомагають нам і технічно, і експертизою своїх спеціалістів. Завдяки цьому ми рухаємося набагато швидше у напрямку імплементації українського законодавства», - підкреслила Ольга Трофімцева.

Заступник Міністра додала, що сьогодні український аграрний сектор інвестиційно привабливий для литовських партнерів у сфері органічного, нішевого виробництва та переробки, наприклад, м'яса, овочів та фруктів. Що може стати цікавим для розвитку спільних підприємств. А угоди про зони вільної торгівлі, які укладені Україною з великою кількістю країн, надають синергійні можливості для українського та литовського бізнесу. Ольга Трофімцева підкреслила, що Мінагрополітики відкрито для співпраці не тільки з урядами інших країн, а також з представниками іноземного бізнесу задля залучення прямих іноземних інвестицій.

Довідково: За 10 місяців 2016 року товарообіг сільськогосподарської продукції між Україною та Литвою склав $ 78,2 млн. Експорт склав – $ 62,5 млн. Імпорт – $ 15,7 млн. Переважно експортувалась: олія – $18,1 млн; залишки і відходи харчової промисловості – $ 12,5 млн; зернові злаки – $4,1 млн; плоди, горіхи та цедра – $ 4,0 млн; різні інші харчові продукти – $ 3,0 млн; кондвироби – $ 3,0 млн. Переважно імпортувалась: готові чи консервовані продукти з риби та ракоподібні – $4,0 млн; залишки і відходи харчової промисловості – $ 2,4 млн; м'ясо та субпродукти – $ 1,9 млн; вироби із зерна і хлібних злаків – $1,7 млн.

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux