портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Кожен четвертий землевласник і землекористувач упевнений у можливості захисту своїх прав: результати опитування

Опубліковано 29 грудня 2021 року, 15:05

Практично кожен четвертий із опитаних українців упевнений, що може захистити свої права як землевласника або землекористувача у разі порушення прав.

Такі дані були отримані під час соціологічного дослідження рівня знань землевласників та землекористувачів окремих аспектів земельного законодавства, яке провели працівники системи БПД за сприяння Проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство».

Найкраще респонденти обізнані в питаннях порядку здачі в оренду земельних ділянок, отримання землі у спадщину, виготовлення технічної документації на землю.

Потребують кращою обізнаності українці в різноманітних аспектах купівлі-продажу землі, оподаткування при спадкуванні та розірвання-продовження договору оренди.

Польовий етап цього соціологічного дослідження проходив з 21 жовтня по 3 грудня 2021 року. Усього було опитано 10 тис. повнолітніх мешканців України методом вуличного опитування віч-на-віч (F2F) по всій території Україні (за винятком тимчасово окупованих територій). До опитування були залучені більш як 500 інтерв’юерів та 46 супервайзерів – працівників системи БПД.

До цього, з 19 червня по 21 липня 2021 року, методом телефонного інтерв’ю відбулося пілотне соціологічне опитування щодо готовності землевласників та землекористувачів до впровадження земельної реформи.

Загалом були опитані люди віком від 18 років, які проживають у міських та сільських населених пунктах у кожній області, за винятком тимчасово окупованих територій, фактичні власники та користувачі землі у населених пунктах з населенням до 20 тис. осіб. Серед опитаних – понад 7 тис. землевласників та землекористувачів, а також понад 3 тис. осіб, які не мають у власності або користуванні земельної ділянки сільськогосподарського призначення.

Результати опитувань також показали, що землевласники та землекористувачі поки що не планують ні купувати, ні продавати землю. Втім третина з них потребує додаткового інформування з вказаних питань.

55% респондентів вважають, що зможуть захистити свої права, якщо вони будуть порушені, а впевнені в цьому 23%.

«Те, що було опитано понад 10 тис. осіб, дає нам можливість проводити аналіз не лише загальноукраїнських трендів, а також бачити регіональний розріз, бачити, де і які є особливості на рівні регіонів. Така велика вибірка дає можливість як на національному, так і на регіональних рівнях використовувати результати дослідження для побудови ефективних моделей як правопросвітництва, так і підвищення правової обізнаності населення», – зазначив в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux