Конкурс на розробку рекомендацій з добування та використання мулу для відновлення земель

Опубліковано 25 квітня 2023 року, 16:07

Програма USAID АГРО оголосила конкурс на розробку рекомендацій з добування та використання мулу для поліпшення стану сільськогосподарських угідь та відновлення земель, пошкоджених під час воєнних дій.

В Україні налічується до 15 млн га деградованих ґрунтів. За розрахунками НААНУ, це призводить до збитків в аграрному секторі на суму до $1,4 млрд щорічно. Водночас більше 20% земель в Україні постраждали від бойових дій і потребують відновлення.

Одним із заходів для підвищення родючості ґрунтів та відновлення земель сільськогосподарського призначення, у тому числі пошкоджених під час воєнних дій, може стати застосування природних добрив з унікальним складом – мулу та інших донних відкладень з водойм, зокрема рибогосподарського призначення. Таке рішення могло б принести користь не лише аграрній галузі, але й рибогосподарській діяльності та екології. Адже періодично в орендарів ставків виникає необхідність очищати водойми від мулу, оскільки їх накопичення зменшує об'єм води та порушує технологічні процеси, необхідні для вирощування риб.

Донні відкладення можуть допомогти у відновленні земель сільськогосподарського призначення. Проте є багато не вирішених юридичних аспектів добування та використання донних відкладень з водних об’єктів. Це стоїть на заваді проведенню очищенню ставків та унеможливлює застосування такого способу для рекультивації земель. Щоб знайти рішення цій ситуації, Програма USAID АГРО оголосила конкурс на розробку рекомендацій з використання мулу. 

Завдання цього конкурсу – проаналізувати ситуацію із добуванням мулу та інших донних відкладень, надати пропозиції щодо законодавчого врегулювання питання очищення рибогосподарських водойм, а також розробити рекомендації для аграріїв та громад із застосування мулу та інших донних відкладень для відновлення родючості деградованих та пошкоджених ґрунтів.

Компанії або організації, зацікавлені у конкурсі, повинні повідомити про свій намір надати пропозиції щодо очікуваного контракту, надіславши електронного листа на електронну пошту agro.contracts@chemonics.com до 16:00 за Київським часом 1 травня 2023 р.

Задавати запитання та уточнити інформацію щодо конкурсу можна до 18:00 5 травня 2023. Кінцевий термін подання пропозицій – 12 травня 2023 року.

Детальніше про умови конкурсу - за посиланням. У будь-якій кореспонденції щодо цього конкурсу прохання в темі листа вказувати його назву – AGRO RFP-26.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux