Кадрова реформа в дії: Мінагрополітики провело найбільшу кількість конкурсів – 246, - Ірина Гнутова

Опубліковано 27 листопада 2015 року, 11:33

 Про це повідомила Ірина Гнутова, начальник відділу кадрового забезпечення АПК Мінагрополітики у своєму блозі на порталі ІА «УКРІНФОРМ».

 Мінагрополітики сьогодні демонструє результати реформ у кадровій політиці. Так, відомство є безперечним лідером серед інших за кількістю та якістю проведених кадрових конкурсів. Разом з підвідомчими агентствами (Держрибагентство та Держлісагентство) кількість проведених конкурсів сягає 246. У самому міністерстві проведено кадрові конкурси на посади керівників 136 державних підприємств. Триває відбір директорів 57 ДП, у тому числі, на ДП «Укрспирт» та ДП «Артемсіль».

 Про це повідомила Ірина Гнутова, начальник відділу кадрового забезпечення АПК Мінагрополітики у своєму блозі на порталі ІА «УКРІНФОРМ».

 Ірина Гнтуова розповіла, що ще наприкінці 2014 року, коли у Мінагрополітики прийшла нова команда, за ініціативи Міністра Олексія Павленка, було розпочато системну кадрову реформу відомства та запроваджені нові принципи відбору персоналу, включаючи керівників держпідприємств. «Однією з перших проблем, з якою довелося зіткнутися – непрозорий порядок відбору директорів ДП. Посади або займали «свої» люди, або вакантні місця продавалися за величезні кошти. Політичні та бізнесові групи диктували свої умови та надавали кандидатури. Для припинення такої практики, ми розробили процедуру відкритих кадрових конкурсів. Відтепер відбір керівників повинен був відбуватися чесно, прозоро та неупереджено. Таким було доручення та чітка позиція міністра», - зазначила начальник відділу.

 Для забезпечення незаангажованості вибору, подолання корупційних схем та припинення тиску зовні, була створена кадрова комісія. Її завданнями стало проведення співбесід з кандидатами та прийняття остаточних рішень щодо призначення керівників. Після ретельної перевірки та всебічної оцінки кандидатів, рішення про переможця приймається більшістю голосів. Комісія на дві третини складається із незалежних експертів, тому можливість лобіювання інтересів тих чи інших претендентів абсолютно виключена. У комісіях працювали та працюють представники таких відомих консалтингових та рекрутингових компаній, як: WE Partners, Pedersen & Partners, Школа HRM, Jansen Capital Management, Deloitte Touche Tohmatsu, rabota.ua, ARTE Business Group, Alexander Hughes, MCG recruiting, Baker Tilly, AgriPersonnel, PricewaterhouseCoopers,Osoba.Ці компанії не один десяток років здобували репутацію та ніколи не будуть ризикувати своїм ім’ям, йдучи на порушення.

 Ірина Гнутова зазначила, що такі ж механізми проведення конкурсів впроваджені у агентствах, підпорядкованих міністерству, і на сьогоднішній день у Держлісагентстві проведено вже 89 конкурсів, у Держрибагентстві – 21.

 «Для забезпечення прозорості проведення конкурсів ми дотримуємося принципу максимальної відкритості. Інформація про вакантні посади доступна на офіційному сайті міністерства, який був суттєво змінений для максимальної зручності відвідувачів. На інтерактивній мапі України, обравши будь-яку область, здобувач може знайти всю інформацію про конкурси, що відбуваються. Також оголошення про вакансії розміщуються та оновлюються на національних сайтах працевлаштування rabota.ua, hh.ua, work.ua. Ми регулярно запрошуємо представників засобів масової інформації на засідання комісії, висвітлюємо хід проведення та результати конкурсів у пресі», - йдеться у статті.

 Держпідприємства перебувають у різному фінансово-економічному стані. Відтак завдання перед керівниками стоять різні й складні. Показники, яких має досягати призначений керівник зазначені у контракті, який з ним укладається. «Для стимулювання підвищення результативності роботи ДП, нами внесені зміни до тексту типового контракту. Керівник відповідає своєю заробітною платою та своєю посадою за досягнення саме тих показників, які він анонсував у своїй конкурсній пропозиції. Кілька директорів нам вже довелося звільнити саме за невиконання взятих на себе зобов’язань», - повідомила Ірина Гнутова.

 Разом з тим, начальник відділу озвучила і нагальну проблему - рівень заробітної плати на більшості зазначених посад не приваблює велику кількість фахових управлінців. «Але є самодостатні, патріотично налаштовані громадяни, які прагнуть змін у країні та готові докладати до цього зусиль. За ініціативи міністерства був розроблений проект постанови уряду, в якому передбачено суттєве збільшення розміру оплати праці керівників держпідприємств. На разі, документ пройшов усі погодження та ми очікуємо його прийняття найближчим часом», - зазначає начальник відділу Мінагрополітики.

 «Правильні процеси здатні робити правильні люди. Залучення таких людей до нашої «команди мрії» та створення їм належних умов для ефективної праці – це першочергові завдання департаменту роботи з персоналом міністерства. Ми впевнені, що знов призначені керівники спроможні вивести держпідприємства з кризи та підготувати їх до приватизації», - наголосила Ірина Гнутова.

 Прес-служба Мінагрополітики

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux