Ірак очікує закупити значну кількість пшениці, - огляд іноземних ЗМІ за 01-02.02.2023

Опубліковано 03 лютого 2023 року, 14:38

Індійська FCI виставила на аукціон 2,5 млн тонн пшениці

Державна харчова корпорація Індії (FCI) виставила на аукціон 2,5 млн тонн пшениці в рамках урядової схеми продажу на відкритому ринку.

FCI опублікувала тендери на електронний аукціон 27 січня. Потенційні покупці повинні будуть зареєструватися в постачальника послуг електронного аукціону FCI MJunction Services, щоб подати заявку на товарні запаси, повідомляє агентство. Покупці можуть придбати пшеницю від 10 до 3000 тонн на аукціоні щосереди з 1 лютого, повідомили у відомстві.

Агентство планує розвантажити цей обсяг пшениці протягом двох місяців, щоб знизити зростання цін на пшеницю.

FCI закупила 18,8 млн тонн пшениці протягом маркетингового сезону рабі 2022-23 рр., причому найбільші обсяги було закуплено в штаті Пенджаб – 9,65 млн тонн, за ним йдуть Мадх’я-Прадеш – 4,6 млн т і Хар’яна – 4,19 млн т.

FCI керує приблизно 2000 депо по всій країні, у тому числі 500, що належать їй, повідомляє агентство. Потужності зі зберігання продовольчого зерна на складах зросли з 600 тис. тонн у 1965 р. до 80 млн тонн нині.

Джерело: Argusmedia.com


Південнокорейська NOFI купила близько 80 тис. тонн фуражної пшениці та 117 500 тис. кукурудзи

Провідний південнокорейський виробник кормів Nonghyup Feed Inc. (NOFI) у середу оголосив міжнародний тендер на закупівлю до 85 тис. тонн фуражної пшениці, повідомили європейські трейдери. У результаті було закуплено близько 80 тис. тонн фуражної пшениці для тварин, яка, як очікується, буде отримана з Австралії та інших джерел, повідомили європейські трейдери. Пшеницю було куплено за приблизною ціною $339,67/тонну c&f плюс $1,75 /тонну надбавки за додаткове розвантаження в порту.

NOFI також оголосила окремий тендер на закупівлю близько 138 тис. тонн кукурудзи для кормів для тварин. Наразі придбано 117 500 тонн. Першу партію приблизно 52 500 тонн для прибуття до Південної Кореї приблизно 5 травня було куплено за орієнтовною ціною $337,99 за тонну c&f плюс $1,50 за тонну додаткового збору за додаткове розвантаження в порту. Продавцем став торговий дім Posco.

Джерела: Nasdaq.com, Hellenicshippingnews.com


Азербайджан оприлюднив обсяги виробництва пшениці в агропарках

Виробництво пшениці в агропарках Азербайджану в 2022 році склало 152 тис. тонн, повідомив голова правління Агентства з розвитку економічних зон Азербайджану Ельшад Нурієв під час прес-конференції за підсумками 2022 року.

При цьому виробництво ячменю за звітний період склало 71 тис. тонн, кукурудзи – 128 тис. тонн, сої – 2,7 тис. тонн, силосу – 55 тис. тонн, люцерни – 14 тис. тонн.

За його словами, із 152 тис. тонн виробленої пшениці 59%, або 89 тис. тонн, припадало на продовольчу пшеницю, 20%, або 31 тис. тонн – на насіннєву пшеницю, 21% або 32 тис. тонн – на фуражну.

Джерело: En.trend.az


Китай – найкраще місце для канадських зернових та олійних культур

Відповідно до останнього щомісячного звіту Канадської зернової комісії, Китай є основним напрямком експорту канадського зерна та насіння олійних культур протягом перших п’яти місяців 2022-23 маркетингового року, на нього припадає приблизно третина загального обсягу експорту.

Станом на грудень 2022 року Канада експортувала до Китаю 6,566 млн тонн зернових, олійних культур і бобових культур, що значно випереджає другого клієнта Японію – лише 1,272 млн тонн.

У 2022-2023 роках Китай був основним місцем призначення канадської пшениці, ріпаку, ячменю, сої та гороху.

До грудня Канада експортувала до Китаю 1,74 мільйона тонн пшениці, що становить 22% від загального обсягу продажів пшениці. Поставки ріпаку в Китай становлять 1,756 млн тонн, що становить приблизно половину від загального обсягу.

1,447 мільйона тонн канадського ячменю, експортованого до Китаю до грудня, становить 94% від загального обсягу експорту на сьогоднішній день. На Китай припадає 61% канадського експорту гороху до грудня та 40% сої.

Джерело: Albertafarmexpress.ca


GASC Єгипту скасував тендер на кукурудзу

Єгипетський державний покупець GASC скасував тендер на закупівлю кукурудзи, який завершився в середу, не здійснивши закупівлі.

Кукурудза американського походження була запропонована за найнижчою ціною на тендері раніше в середу.

Джерело: Hellenicshippingnews.com


Імпорт пальмової олії в Індію в січні впав до шестимісячного мінімуму 

Імпорт пальмової олії в Індію в січні впав на 31% порівняно з минулим місяцем до найнижчого рівня за останні місяці, оскільки зменшення ціни конкуруючих олій спонукало нафтопереробників збільшити закупівлі соєвої та соняшникової олії.

Скорочення імпорту пальмової олії Індією, найбільшим у світі імпортером рослинних олій, може вплинути на ціни на пальмову олію в Малайзії, але підтримати соєву олію та допомогти Росії та Україні скоротити запаси соняшникової олії.

Імпорт пальмової олії в Індію минулого місяця впав до 770 000 тонн, що є найнижчим показником з липня 2022 року, відповідно до середніх оцінок п’яти трейдерів.

«Знижки на пальмову олію падають. Покупці переходять на соєву та соняшникову олії», — сказав Сандіп Баджорія, виконавчий директор Sunvin Group, брокерської та консалтингової фірми з виробництва рослинної олії.

За словами трейдерів, знижка на пальмову олію до соєвої олії впала до менш ніж $300 за тонну з $500 у грудневому кварталі.

Індія збільшила імпорт соняшникової олії, оскільки протягом останніх кількох тижнів олія продавалася зі знижкою до соєвої олії на тлі зусиль провідних експортерів Росії та України скоротити запаси, сказав трейдер з Мумбайського представництва великої торгової компанії.

На країни Чорного моря припадає 60% світового виробництва соняшникової олії та 76% експорту.

«Поставки соняшникової олії зросли до надзвичайного рівня. Ми ніколи не думали, що Індія зможе імпортувати стільки соняшникової олії за місяць», — сказав дилер із Сінгапуру.

Імпорт харчової олії в Індію в першому кварталі 2022/23 маркетингового року, який розпочався 1 листопада, перевищив 4,5 мільйона тонн, а запаси в портах різко зросли, повідомив дилер із Нью-Делі.

Джерело: Reuters.com


Йорданія залучає учасників тендеру на ячмінь на 120 тис. тонн 

Наразі щонайменше 9 торгових компаній поки що беруть участь у міжнародному тендері від державного покупця зерна Йорданії на закупівлю до 120 тис. тонн кормового ячменю, який завершився в середу, повідомили трейдери.

Вважалося, що торговими домами, які беруть участь, є CHS, Cargill, Viterra, Bunge, Ameropa, Australian Grain Export, Grainflour, Olam і Dreyfus.

Серед наданих пропозицій було обрано лот на 50 тис. тонн від Ameropa за $302.3 з відвантаженням 16-30 червня 2023.

Джерело: Xm.com


У Нідерландах виявлено випадок коров'ячого сказу

Випадок коров’ячого сказу, виявлений на фермі в Нідерландах. Інфекцію виявили у мертвої корови 30 січня в провінції Південна Голландія Нідерландів.

«Нетипові випадки (коров’ячого сказу) трапляються спорадично у старих корів», – йдеться в заяві міністерства, додаючи, що останній випадок, виявлений у Нідерландах, датується 2011 роком.

Широко поширені випадки коров’ячого сказу вразили стада великої рогатої худоби у Великобританії та інших європейських країнах у 1990-х роках. Час від часу виявлялися нетипові випадки, які можуть призвести до тимчасових обмежень торгівлі.

Джерело: Reuters.com


Mubadala з ОАЕ відмовляється від участі в торгах на бразильську BP Bunge Bioenergia 

Державний інвестор ОАЕ Mubadala Capital LLC вийшов із процесу купівлі бразильської компанії з виробництва цукру та етанолу BP Bunge Bioenergia, повідомило джерело.

Джерело додало, що спільне підприємство BP Plc і Bunge Ltd може викупити свого партнера.

Mubadala відмовилася від участі після завершення переговорів про придбання іншої бразильської компанії, що займається виробництвом етанолу, Atvos.

Джерело: Ca.sports.yahoo.com


Аргентина запускає фонд допомоги фермерам, які постраждали від історичної посухи

Аргентина запровадить заходи для допомоги виробникам, які постраждали від історичної посухи в її головному сільськогосподарському регіоні, заявив міністр економіки Серхіо Масса, включаючи фонд допомоги для подолання значних втрат, завданих урожаю зерна в країні.

Міністерство надасть виробникам доступ до 5 млрд песо ($27 млн) фонду допомоги, сказав Масса після зустрічі з головними сільськими асоціаціями південноамериканської країни.

Аргентина є провідним у світі експортером переробленої соєвої олії та шроту, а також третім у світі експортером кукурудзи, але посуха, що почалася в травні, затримала фермерів із посіву своїх культур, а зернові біржі знизили оцінки виробництва.

Масса також оголосив про інші заходи, такі як призупинення авансових платежів податку на прибуток для виробників у регіонах, які найбільше постраждали від посухи, зниження процентних ставок і збільшення субсидій.

Джерело: Cde.news


Південнокорейська MFG закупила близько 60 тис. тонн фуражної пшениці

Південнокорейська Major Feedmill Group (MFG) придбала близько 60 тис. тонн фуражної пшениці в середу за приватною угодою без проведення міжнародного тендеру, повідомили європейські трейдери в четвер.

Він був придбаний за орієнтовною ціною $339,60 за тонну c&f плюс додатковий збір у розмірі $1,50 за тонну за додаткове розвантаження в порту. Продавцем виявився торговий дім ADM.

Пшеницю можна додатково доставити зі Сполучених Штатів, Австралії, Румунії чи Болгарії. Росія та Україна виключені як походження.

Джерело: Nasdaq.com


Ірак очікує закупити значну кількість пшениці 

Ірак очікує закупити «хорошу» кількість пшениці на місцевому рівні цього сезону, якщо сприятливий рівень опадів продовжиться, що дозволить країні закуповувати менше пшениці на міжнародному рівні, повідомив Reuters у четвер голова державного закупівельника зерна.

З жовтня Ірак імпортував 800 тис. тонн пшениці, сказав Хайдар Нурі.

Ірак хоче купувати пшеницю зараз, коли ціни понизилися після відновлення експорту зерна з Росії та України, додав Нурі, сказавши, що зараз найкращий час для покупки, оскільки він збігається з урожаєм в Австралії.

Країна є головним імпортером зерна на Близькому Сході та споживає близько 4,6 млн тонн пшениці щорічно.

Джерело: Hellenicshippingnews.com


Більше використання кормової кукурудзи в Китаї може вдарити по цінах на ячмінь

«Комбікормові заводи відновили змішування більшої кількості кукурудзи в кормових раціонах, оскільки вищі ціни на пшеницю та сорго зменшують попит на кукурудзяні альтернативи», — йдеться в останньому звіті Міністерства сільського господарства США (FAS).

Заводи використовують більше кукурудзи через зростання китайського виробництва цього товару та падіння цін на імпорт.

Виробництво кукурудзи в Китаї в 2022-2023 роках оцінюється на рівні 277,2 млн тонн, що на 4,6 млн тонн більше, ніж у попередньому році.

«З липня 2022 року комбікормові заводи повідомляють про збільшення кукурудзи в раціонах щомісяця», — йдеться у звіті FAS. Комбікорм містив у середньому 35% кукурудзи за перші 11 місяців 2022 року, що на 4% більше, ніж у 2021 році, але все ще значно нижче більш традиційного співвідношення від 50% до 55%.

Джерело: Producer.com


Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux