Інфляція в Америці досягла рівня, якого не було протягом останніх 40 років, - огляд іноземних ЗМІ за 5 жовтня 2022 року

Опубліковано 06 жовтня 2022 року, 10:50

Єгипет

Ціни на пшеницю та борошно, які використовуються для виготовлення несубсидованого хліба, різко зросли в Єгипті, оскільки імпортери намагаються заплатити за пшеницю, що застрягла в портах через дефіцит доларів, повідомили Reuters цього тижня трейдери та Зернова палата країни.

Згідно з листом Федерації єгипетської промисловості від 26 вересня, близько 700 тис. тонн пшениці не можуть розмитнити, через що орієнтовно 80% заводів, які виробляють хліб, макаронні вироби та інші товари, «повністю припинили діяльність».

Джерело: Reuters


Японія

Міністерство сільського, лісового господарства та рибальства Японії (MAFF) прагне закупити загалом 97 343 тонни продовольчої пшениці у США і Канаді на стандартних тендерах, які завершаться в четвер, 6 жовтня.

Японія, шостий у світі найбільший імпортер пшениці, тримає жорсткий контроль над імпортом другого за важливістю основного продукту в країні після рису та закуповує більшу частину зерна для помелу через тендери, які зазвичай проводяться тричі на місяць.

Джерело: Hellenicshippingnews.com


В’єтнам

В'єтнамський флот оброблятиме п'яту частину експорту до 2030 року – про це заявило Міністерство транспорту В’єтнаму.

За словами заступника міністра транспорту Нгуєна Сюаня Санга, країна поставила за мету наростити свій торговельний флот, щоб до 2030 року обробляти 20 % свого експорту.

За його словами, основними цілями є розвиток сучасного флоту, підвищення ефективності, якості та більша інтеграція на міжнародний ринок.

Короткострокова мета полягала в створенні флоту контейнеровозів для Азіатсько-Тихоокеанського регіону з метою отримання досвіду експлуатації та створення основи для далеких маршрутів у майбутньому.

Заступник міністра сказав, що В’єтнам має налагодити співпрацю з країнами по всьому світу та укласти міжнародні морські договори, особливо якнайшвидше укласти угоди про морський транспорт із сусідніми країнами-партнерами, включаючи Китай, Камбоджу і Таїланд.

Джерело: Vietnamnet.vn 

 

США

Інфляція в Америці досягла рівня, якого не було протягом останніх 40 років. Індекс споживчих цін залишався стабільно високим у серпні на рівні 8,3 % проти аналогічного періоду в минулому році.

Загальний інфляційний тиск, вірогідно, досяг свого піку, але невпинне зростання цін у продуктових магазинах і ресторанах може не припинитися найближчим часом, і це завдає шкоди мільйонам американців.

Збої у виробництві та доставці зернових і харчової олії через війну в Україні продовжують збільшувати вартість продуктів харчування в усьому світі. Крім того, серія негативних погодних явищ знищує врожаї по всьому світу, що ще більше стимулює підвищення ціни на продукти харчування.

Джерело: CNN 


Канада

Канадський експорт у серпні впав. Це триває другий місяць поспіль: в першу чергу через зниження цін на сиру нафту. Імпорт також скоротився, що призвело до найменшого профіциту торгівлі за рік, повідомило в середу Канадське статистичне управління.

Профіцит торгового балансу країни зі світом скоротився до 1,52 млрд канадських доларів ($ 1,12 млрд) у серпні, що значно нижче прогнозів аналітиків (3,45 млрд канадських доларів) і менше з переглянутого значення в 2,37 млрд канадських доларів у липні.

Джерело: Reuters


Ірландія

Ірландська компанія Tirlán заплатить понад 100 млн євро виробникам за понад 300 тис. тонн якісного зерна з урожаю 2022 року.

Причому ціни для учасників становитимуть 310 євро за тонну зеленого фуражного ячменю та 320 євро за тонну зеленої фуражної пшениці.

Компанія Tirlán (колишня Glanbia) заявила, що досягла найвищих за всю історію обсягів преміальних культур під час урожаю 2022 року, одержавши в середньому близько 40 євро за тонну від цін на фуражне зерно.

«Це має вирішальне значення для підтримки прибутковості ферми», — заявили у компанії.

Джерело: Irishexaminer


Аргентина

Вартість аргентинської пшениці нового врожаю продовжує зростати, але продається вона слабо.

Не маючи жодних пропозицій у Росаріо (місто у провінції Санта-Фе, третє за чисельністю населення місто Аргентини), приватні експортери пропонують до $ 340 за тонну зерна з доставкою в період із листопада по грудень. Страх неможливості зібрати очікуваний урожай через недостатню вологість обмежує бізнес.

Без відкритих пропозицій, але з неофіційними контактами між сторонами, для району Гран-Росаріо пропозиції покупців щодо пшениці для поставок у період з листопада по грудень коливаються від 330 до 340 доларів за тонну, що значно перевищує 245/250 доларів, які були сплачені рік тому, в очікуванні чималого за обсягом урожаю.

Джерело: Lanacion


Емільс Терре, голова відділу інформаційних та економічних досліджень фондової біржі Росаріо, висловила цього вівторка в ефірі CNN Radio «занепокоєння» в сільськогосподарському секторі різким падінням експорту пшениці після масштабної посухи в Аргентині.

У цьому сенсі вона сказала, що «є місця, де зазвичай отримують п’ять- шість тонн пшениці з гектара, а сьогодні, якщо пощастить, можна отримати дві-три. Зміна суттєва».

Джерело: CNN


Кенія

Кабінет міністрів Кенії схвалив комерціалізацію генетично модифікованої кукурудзи (ГМ), дозволивши відкрите вирощування та імпорт, щоб допомогти оновити сільськогосподарське виробництво та виробничі сектори.

Цей крок робить Кенію першою країною в східноафриканському регіоні, яка допустила вирощування та імпорт ГМО-культур. Тепер Кенія приєднується до Південної Африки, Судану, Єгипту та Буркіна-Фасо, які раніше комерціалізували вирощування ГМО-культур, починаючи від кукурудзи, сорго та вігни, а також товарних культур, як-от бавовна та соя.

Джерело: Farmersreviewafrica


Угорщина

Угорщина, великий виробник зернових, може стати нетто-імпортером кукурудзи в поточному сезоні після того, як цьогорічна посуха знизила врожайність, повідомили Reuters у міністерстві сільського господарства.

У 2022 році врожай кукурудзи становив близько 3 млн тонн у порівнянні з 7–9 млн тонн, зібраних за звичайних умов. Зазвичай Угорщина експортує від 3 до 4 млн тонн з мінімальним імпортом.

«2022/23 економічний рік поставив Європу та Угорщину у вкрай складну ситуацію на ринку зерна внаслідок сильної посухи», — йдеться у відповіді міністерства.

«Урожайність літнього врожаю 2022 року (пшениці, ячменю, ріпаку, жита, вівса) вже впала нижче середньої, а наслідки посухи проявляються ще різкіше в осінньому врожаї».

Джерело: Reuters


Іспанія

У зв'язку з важкою посухою та широким спектром обмежень у провінції Кадіс (Іспанія) стоїть проблема з вирощуванням зрошуваних культур. Якщо не зміняться погодні умови та не будуть зняті обмеження, фермери іригаційної спільноти Гвадалкасін (вона є найважливішою в провінції) націлюватимуться на вирощування більшої кількості богарних культур (такі культури обробляють без штучного зрошення), що менш прибутково.

Джерело: larazon

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux