Індія та Єгипет хочуть посилити економічні зв’язки, - огляд іноземних ЗМІ за 30.01.2023

Опубліковано 31 січня 2023 року, 12:20

Алжир проводить тендер на купівлю номінальних 50 тис. тонн твердої пшениці

Державне зернове агентство Алжиру OAIC оголосило міжнародний тендер на закупівлю номінальних 50 тис. тонн твердої пшениці, повідомили європейські трейдери в понеділок.

Кінцевий термін подання цінових пропозицій на тендері – вівторок, 31 січня. При цьому пропозиції повинні залишатися дійсними до середи, 1 лютого, сказали вони.

Відправку шукають у три періоди: 16-28 лютого, 1-15 березня та 16-31 березня.

Обсяги в тендерах Алжиру є номінальними, і країна часто закуповує більше, ніж початково заплановані обсяги.

Джерело: Hellenicshippingnews.com


У деяких штатах Індії досі утримуються високі ціни на пшеницю

З одного боку, центральна влада Індії працює над зниженням цін на пшеницю. Водночас у багатьох штатах країни пшениця знову набула форми інфляції. Пшениця досягла 50 рупій (0,61 центів)/кг у Махараштрі, 40 рупій (60 центів)/кг у Гуджараті.

Центральний уряд намагається знизити ціну на пшеницю нижче 30 рупій (0,37 центів)/кг у країні. Але ринкові ціни не дають такої можливості. Махараштра досягла максимальної ціни на пшеницю до 5000 рупій ($61,19) за центнер. Тобто пшеницю тут купували по 50 рупій/кг. Статус MSP був зафіксований лише на рівні 2125 рупій ($26) за центнер.

Особливість у тому, що цей темп продажу пшениці є ринковим. Ці ціни на пшеницю вроздріб будуть дорожчати.

Джерело: Abplive.com


У Пенджабі достатні запаси пшениці – Міністр продовольства

Міністр продовольства Пенджабу Надір Чатха заявив у понеділок, що в провінції наявні достатні запаси пшениці, і поставки пшениці збільшуються, щоб забезпечити доступність борошна по всій провінції.

Міністр продовольства спростував чутки про дефіцит пшениці в провінції та сказав, що продовольчий департамент продовжує постачати пшеницю на борошномельні заводи, і додав, що ціна на пшеницю була знижена до 4200 рупій ($51,40) за маунд (37 кг).

За його словами, пункти перевезення борошна були збільшені в провінції, 15-кілограмовий мішок борошна можна придбати за 1800 рупій ($ 22,03). Він сказав, що постачання державних квот на пшеницю триватиме для стабільності ринку.

Джерело: Urdupoint.com


Індія та Єгипет хочуть посилити економічні зв’язки

Президент Єгипту Абдель Фаттаха аль-Сісі прибув до Індії на парад до Дня Республіки 2023 року.

«Обидві сторони прагнуть максимізувати спільні інтереси та обмінюватися підтримкою в спробі подолати труднощі, спричинені різними послідовними кризами та викликами, з якими стикається світ», — йдеться у спільній заяві прем’єр-міністра Нарендри Моді та президента Ель Сісі.

Єгипет у значній мірі залежить від іноземного імпорту, щоб задовольнити попит на пшеницю. У 2020 році країна імпортувала майже 96 % своєї пшениці, з яких 85% — з Росії та України. Цей імпорт постраждав рік тому. Індія була однією з країн, яка прийшла їй на допомогу, незважаючи на заборону імпорту пшениці, щоб підтримувати внутрішнє споживання. Торік Індія експортувала до Єгипту 61 500 тонн пшениці.

Тому ні для кого не секрет, що економічні зв'язки вийшли на перше місце. У спільній заяві йдеться, що «обидві сторони вітають розширення індійських інвестицій в Єгипет, які наразі становлять понад $ 3,15 млрд». 

Наразі двостороння торгівля досягла історичного максимуму в $ 7,26 млрд, і обидві сторони працюють над тим, щоб найближчим часом досягти $ 12 млрд. 

Джерело: Siasat.com


Попит Китаю на бразильську кукурудзу занепокоює м’ясопереробників Бразилії

Згідно з заявою м’ясопереробників Санта-Катаріни, які лобіюють Sindicarne (Союз промисловості м’яса та продуктів переробки в штаті Санта-Катаріна), очікування великого експорту бразильської кукурудзи до Китаю в 2023 році викликає занепокоєння у великих виробничих бразильських м’ясних компаній.

Група заявила, що конкуренція з боку китайських покупців вже скорочує місцеві поставки та робить кукурудзу, яка використовується для годівлі птиці та свинини, товаром із «завищеною ціною».

«Навіть якщо сектор більш готовий до переговорів і більш уважний до своїх акцій і закупівель, на міжнародному ринку завжди є конкуренція. Ознаки 2023 року тривожні».

Експорт бразильської кукурудзи до Китаю було дозволено наприкінці минулого року після того, як обидві країни оновили торгові протоколи. Відтоді кілька суден були заброньовані такими компаніями, як Cofco CNCOF.UL.

У південному бразильському порту Паранагуа, наприклад, експорт кукурудзи до 29 січня підскочив майже до 570 тис. тонн через Китай. Це відповідає збільшенню обсягів на 161 % у порівнянні з усім січнем 2022 року, повідомили в адміністрації порту.

Джерело: Nasdaq.com


Минулого тижня Єгипет випустив із портів 135 тис. тонн кукурудзи та сої

Міністерство сільського господарства та меліорації Єгипту в співпраці з Центральним банком Єгипту забезпечили протягом останнього тижня випуск із портів 135 тис. тонн кукурудзи та сої орієнтовною вартістю $91 млн.

Сума включала 56 тис. тонн кукурудзи на $ 20 млн, 79 тис. тонн сої на $ 66 млн і кормових добавок на суму близько $ 5 млн, повідомив міністр сільського господарства та меліорації Ель-Сайєд Ель-Кусейр.

Таким чином, згідно з заявою загальна кількість кормів, випущених із 16 жовтня 2022 року по 25 січня, становить 2,291 млн тонн, включаючи 1,594 млн тонн кукурудзи та 702 тис. тонн сої та кормових добавок загальною вартістю $1,154 млрд.

У попередній заяві Ель-Кусейр підкреслив, що метою політики є збільшення доступності кукурудзи та сої, які є основними інгредієнтами кормів для птиці та інших сільськогосподарських тварин.

Він також зазначив, що ці вивільнення сприятимуть зниженню цін на яйця та птицю та стабілізують ринок.

Джерело: English.ahram.org


Єгипетська GASC запускає другий поспіль тендер на кукурудзу

Державний імпортер зерна Єгипту оголосив другий тендер на кукурудзу на вихідних для відвантаження в лютому-березні.

Джерело: Agricensus.com


Ціни на індійську пшеницю в Нью-Делі впали

Ціни на пшеницю в Індії, найбільшому споживачі зерна у світі після Китаю, впали майже на 13% від рекордно високих значень після того, як минулого тижня уряд запропонував 3 млн тонн великим споживачам.

Уряд прем'єр-міністра Нарендри Моді в середу дозволив борошномелам купувати до 3 млн тонн пшениці з державних резервів.

У понеділок ціни на пшеницю в Нью-Делі впали до 28 290 рупій ($347,11) за тонну, що на 13% нижче рекордно високого рівня, досягнутого минулого тижня, через низькі запаси.

Джерело: Reuters.com


Зімбабве: цього тижня виробники пшениці почнуть отримувати свої залишки

Цього тижня всі виробники пшениці, які доставили свій урожай до Ради з маркетингу зерна (GMB), почнуть отримувати виплати по заборгованості в іноземній валюті.

Наразі уряд виплатив $37 млрд та $4 млн фермерам, які вирощують пшеницю, а непогашені платежі становлять близько $26 млн.

Минулого сезону в країні було зібрано рекордний урожай пшениці з початку комерційного вирощування цієї культури в 1966 році.

Джерело: Allafrica.com


Міністерство сільського господарства США надає $ 2,7 млрд позики на електромережі сільської місцевості

Міністерство сільського господарства США виділило $2,7 млрд позик і кредитних гарантій 64 електричним компаніям і кооперативам у сільській місцевості в 28 штатах на проекти з розширення та кращої безпеки електромереж.

Агентство, яке 30 січня оголосило список одержувачів позик і суми в доларах, заявило, що готується до ще більшої суми позик на енергетичну інфраструктуру. Закон про скорочення інфляції, ухвалений минулого року, містить $369 млрд на кліматичні положення, у тому числі понад $12 млрд, призначених для позик і грантів USDA для чистої енергії та сільських енергетичних проектів.

Джерело: Enr.com


Держсекретар США Блінкен висловився про економіку Єгипту

«Ми вперше створили спільну економічну комісію між Сполученими Штатами та Єгиптом і незабаром зустрінемося вперше, щоб розглянути, що ми можемо зробити, щоб полегшити та заохотити збільшення інвестицій приватного сектора в Єгипті, розглянути інструменти, які Уряд США має максимально підтримувати», – сказав Блінкен, повторивши, що його адміністрація є «рішучим прихильником програми Міжнародного валютного фонду для Єгипту».

У грудні МВФ схвалив свою четверту угоду з Єгиптом з 2016 року, згідно з якою Єгипет має отримати $3 млрд протягом 46 місяців. 

Блінкен говорив про втручання в продовольчу безпеку, які адміністрація США зробила, щоб пом'якшити наслідки інфляції та зростання цін. «Наприклад, із моменту російської агресії проти України ми виділили $13,5 млрд на продовольчу безпеку в усьому світі. Деякі з них були спрямовані безпосередньо до Єгипту». 

«Чорноморська зернова ініціатива, яка вивозить зерно з України з Одеси на світовий ринок, була надзвичайно важливою, і це було важливо для Єгипту. Наприклад, за цією домовленістю Єгипет прийняв близько 30 партій усього, від пшениці до кукурудзи та інших сільськогосподарських продуктів. Це допомогло збільшити поставки в Єгипет і позитивно вплинуло на ціни», – додав Блінкен. 

Джерело: Madamasr.com


Сенегал за кілька років хоче досягти значного скорочення імпорту пшениці

«Насіння щойно посіяно. Через три місяці почекаємо врожаю, а потім підведемо підсумки». Це заява, опублікована в Анадолу Алі Нгуй Ндіайє, міністром сільського господарства, сільського обладнання та продовольчого суверенітету Сенегалу (Maersa).

Сенегал планує значно скоротити імпорт пшениці, який оцінюється майже в 700 тис. тонн на рік (цифра 2020 року з Національного агентства статистики та демографії – Ansd).

700 тис. тонн вартістю $183 млн, як вказує джерело, були поставлені в основному Росією (50,8 %), Францією (37,9 %), Канадою (3,5) і Литвою (3,2).

«Наше завдання щодо пшениці – скоротити імпорт вдвічі за кілька років», – додав міністр.

Джерело: Aa.com.tr
Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux