Індія призупиняє дію мит на австралійський нут і зернові культури, - огляд іноземних ЗМІ 6 травня 2024

Опубліковано 07 травня 2024 року, 09:37

Повінь у Бразилії підтримує кукурудзу та сою

Ф'ючерси на сою підскочили вгору через повені, які вразили бразильський штат Ріо-Гранді-ду-Сул, поставивши врожай сої під загрозу. Ф'ючерси на пшеницю зросли через погодні ризики на рівнинах США та в Чорноморському регіоні Східної Європи, але зростання було обмеженим, оскільки російський урожай продемонстрував сприятливий ранній розвиток. Повені в Бразилії також підтримали ф’ючерси на кукурудзу. Ціни на сиру нафту в США  в середу були неоднозначними. 

Напередодні ключового звіту Міністерства праці, який дасть нові оцінки економіки США, зростання акцій великих американських технологічних фірм допомогло трьом основним фондовим індексам підвищитися у четвер.

Джерело food business news

Індія призупиняє дію мит на австралійський нут і зернові культури

Ціни на нут в Австралії різко зросли після того, як Індія призупинила мита на імпорт, відкривши двері для відновлення торгівлі, яка колись коштувала сотні мільйонів доларів.

Вищі ціни та підвищений попит з боку Індії спонукатимуть фермерів ciяти більше нуту в найближчі місяці, повідомляє галузева організація Grains Australia.

Індія, найбільший у світі споживач нуту, 4 травня призупинила мита до 31 березня наступного року через поганий місцевий урожай. Австралія, найбільший експортер нуту, займає найкращу позицію в цьому.

«Австралійські експортери негайно позиціонуватимуть продукцію для індійських портів», — сказав Пітер Вілсон, голова ради бобових Grain Australia.

У зв’язку з тим, що посівний сезон в Австралії тільки починається, «це гарантує, що буде висіяно трохи більше», – сказав Вілсон.

Ціни на нут в Австралії зросли з приблизно 810 австралійських доларів (535 доларів) за тонну в лютому до більш ніж 900 австралійських доларів минулого тижня в очікуванні тарифного рішення. Після оголошення ціни становили близько 1150 австралійських доларів за тонну, сказав трейдер.

За останні п'ять років Австралія експортувала 6 млн тон нуту, свідчать дані торгівлі. Вілсон сказав, що близько 90% з них були сорти дезі, які менші та зазвичай темнішого кольору, ніж білий сорт кабулі, з якого виготовляють хумус.

Щоб підтримати місцевих фермерів, Індія ввела 33-відсоткові мита на нут у 2017 році, а пізніше підвищила їх до 66 відсотків.

Близько 60 відсотків австралійського експорту нуту йшло до Індії, що становило 90 відсотків імпорту нуту в Індію, до того, як тарифи майже припинили торгівлю.

Вілсон сказав, що конкуренція за австралійський нут тепер посилиться, і можливо, що Індія знову займе 60 відсотків ринку протягом року призупинення тарифів.

Іншими основними ринками для австралійського нуту є Пакистан і Бангладеш.

Джерело the hindu business line

Тривалий посушливий період: умови посухи можуть спричинити інфляцію продуктів харчування 

При обсязі 50,43 мільярда кубічних метрів (BCM) рівень води в 150 основних водосховищах Iндii становить лише 28,2 відсотка від їх повної ємності. Це нижче 62,21 млрд. кубометрів минулого року та середнього показника за останні 10 років у 52,73 млрд. кубометрів за цей час. Ситуація гірша в південних штатах, де водосховища заповнені лише на 15,7 відсотка. Водосховища Nagarjuna Sagar, Somasila, Yeleru, Priyadarshini Jurala, Kaddam, Krishnaraja Sagara, Tungabhadra і Tattihallia в Андхра-Прадеш, Телангана і Карнатака практично висохли.

Хоча нинішня увага може бути зосереджена на виборах, це цілком може змінитися через місяць, коли всі очі будуть звернені до мусонів. 

Минулорічний  південно-західний мусон був не дуже хороший, оскільки дощі після мусону та зимового сезону — завдяки Ель-Ніньо — вплинули на сільськогосподарське виробництво країни. Про це свідчать ті факти, що урядові установи закупили лише близько 47 мільйонів тонн рису протягом жовтня-квітня 2023-24 років, що на 5,7 відсотка менше, ніж за відповідний період 2022-23 років.

Закупівлі пшениці також були повільними: наразі було закуплено близько 21 млн тонн, і очікується, що вони досягнуть лише 26-28 млн тонн проти початкової цілі в 35 млн тонн. Роздрібні ціни на бобові, цукор, картоплю, цибулю, томати та більшість інших овочів значно вищі, ніж минулого року, що також свідчить про поганий урожай. Ель-Ніньо вплинув не лише на кількість опадів, але й на температуру. Наприклад, врожайність пшениці в центральній Індії постраждала від незвично теплого листопада-грудня, що погіршило кущіння та вегетативний ріст культури. Палюче літо, починаючи з квітня, не менше пояснюється Ель-Ніньо.

На щастя, Ель-Ніньйо, схоже, закінчується, оскільки більшість глобальних моделей вказує на те, що до червня вона ослабне до «нейтральної» фази і навіть переросте в Ла-Нінья протягом другої половини чотиримісячного сезону мусонів (червень-вересень). Враховуючи минулий зв’язок Ла-Нінья з надлишковою кількістю опадів в Індії — прогноз Метеорологічного департаменту про «швидше за все, буде вище норми» мусону цього року базується головним чином на цьому — це хороша ознака. У будь-якому випадку, для уряду, який перейме на себе контроль після виборів, головним завданням у перші 100 днів може бути впоратися з інфляцією продовольства у випадку, якщо мусон виявиться не таким сильним. Потрібно сподіватися на краще, але завжди готуватися до гіршого.

Джерело The Indian Express

3 причини, чому інвестиції в азіатську птахівництво є привабливими

Галузь птахівництва в Південній і Південно-Східній Азії знаходиться на першому місці в списку бажань для інвесторів, які бачать світле майбутнє для галузі в цьому регіоні.

У нещодавно опублікованому звіті «Захоплення інвестиційних можливостей у ланцюжку постачання птахівництва в Азії» Rabobank передбачив зростання азіатського сектору птахівництва. Ґрунтуючись на даних Міністерства сільського господарства США (USDA), Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (FAO) та інших локальних джерел, Rabobank прогнозує, що 55% зростання глобальної галузі птахівництва буде базуватися на Азії. З них 14% припадатиме на Південну Азію, а ще 14% – на Південно-Східну Азію.

Зокрема, Rabobank передбачає зростання виробництва птиці в Індії, Індонезії та Пакистанi. 

Очікується, що до 2030 року на Південну та Південно-Східну Азію припаде приблизно 45% приросту населення світу. Згідно з даними Відділу народонаселення ООН, близько 75% цього приросту очікується в Індії, Пакистані та Бангладеш.

Міжнародний валютний фонд очікує зростання річного валового внутрішнього продукту (ВВП) у країнах Південно-Східної Азії до 2028 року, що, ймовірно, означатиме подальше зростання видаткової спроможності. Rabobank очікує, що зі зростанням купівельної спроможності зростатиме закупівля продуктів тваринного білка.

Згідно зі звітом, споживачі в Азії, як правило, вибирають м’ясо птиці або морепродукти в якості тваринного білка. Морепродукти в даний час становлять близько 50% від загального споживання білка тваринного походження, а м'ясо птиці - 25%. Однак у Rabobank заявили, що там споживачі все частіше віддають перевагу м’ясу птиці. Споживачі переходять на курятину через її сильну цінову позицію, користь для здоров’я, смак, зручність і доступність. Боротьба свинарства з африканською чумою свиней (АЧС) є ще однією причиною зростання попиту на птицю.

Джерело Wattag

Малаві починає експорт сої до Китаю

Соєва промисловість Малаві зробила прорив на китайський ринок, оскільки південноафриканська країна прагне збільшити експорт сільськогосподарської продукції для стимулювання економіки.

Головний виконавчий директор Малавійського інвестиційно-торгівельного центру Пол Квенгвере підтвердив місцевим ЗМІ в п’ятницю, що пробна партія 240 метричних тонн місцевою компанією Paramount Holdings Limited була успішно експортована та схвалена китайською владою.

Він також сказав, що це кульмінація зусиль різних зацікавлених сторін, включаючи державні установи, приватні підприємства та представників Китаю.

Міністр фінансів і економіки Состен Гвенгве заявив місцевим ЗМІ, що експортна угода з Китаєм була міжурядовою угодою, і наразі вони підписали протоколи щодо сої, горіхів макадамії, сухого перцю чилі та ведуться переговори щодо підписання протоколів щодо тютюну тощо.

Крім того, він сказав, що влада Китаю проводить власну акредитацію окремих експортерів усіх акредитованих товарів, щоб переконатися, що вони відповідають стандартам.

«Тим експортерам, які пройшли акредитацію, буде надано звільнення від експортних обмежень, оскільки вони повинні виконувати контракти, які вони підписали з китайськими імпортерами», — сказав Гвенгве.

Джерело china.org

Соєві боби, авіаційне паливо та навколишнє середовище

Соєві боби можна використовувати для розробки стійкого авіаційного палива, і хоча фермери Огайо, можливо, готові задовольнити попит, існує занепокоєння політичних груп, оскільки федеральний уряд вимагає певних практик, щоб відповідати вимогам.

Згідно з Радою соєвих бобів Огайо, штат займає 6 місце в CША за виробництвом сої

Федеральний уряд стимулює фермерів податковими пільгами, але для цього потрібні певні практики вирощування

Щотижня ведучий Spectrum News 1 Чак Рінгволт і експерт із сільського господарства Енді Венс обговорюють аспекти сільськогосподарського ландшафту штату

«Ми використовуємо соєву олію, тому ми подрібнюємо самі соєві боби, а потім можемо використовувати цю олію для виробництва соєвого біодизеля», — сказав експерт із сільського господарства Енді Венс.

У квітні Міністерство фінансів США оприлюднило вказівки щодо податкового кредиту для екологічно чистого авіаційного палива.

«Одним із занепокоєнь асоціацій фермерів, таких як Асоціація виробників сої Огайо, є те, що обмеження є досить критичними», — сказав Венс.

Асоціація виробників сої Огайо оприлюднила заяву щодо рішення Мінфіну США.

«Соєва олія є сировиною, яка вже сьогодні на 50 відсотків скорочує викиди парникових газів у порівнянні з традиційним нафтовим реактивним паливом, навіть до врахування практики на фермах, як-от нулевий обробіток і покривні культури», — сказав у релізі президент OSA Расті Гебель. «Перехід нашої країни до SAF має десь початися — нехай цей початок включає всю соєву олію, незалежно від методів ведення сільського господарства».

Джерело spectrum news

Ірландія та Європа стикаються з проблемами посадки картоплі через непередбачувану погоду

Сільськогосподарський прогноз цього тижня приносить складні новини для фермерів, які вирощують картоплю в Ірландії та Європі, оскільки вони борються з примхами непередбачуваних погодних умов. Відповідно до останнього щотижневого звіту Асоціації фермерів Ірландії (IFA), змішані погодні умови, які зберігаються цієї весни, суттєво вплинули на графік посіву та прогрес урожаю.

В Ірландії минулого тижня короткочасна посушлива погода дозволила деякi просуванням у посадці картоплі. Однак радість була недовгою, оскільки знадобилося кілька днів, щоб земля достатньо просохла, перш ніж можна було розпочати роботи. Цього тижня повернення до вологих умов призвело до припинення посівних робіт. IFA підкреслює, що враховуючи значну затримку сезону посадки цього року — і після року, коли запаси вже були обмежені — очікується, що з наближенням літа поставки картоплі будуть дедалі меншими.

«Фермерів чекає важкий сезон із затримкою графіків посіву. Обмежені запаси минулого сезону вже готують основу для потенційно складного літа з проблемами з поставками, які очікуються наприкінці червня та в липні», – прокоментував представник IFA.

Ситуація спостерігається в кількох регіонах Європи, де холодна погода та часті зливи ще більше затримали процеси посадки картоплі. Звіти з Голландії вказують на те, що нещодавні шторми з градом вразили не лише картоплю, але й інші культури, як-от цибулю, завдавши значної шкоди цим новим рослинам. У Північній Франції прогрес йде особливо повільно, на сьогоднішній день засіяно лише близько 5% картопляних полів. У сусідніх країнах Бельгії та Голландії вдалося засіяти близько 25% своїх площ ранньою картоплею, але повний вплив погоди на врожай цього сезону залишається невизначеним.

IFA продовжує уважно стежити за цими розробками, надаючи вказівки та підтримку фермерам, які справляються з цими складними умовами. Асоціація наголошує на необхідності стратегічного планування та адаптації до погодних умов, щоб мінімізувати потенційний вплив на врожайність сільськогосподарських культур і ланцюги поставок.

Оскільки погода залишається ключовим фактором успіху сільського господарства, європейська картопляна промисловість готується до сезону, який вимагатиме стійкості та інновацій, щоб подолати перешкоди, які ставить матінка-природа. Фермери та зацікавлені сторони на всьому континенті зберігають надію, але обережні, оскільки вони очікують більш стабільних погодних умов, які дозволять їм продовжувати свою важливу роботу з годування націй.

Джерело potato news today
Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux