Фермерські програми важливо фінансувати навіть в умовах військового бюджету, - Іван Мірошніченко

Опубліковано 06 серпня 2015 року, 17:17

«Я бачу три вектори, які забезпечать дієвість Державного фонду з підтримки фермерських господарств», - заявив народний депутат, член парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Мірошніченко на прес-конференції в Укрінформ, присвяченій реформуванню цього Фонду. У заході також взяли участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Лапа та в.о. керівника Фонду Іван Слободяник. 

«У першу чергу – необхідно передбачити вже з 2016 року бюджетне фінансування. Це варто робити навіть в умовах військового бюджету. Так можна буде мультиплікувати державні програми з підтримки фермерства. І 50 млн гривень, і 250 млн в масштабах українського агросектору – сльози. Але їх наявність –  механізм, які дозволить фермерам залучати додаткове фінансування. Ідеться як про донорську підтримку, так і інвестиції», - підкреслив Іван Мірошніченко.

Другим вектором він назвав організацію діяльності Фонду на принципах державно-приватного партнерства. «Держава і фермер повинні разом інвестувати соціально важливі проекти. У різних частках, але разом. Проекти можуть бути аграрні або інфраструктурні. Скажімо, відновлення системи вуличного освітлення або інженерних комунікацій населеного пункту. Існуючі сімейні ферми повинні мати можливість скористатися цими механізмами державно-приватного партнерства. Розвиток фермерських програм має стимулювати відновлення соціальної та інженерної інфраструктури сільських територій. Щоб забезпечити ефективність проектів важливо передбачити високий рівень їх локалізації», - заявив народний депутат.

«Третій вектор – створення при Фонді Банку проектів та експертної групи із залученням авторитетних незалежних експертів. Дана група розроблятиме перспективні проекти, оцінювати рівень їх ризиків і суспільної важливості. Її рішення стане ключовим у визначенні умов державної фінансової підтримки кожного проект», - наголосив Іван Мірошніченко.

Він зазначив, що найважливішим механізмом залучення інвестицій у розвиток сімейних ферм є вирішення земельного питання. «Люди отримали землю, але не можуть її легально використовувати для залучення фінансування. Верховна Рада повинна формалізувати цей найважливіший ресурс, зробити його практичним засобом з підтримки фермерства в Україні», - зазначив Іван Мірошніченко.

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux