портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Експорт пшениці з ЄС отримав друге дихання завдяки попиту Китаю та США, - огляд іноземних ЗМІ за 22 листопада 2022 року

Опубліковано 23 листопада 2022 року, 10:00

Сильні дощі Ла-Нінья можуть призвести до обмеження врожаю кукурудзи в ЮАР

За даними Gro's Food Security Tracker for Africa, у 2023 році виробництво кукурудзи в Південній Африці знизиться на 3 % у порівнянні з минулим роком, хоча в цілому виробництво перевищить середній показник за 10 років. Однак сезон посіву ще дуже ранній, і прогнози можуть змінитися найближчими тижнями.

Gro's Food Security Tracker для Африки – це перший у своєму роді інтерактивний інструмент, який показує дані в реальному часі та прогнози щодо пропозиції, попиту та цін на основні сільськогосподарські культури для 49 африканських країн.

У Південній Африці вирощують як жовту кукурудзу, яка використовується в основному на корм тваринам, так і білу, яка є основним продуктом харчування. Велика частина жовтої кукурудзи з Південної Африки експортується до Японії, Тайваню, В'єтнаму та Південної Кореї.

Оскільки Південна Африка є найбільшим виробником кукурудзи в Африці та одним із основних виробників та експортерів зерна на континенті, сусідні країни на півдні Африки, включаючи Зімбабве, Ботсвану та Мозамбік, часто покладаються на її білу кукурудзу, щоб прогодувати своїх людей.

Джерело: Farmersreviewafrica


Для США назріває торговельний конфлікт через Мексику

Потенційний торговельний конфлікт для Сполучених Штатів назріває, оскільки Мексика просувається вперед із планом припинити імпорт США генетично модифікованої (ГМ) жовтої кукурудзи з 2024 року.

Сенатори-республіканці Джоні Ернст і Чак Грасслі з Айови нещодавно надіслали листа торговому представнику США (USTR) Кетрін Тай, просячи її втрутитися в план мексиканського уряду щодо заборони імпорту врожаю.

За словами сенаторів, план Мексики щодо блокування імпорту ГМ-кукурудзи може бути порушенням торговельної угоди США, Мексики та Канади (USMCA), підписаної трьома країнами в 2020 році. Законодавці штату Айова хочуть, щоб Тай запросив консультацію USMCA для вирішення суперечок.

«Ми з повагою просимо вас офіційно подати запит на консультації щодо вирішення спору. Якщо до кінця періоду консультацій Мексика не підтвердить, що вона скасовує свою заборону, USTR має подати запит на створення комісії з вирішення суперечок», – написали сенатори.

USTR – єдина організація Сполучених Штатів, яка може вимагати консультації USMCA щодо врегулювання спору проти Мексики чи Канади.

Джерело: Freightwaves


Темп сівби сої та кукурудзи в Аргентині є найповільнішим за останні два десятиліття

Посів сої та кукурудзи в Аргентині розпочинається надзвичайно повільно, оскільки фермери стикаються з третім поспіль вегетаційним сезоном, який сприяє посусі Ла-Нінья.

Станом на минулий четвер соєві боби займали лише 17 % посадок проти відносно нормальних минулорічних 31 %. Посів кукурудзи різко знизився на 32 % проти 48% рік тому, а темпи сівби обох культур є найповільнішими принаймні за два десятиліття.

Джерело: Reuters


У Єгипті розмитнили 756 тис. тонн зерна та комбікормів на суму $370 млн 

Міністр сільського господарства та меліорації Єгипту Ель-Сайєд Ель-Косаєр отримав звіт від Мустафи Аль-Сайяда — заступника міністра тваринництва, рибних ресурсів і птахівництва — про зусилля міністерства у координації з Центральним Банк Єгипту (CBE) щодо розмитнення зерна та кормових добавок.

Аль-Сайяд сказав, що протягом минулого тижня було імпортовано 196 тис. тонн кукурудзи та сої на суму $ 88 млн, у тому числі 158 тис. тонн кукурудзи на суму близько $57 млн і 38 тис. тонн сої на суму близько $27 млн разом із кормовими добавками на суму близько $4 млн.

Таким чином, за останні чотири тижні було розмитнено 756 тис. тонн, у тому числі 532 тис. тонн кукурудзи, 224 тис. тонн сої та кормових добавок на суму $370 млн.

Джерело: Dailynewsegypt


Зерновий гігант Bunge купує 49% BZ Group для збільшення французького експорту

Глобальна торгова компанія Bunge (BG.N) придбає 49 % французької зернової компанії BZ Group, що зміцнить присутність Bunge у порту Руан, найбільшому експортному терміналі зернових у Західній Європі.

BZ Group щорічно збирає близько 575 тис. тонн зернових, олійних культур і бобових на північному заході Франції та обробляє приблизно 1,5 млн тонн сільськогосподарської продукції на рік через свій експортний термінал у Руані.

Угода з американською компанією Bunge дозволить родині Бойзелін зберегти контроль над BZ Group з контрольним пакетом акцій у 51 %.

Bunge, один із найбільших у світі торговців сільськогосподарськими товарами, вже здійснює експорт через Руан, а також дев’ять інших портів Франції, включаючи великі експортні центри Дюнкерк, Монтуар і Ла-Паліс.

Джерело: Reuters


Уряд Єгипту не має наміру послабити свій контроль над економікою

Про те, як економічні труднощі Єгипту впливають на його зовнішні відносини та ставлення до приватних інвестицій, розповів в інтерв’ю африканському виданню після завершення кліматичної конференції ООН Cop27 у Шарм-ель-Шейху Роберт Спрінгборг, професор кафедри Королівського коледжу Лондона.

Незважаючи на те, що країна отримала кредитний пакет МВФ на $ 3 млрд, зовнішній борг країни наступного року становитиме $ 6 млрд, а $ 9 мільярдів – у 2024 році. Чи Єгипту загрожує борговий дефолт?

Єгипту потрібно близько $ 50 млрд до кінця 2023 року, щоб виплатити відсотки та основну суму непогашених кредитів.

Після вторгнення Росії в Україну було відкликано $ 20 млрд МВФ і в поєднанні з девальвацією валюти та розширенням дефіциту торговельного балансу перспективи нового припливу іноземних приватних коштів залишилися невтішними. Тому Єгипет повинен покладатися на своїх «друзів», щоб вони виручили його. Ключовими серед них є Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ), Саудівська Аравія, Катар і Кувейт, а також регіональні банки розвитку.

Але навіть за підтримки цих «друзів» економічна ситуація залишатиметься жахливою ще кілька років. Тож Cop27 мав велике значення, оскільки він сигналізував про постійну підтримку Єгипту з боку основних світових гравців, включаючи ЄС, США, Китай і Росію, жоден із яких не хоче дефолту країни.

Джерело: African.business


У Новій Зеландії спостерігається рекордний річний торговельний дефіцит через стрімке зростання імпорту

Торговельний дефіцит Нової Зеландії збільшився до нового рекорду в жовтні після різкого зростання імпорту споживчих товарів і автомобілів. Це говорить про те, що внутрішній попит сильно тримається в умовах різкого зростання процентних ставок.

Дефіцит збільшився до 12,9 млрд новозеландських доларів ($ 8 млрд) у році, що закінчився 31 жовтня, повідомило статистичне управління Нової Зеландії у Веллінгтоні. Вартість імпорту зросла на 25 %, якщо порівнювати з роком раніше, до 84 млрд новозеландських доларів ($ 51,6 млрд), випереджаючи збільшення експорту на 15 %, до 71,1 млрд новозеландських доларів ($ 43,7 млрд).

Прогнозується, що на завтрашньому засіданні Резервний банк підвищить офіційну готівкову ставку на 75 базисних пунктів до 4,25 %.

Джерело: Ajot


Єгипет продаватиме пшеницю мельникам через нову біржу

Головне управління поставок товарів Єгипту (GASC) готове продавати пшеницю заводам зі своїх стратегічних запасів через нову товарну біржу, повідомляє Reuters .

GASC робитиме пропозиції на біржі двічі на тиждень із 27 листопада, що відзначатиме офіційний запуск біржі. У вересні міжнародні постачальники пшениці повинні були зареєструватися на Єгипетській товарній біржі.

Джерело: World-grain


Через неврожай пшениці в Аргентині Бразилія закуповує російське зерно

Бразилія традиційно закуповує близько 6 млн тонн високоякісної пшениці у свого сусіда на півдні, але ринкові аналітики тепер очікують, що бразильським заводам, особливо на північному сході, доведеться вдатися до інших постачальників, таких як Росія, США чи ЄС.

Хоча прогнози вказували на збільшення бразильського імпорту з інших країн ще в травні 2023 року, деякі заводи на північному сході вже вжили заходів, закуповуючи пшеницю в Росії. У найближчі місяці очікується близько семи суден із російським зерном.

Минулого тижня доступна пшениця FOB (без витрат на імпорт) в Аргентині коштувала в середньому $ 370 за тонну, тоді як російська пшениця – $ 330. Французька/європейськиа коштує близько $ 350, тоді як американська або канадська пшениця – близько $ 430.

Джерело: En.mercopress.com


Минулого тижня Тайвань купив приблизно 43 400 тонн пшениці американського походження 

Наприкінці минулого тижня Асоціація борошномелів Тайваню придбала приблизно 43 400 тонн мукомольного зерна зі Сполучених Штатів, повідомили європейські трейдери.

У рамках тендеру було подано ряд різних типів пшениці в одну партію для відправлення з тихоокеанського північно-західного узбережжя США між 4 і 18 січня.

За словами трейдерів, закупівля включала 26 800 тонн американської темної північної ярої пшениці з мінімальним вмістом протеїну 14,5 % за ціною $ 420,71 за тонну FOB на тихоокеанському північно-західному узбережжі США.

Закупівля також включала 12 650 тонн твердої червоної озимої пшениці з мінімальним вмістом білка 12,5 % за ціною $ 425,12 за тонну FOB і 3 950 тонн м’якої білої пшениці з максимальним вмістом білка 9,5 % за ціною $ 354,57 за тонну FOB.

Джерело: Nasdaq


Алжир проводить тендер на купівлю номінальних 50 тис. тонн твердої пшениці 

Державне зернове агентство Алжиру OAIC оголосило міжнародний тендер на закупівлю номінальної кількості 50 тис. твердої пшениці, повідомили європейські трейдери.

Кінцевий термін подання цінових пропозицій на тендері – середа, 23 листопада. Причому пропозиції повинні залишатися дійсними до четверга, 24 листопада, сказали вони.

Відправлення вимагається в три періоди: між 16–31 грудня 2022 року та в 2023 році між 1–15 січня та 16–31 січня.

Джерело: Nasdaq


Закупівлі пшениці в Індії, ймовірно, будуть більшими, ніж минулого року

Міністр продовольства Союзу Санджив Чопра сказав CNBC-TV18 , що закупівлі пшениці в Індії цього року, швидше за все, будуть більшими, ніж торік. Закупівля пшениці в Індії скоротилася до 188 лакхів тонн (18,8 млн тонн) у сезон Рабі 2022–23 років з 433 лакхів тонн (43,4 млн тонн) у 2021–2022 роках.

Джерело: Cnbctv18


Експорт пшениці з ЄС отримав друге дихання завдяки попиту Китаю та США

Продажі французької пшениці до Китаю та розмови про те, що польська чи німецька пшениця буде заброньована в Сполучених Штатах, створюють несподівану хвилю попиту на поставки з ЄС після того, як останніми тижнями експорт стримувала конкуренція з Росії, сказали торговці.

Ці можливості можуть підштовхнути поставки пшениці до Європейського Союзу в 2022/23 роках ще більше, ніж у минулому сезоні, і використати більшу частину надлишку експорту у Франції, кажуть вони.

Після розмов на початку минулого тижня про те, що китайські імпортери придбали два вантажі французької пшениці, трейдери назвали подальші угоди, які можуть збільшити обсяг до кількох сотень тисяч тонн.

П'ять трейдерів заявили, що було продано від семи до восьми суден Panamax, або приблизно від 400 тис. до 500 тис. тонн, а кілька трейдерів повідомили, що, можливо, було заброньовано близько 10 вантажів, що становить 600–700 тис. тонн.

Джерело: AgricultureБільше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux