Експорт кукурудзи з Бразилії до Китаю стрімко падає, оскільки починається сезон поставок сої, - огляд іноземних ЗМІ 14-15.03.2023

Опубліковано 16 березня 2023 року, 13:45

FCI продає 1,13 млн тонн пшениці оптовим споживачам через електронні аукціони

Державна компанія FCI планує продати 1,13 млн тонн пшениці оптовим споживачам у шостому раунді електронного аукціону, який відбудеться 15.03 в рамках урядових заходів щодо перевірки цін на пшеницю та її ціни.

Центр оголосив про продаж 5 млн тонн пшениці на відкритому ринку, щоб контролювати ціни. З них 4,5 млн тонн призначено для гуртових споживачів, у тому числі для борошномелів.

Індійська продовольча корпорація (FCI) продала 2,9 млн тонн пшениці оптовим споживачам у п’яти раундах електронного аукціону, що відбулися на даний момент.

Джерело: Zeebiz


Основні закупівлі пшениці в Пенджабі розпочнуться з 25 березня 

Основні закупівлі пшениці розпочнуться 25 березня, а штат Мадхья-Прадеш планує розпочати закупівлю озимих культур. У МП, який є другим за величиною виробником пшениці після Пенджабу, 1,5 млн фермерів зареєструвалися для закупівлі, і штат поставив собі за мету закупити 7 млн тонн під час маркетингового сезону Рабі (RMS).

Офіційно RMS 2023-24 для пшениці починається з 1 квітня. Закупівля пшениці за мінімальною ціною підтримки ( MSP ) також розпочнеться в Пенджабі, Хар’яні, Раджастані та Уттар-Прадеш з 1 квітня.

Уряд встановив ціль закупити 34,2 млн тонн пшениці в 10 штатах, що на 90% перевищує фактичні закупівлі 18,9 млн тонн пшениці під час попереднього середньоквадратичного періоду 2022-23 років.

Центр планує покращити закупівлю пшениці цього року, щоб мати достатньо запасів для задоволення вимог у рамках програми продовольчої безпеки та інших схем соціального забезпечення. Запаси пшениці Індійської харчової корпорації ( FCI ), ймовірно, досягнуть 9,6 млн тонн до 1 квітня проти буферної норми в 7,6 млн тонн.

Джерело: Timesofindia


Індія експортувала пшениці на $1,4 млрд протягом квітня-січня поточного фінансового року

У травні минулого року уряд заборонив експорт пшениці, щоб підвищити доступність пшениці на внутрішньому ринку та контролювати ціни. У письмовій відповіді до Лок Сабхи міністр сільського господарства Союзу Нарендра Сінгх Томар сказав: «Наразі немає пропозиції щодо зняття обмежень на експорт пшениці перед Департаментом сільського господарства та добробуту фермерів».«Протягом поточного фінансового року (до січня 2023 року) було експортовано пшениці на суму 11 728,36 рупій ($1,4 млрд)», — додав він. Хоча експорт було заборонено, уряд заявив, що експорт дозволено у разі, якщо безвідкличний акредитив (ILOC) було видано 13 травня або раніше.
Томар сказав, що згідно з другою попередньою оцінкою для сільськогосподарського року 2022-23, виробництво пшениці в країні оцінюється в 112,18 млн тонн, що на 4,44 млн тонн перевищує виробництво, досягнуте за 2021-22 урожайний рік (липень-червень).

Джерело: Economictimes.indiatimes


Японія підвищить внутрішні ціни на пшеницю на 5,8% з квітня

Японія підвищить ціну, за якою вона продає імпортовану пшеницю вітчизняним борошномелам, починаючи з квітня, у середньому на 5,8% порівняно з попереднім роком, щоб відобразити вищі ціни на імпорт за останні шість місяців, повідомило міністерство сільського господарства.

Зростання цін становило б 13,1%, якщо розраховувати за стандартною формулою, але його знизили, щоб пом'якшити навантаження на домогосподарства, які страждають від зростання цін на товари, повідомили в міністерстві.

Тим не менш, підвищення вдарить по домогосподарствам, які вже борються з тиском вартості життя на тлі високої інфляції на продукти харчування та енергію.

Японія закуповує п’ять видів борошномельного зерна у Сполучених Штатах, Канаді та Австралії на імпортних тендерах і продає його місцевим борошномелам за цінами, які встановлюються двічі на рік.

Торік уряд відклав підвищення ціни на жовтень-березень.

За шість місяців, починаючи з 1 квітня, ціна продажу пшениці міністерством місцевим борошномелам становитиме в середньому 76 750 ієн ($575) за тонну, порівняно з 72 530 ієн ($545,90) у попередньому році.

Джерело: Nasdaq


Йорданія оголошує тендер на закупівлю до 120 тис. тонн пшениці

Йорданія оголосив міжнародний тендер на закупівлю до 120 тис. тонн продовольчої пшениці необов’язкового походження, повідомили європейські трейдери в середу.

Кінцевий термін подання цінових пропозицій на тендері – 21 березня.

Відвантаження в тендері передбачається в серії можливих комбінацій партіями від 50 000 до 60 000 тонн.

Можливі комбінації відправлень: 1-15 вересня, 16-30 вересня, 1-15 жовтня та 16-31 жовтня.

Новий тендер очікувався після того, як у вівторок Йорданія купила 60 000 тонн пшениці на попередньому тендері.

У Йорданії також є окремий тендер на 120 000 тонн кормового ячменю для тварин, який закривається пізніше в середу.

Джерело: Nasdaq


Експорт кукурудзи з Бразилії до Китаю стрімко падає, оскільки починається сезон поставок сої

Експорт кукурудзи з Бразилії різко впав у лютому, оскільки поставки сої займають центральне місце, а китайські покупці звертаються за поставками до таких країн, як Сполучені Штати та Україна.

Згідно з переглянутими даними бразильської торгівлі, продажі кукурудзи в Китай становили 70 тис. тонн минулого місяця, порівняно з 983 700 тонн у січні та понад 1 мільйона тонн у грудні.

Минулого місяця загальні поставки кукурудзи з Бразилії також впали більш ніж на 60% порівняно з січнем, приблизно до 2,275 млн тонн, оскільки експортери зосереджуються на доставці нового бразильського врожаю сої клієнтам за кордоном.

«Лютий традиційно не є місяцем для експорту кукурудзи з Бразилії», — сказав Пауло Молінарі, аналітик кукурудзи Safras & Mercado. «Бразилія лише збільшить поставки (зернових) з липня», — додав він.

Наразі Бразилія сіє свій другий урожай кукурудзи, що становить 70-75% національного виробництва за рік. Коли буде готовий другий урожай кукурудзи в Бразилії, аналітики зможуть оцінити справжній апетит Китаю до бразильської кукурудзи, кажуть аналітики.

Після дозволу на імпорт бразильської кукурудзи наприкінці минулого року Китай став найбільшим покупцем кукурудзи в грудні та січні, згідно з даними бразильської торгівлі. Виходячи з очікувань високого попиту з боку Китаю в майбутньому, за деякими прогнозами, Бразилія може перевершити Сполучені Штати вже цього року та стати найбільшим у світі постачальником кукурудзи.

Джерело: Hellenicshippingnews


Південнокорейська MFG купує у трейдерів приблизно 135 тис. тонн кукурудзи

Південнокорейська Major Feedmill Group (MFG) придбала приблизно 135 тис. тонн кормової кукурудзи двома партіями на міжнародному тендері у вівторок, повідомили європейські трейдери.

Першу партію обсягом близько 66 000 тонн було куплено у торгового дому Cargill з орієнтовною премією 244,87 центів США за бушель до контракту CU3 на кукурудзу від Чикаго у вересні 2023 року плюс додатковий збір у розмірі 1,50 доларів США за тонну за додаткове розвантаження в порту.

Прибуття першої партії до Південної Кореї очікувалося приблизно 14 серпня, трохи пізніше, ніж було запропоновано в тендері.

Другу партію близько 69 000 тонн, яка буде отримана з факультативного світового походження, було придбано за орієнтовною ціною $309,85 за тонну c&f у торгового дому Al Ghurair плюс додатковий збір у розмірі 1,50 доларів за тонну за додаткове розвантаження в порту.

Джерело: Hellenicshippingnews


Індонезія схвалила ГМО-пшеницю, вирощену в Аргентині

Індонезія, один із найважливіших ринків для експорту аргентинської пшениці, схвалила для використання людьми і тваринами генетично модифіковану злакову культуру HB4, стійку до посухи, розроблену вченими з Національного університету Літораль і Конісет і аргентинської компанії Bioceres.

Таким чином, азіатська країна «доповнює список країн, які схвалюють цю технологію у світі», йдеться в заяві Bioceres.

В останні роки Індонезія стала одним із найважливіших експортних ринків для аргентинської пшениці. У кампанії 19/20 це був другий окремий пункт призначення після Бразилії з 2,6 млн тонн. Азіатська країна, в свою чергу, є одним з найбільших імпортерів зерна. Зазвичай його постачають з Австралії, але з 2016 року Аргентина почала набирати позиції зі збільшенням виробництва після падіння до нуля відсотків експортних мит.

Джерело: Lanacion


Крах Silicon Valley Bank створив хвилю побоювань серед американських виноробів

10 березня, Коннор Макмехон, власник виноградника Fulldraw у Пасо-Роблс, штат Каліфорнія, був у паніці через новини про неминучий крах Silicon Valley Bank.

Коли о сьомій ранку 35-річний винороб нарешті зв’язався з кредитним спеціалістом банку, було надто пізно перевести гроші виноробні на його поточний рахунок у SVB, щоб він міг відкрити новий рахунок в іншому місці. FDIC вже закрила системи банку. Все, що відбувалося — позики та угоди — зупинилися.

Silicon Valley Bank, який був 16-м за величиною банком Америки, був відомий як ключовий банкір у технологічній індустрії. Менш відомо, наскільки це було пов'язано з виноробною промисловістю. Він має близько 400 клієнтів-виноградників у північній Каліфорнії, на Центральному узбережжі та в Орегоні.

У 1994 році виконавчий віце-президент Роб Макміллан заснував унікальний винний відділ Silicon Valley Bank, щоб зосередитися виключно на винній спільноті. Він став значним кредитором галузі.

Макміллан розповідав першим клієнтам, таким як Роб і Марія Сінскі з Robert Sinskey Vineyards, що, хоча банк займався технологіями, виноробний бізнес мав привабливість у вигляді важких активів — землі, будівель, обладнання.

У п’ятницю Макмехон не втрачав часу, відкривши комерційний рахунок в іншому банку, потім вів переговори з фермерською компанією, яка опікується його 45 акрами виноградників, і запевнив своїх співробітників, що він заплатить їм зі своїх особистих коштів. Щоб заплатити Fedex за доставку вин до його винного клубу в понеділок, він планував використовувати свої особисті кредитні картки.

«Для багатьох виноробень, — пояснив він, — прибуток, отриманий від цих пропозицій випуску, є значним і значно перевищує страховий ліміт FDIC».

FDIC оголосила в неділю, що клієнти не тільки матимуть доступ до своїх застрахованих рахунків у понеділок вранці, але також заявила, що уряд гарантуватиме депозити, що перевищують застраховану суму. Але довгострокові занепокоєння виноробень і наслідки для галузі залишаються. У той час як FDIC шукає покупців, щоб придбати банк, найбільше питання полягає в тому, хто збирається купити позики SVB на виноробні і як це може змінити витрати на позики підприємців.

Виноробні покладаються на кредитну лінію, щоб згладити свій грошовий потік, і на позики для купівлі землі, лоз, резервуарів і бочок, а також для покриття витрат на будівництво виноробні. За останні 30 років винний підрозділ надав позики на понад $ 4 млрд виноробням і виноградникам, включаючи такі престижні імена, як виноробня Napa's Cade, заснована губернатором Каліфорнії Гевіном Ньюсомом, мільярдером Гордоном Гетті та генеральним менеджером Джоном Коновером. Деякі винороби сказали, що глибоке розуміння підрозділом виноробної промисловості, готовність пропонувати кредити дрібним гравцям, які інші банки відхиляли, і виховання подальшої роботи призвели до хороших угод і безперебійної роботи. Вони хвилюються, що інший материнський банк не інвестує час і турботу в майбутньому.

Оголошення SVB про прибутки за 4 квартал 2022 року показало, що 2% від загальної суми непогашених кредитів, близько $1,2 млрд, стосуються виноробних заводів і компаній преміум-класу.

Джерело: Bnnbloomberg


Кенія призупиняє дію заборони на імпорт сухого молока

Рада з молочних продуктів Кенії оголосила про призупинення імпорту сухого молока на невизначений термін, що розглядається як захист переробників і фермерів від зниження цін, оскільки імпорт сухого молока може призвести до перенасичення ринку, оскільки очікується, що сезонні дощі значно підвищать місцеве виробництво молока та зменшить потребу в імпорті.

Але в заяві від 14 березня 2023 року постійний секретар з розвитку сільського господарства та тваринництва Кенії Гаррі Кімтаї оголосив про призупинення заборони на імпорт сухого молока.

Джерело: TheeastafricanБільше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux