Дмитро Шульмейстер: Скасування цінового декларування — важливий крок на шляху лібералізації продовольчого ринку України

Опубліковано 14 серпня 2015 року, 13:33

Мінекономрозвитку оприлюднило інформацію щодо проекту постанови про внесення змін до постанови №1548, яким пропонується скасувати процедуру декларування оптово-відпускних цін виробниками та процедуру граничної нормативної рентабельності. Про це повідомив директор Департаменту продовольства Мінагрополітики Дмитро Шульмейстер.

«Зазначений проект має значно спростити процедуру зміни цін, залежно від цінових коливань ринку, що дозволить виробникам швидше реагувати на зміни кон’юнктури. Більше того, ринкове регулювання цін сприятиме розвитку конкуренції», - зауважив Дмитро Шульмейстер.

Варто зазначити, що негативний вплив адміністративного регулювання цін найбільш чітко проявився у лютому-березні цього року, коли різка зміна валютного курсу призвела до зростання собівартості продовольства. Проте процедура декларування не дозволяла виробникам адекватно відреагувати на ринкову ситуацію. В результаті чого деякі продовольчі товари зникли з полиць магазинів.

«Мінагрополітики неодноразово заявляло про підтримку ініціативи внесення змін у постанову №1548 під час обговорень та консультації із представниками міжнародних організацій. Скасування цього механізму напряму вплине на виробників та звільнить від зайвої бюрократичної роботи. Адже відповідно до постанови, виробник мав попередити про підвищення ціни щонайменше за 1 місяць, та не міг підвищувати ціну більше ніж на 1% за місяць. Планування фінансової діяльності підприємства з цього часу може коригуватися відповідно до конкурентної та цінової ситуації на ринку, а не штучних регуляторних процедур.

«Слід зауважити, що перегляд підвищення ціни був передбачений постановою, але для цього треба було чекати ще один місяць (коли документація знаходилася на розгляді), що створювало сприятливу базу для корупційних зловживань. В результаті право підвищувати ціну отримували не малі та середні виробники, але підприємства, здатні включити у ціну корупційну складову», — підкреслив директор Департаменту продовольства Дмитро Шульмейстер.

У тексті постанови зберігається положення про цінове регулювання на соціально значущі товари (список таких товарів скорочено), яка має протидіяти надмірній торговій націнці, що є однією з умов економічної доступності продукції для малозабезпечених верств населення.

«Введення цих змін дозволить виробникам більше інвестувати у нові технології, модернізацію та енергозбереження, що підвищить їхню конкурентоспроможність як на внутрішньому так і на зовнішніх ринках», — додав директор Департаменту продовольства.

 

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux