портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Держрибагентство пропонує громадськості долучитися до обговорення нових Правил здійснення любительського рибальства

Опубліковано 21 липня 2016 року, 13:11

На вирішення існуючих законодавчих колізій та для забезпечення умов для відповідального та комфортного рибальства Держрибагентством була ініційована розробка  нового Порядку та Правил здійснення любительського  рибальства. До їх розробки буде долучено експертів галузі та риболовну громадськість. Про це повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Діючі Правила здійснення любительського і спортивного рибальства, створені в 1998 р.  недосконалі та не відповідають  сучасному стану  рибальства в Україні.  Вони не регулюють належним чином надання рекреаційних послуг з рибальства, видачу органами рибоохорони дозвільних документів на рибальство, жодним чином не регулюють здійснення  підводного мисливства та рибальства в Україні, а також не охоплюють  багато інших  важливих питань.

Відповідно законодавчих вимог, розробці Правил передує розробка Порядку здійснення любительського рибальства, його прийняття через відповідну постанову КМУ. Ознайомитися  із проектом Постанови можна за лінком, також всі охочі можуть  до  21.09.2016 надати свої зауваження та позиції  на  електронну скриньку: Fish@darg.gov.ua або за телефоном: +38(044) 482 38 24.

Новий Порядок покликаний законодавчо  врегулювати питання, що виникають при здійсненні любительського рибальства, організації рекреаційних послуг, пов’язаних з любительським рибальством. Зокрема йдеться про порядок організації суб’єктами господарювання любительського та спортивного рибальства на окремих водоймах, оскільки теперішні нормативні документи не дозволяють їм надавати послуги з рекреаційного рибальства, залишаючи цю прерогативу лише громадським організаціям,  а це – суперечить ринковим відносинам. У Порядку приділено увагу врегулюванню питання здійснення любительського рибальства на території об’єктів природно-заповідного фонду, де це не забороняють їх положення. Також передбачається усунення невідповідностей з Законом України «Про дозвільну систему» в частині видачі органами рибоохорони дозволів на здійснення любительського рибальства.

 У новому Порядку вперше з’являється таке поняття як водойми (їх частини), де заборонено промислове рибальство. А для водойм, які традиційно використовуються як для промислового, так  і для любительського рибальства вводиться таке поняття  як розмежування – у часі, днях тижня, сезонах року тощо,  визначене на основі науково-біологічного обґрунтування.    На прохання риболовної громадськості, у Порядку з’являються  норми для більш суворого контролю за дотриманням правил любительського рибальства підводними мисливцями.

 Після прийняття проекту Постанови КМУ «Про затвердження порядку здійснення любительського рибальства» буде розпочато роботу над безпосередньо  новою редакцією Правил любительського риболовства, що міститимуть більш розгорнуті норми регулювання любительського рибальства. Вони також будуть представленні для громадського обговорення та пропозицій.

За інформацією прес-служби Держрибагентства

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux