Держпродспоживслужба зацікавлена в реалізації спільних проектів у рамках Програми зменшення біологічної загрози

Опубліковано 27 жовтня 2017 року, 13:27

Відбулася зустріч Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи з представниками Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи та представництва «Блек енд Вітч Спешиал Проджект Корп.» (Black&Veatch Special Projects Corp.) щодо поточих та майбутніх спільних біологічних досліджень в рамках Програми залучення до спільної біологічної діяльності Агентства зменшення біологічної загрози Міністерства оборони США.

Під час зустрічі сторони обговорили питання, пов’язані з діагностикою та дослідженням африканської чуми свиней (АЧС) в Україні та зробили огляд поточних результатів проведеної роботи.

Зокрема, фахівці проаналізували результати проекту «Аналіз загрози поширення АЧС та класичної чуми свиней у популяції диких кабанів в Україні: покращення діагностики, нагляду та профілактики», який був завершений в серпні 2017 року, а також обговорили Проект «Регіональна оцінка ризиків передачі вірусу АЧС у дикій фауні через торгові шляхи («з поля до столу») в Україні – підходи розробки ефективних карантинних заходів і стратегій контролю за вірусом АЧС», який запланований на березень 2018 – квітень 2019 років.

 «Проект надає велику підтримку Службі в частині забезпечення діагностикумами, які дозволять визначати наявність АЧС у поголів`я свиней. У нас був такий період, коли ветеринарна служба повністю залежала від такої допомоги, і це було критично важливо для нас. І ваша підтримка дозволила нам проводити спостереження і дослідження стосовно АЧС», - наголосив Володимир Лапа та порядкував представникам «Блек енд Вітч» за активну підтримку України в сфері зменшення біологічної загрози та Держпродспоживслужби загалом.

За його словами, за час роботи Держпродспоживслужби питання організації внутрішньої роботи були удосконалені. І проблема забезпечення діагностикумами уже практично вирішено – оголошено відповідні тендери на закупівлю цих препаратів за рахунок державного бюджету і найближчим часом відбудуться їх поставки.

У свою чергу менеджер з питань біоспостережнення на науково-дослідної роботи Програми залучення до спільної біологічної діяльності Девід Мустра наголосив на позитивній динаміці двосторонніх комунікацій з Держпродспоживслужбою.

Зокрема, під час зустрічі була висловлена взаємна зацікавленість співпрацювати в сфері наукових досліджень, нормативно-правового регулювання з використанням досвіду США, оснащення лабораторної мережі, проведення тренінгів для спеціалістів галузі тощо.

Прес-служба Держпродспоживслужби

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux