Дерегуляція дозволить знизити вартість риби для кінцевого споживача до 40%, — Ярема Ковалів

Опубліковано 17 липня 2015 року, 10:20

Дерегуляція та боротьба з корупцією визначені одними з найпріоритетніших напрямків реформування рибної галузі. Про це повідомив Голова Державного агентства рибного господарства України Ярема Ковалів на прес-конференції в ІА «Укрінформ».

Він підкреслив, що існуюча система отримання дозволів для промислового лову дуже забюрократизована. Майже на кожному етапі підприємці вимушені звертатися до відповідальних органів влади. Це потребує не лише часу, але й стимулює корупцію в галузі. «Навіть якщо суб’єктам господарювання вдалося пройти процедуру, вони отримають квоту на вилов на термін 1 рік, це не дозволяє планувати довгострокову діяльність. Наприклад, у багатьох країнах ЄС квоти видаються на 5 – 10 років», — наголосив Ярема Ковалів.

В рамках реформування Держрибагентство планує скасувати квоти, залишивши лише дозволи строком на 5 років. В них пропонується прописувати частину в щорічому ліміті вилову. Наразі опрацьовується процедура оплати за отримання відповідних документів. Крім того, планується максимально спросити реєстрацію промислового журналу. «Ми досягнемо того, що користувачу буде достатньо лише один раз відвідати агентство або територіальний орган, більше жодних контактів з чиновниками він не матиме. Роль держави в цьому питанні має бути зведена лише до сервісних функцій. В результаті зменшиться корупційна складова, а це наша основна мета», — підкреслив Ярема Ковалів.

Крім того, децентралізація, антикорупційна діяльність та введення відповідно до стандартів ЄС сертифікату походження рибної продукції дозволить ефективно боротися з браконьєрами та посередниками. Це позитивно вплине і на вартість рибної продукції для кінцевого споживача, що особливо актуально у звязку із здорожчанням імпортної риби через девальвацію гривні. За оцінками Держрибагентства, здешевлення деяких товарних позицій може скласти до 40%, зокрема, лящ, короп, товстолоб.

За словами Яреми Коваліва, відповідні нормативно-правові акти майже готові. Наразі вони доопрацьовуються з урахуванням пропозицій громадських організацій. 

 

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux