Сьогодні, 15 червня, відбулася зустріч Консультативної Ради Проекту «Розвиток доступу агросектору України до ринків капіталу» (UACMD), у якій взяв участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик. Проект здійснюється Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, Група Світового банку) у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією.
До участі у заході було запрошено ключових партнерів проекту, зокрема представників Міністерства юстиції України, Міністерства цифрової трансформації, НБУ, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а також представників Швейцарського бюро співробітництва в Україні.
Метою зустрічі Консультативної Ради стало висвітлення роботи проекту за останнє півріччя, презентація нових можливостей для доступу агросектору до фінансування в умовах обмежень через відсутність ліквідності на місцевому фінансовому ринку, а також обговорення потенційних наступних кроків проекту для їхнього вирішення під час війни та у повоєнному відновленні.
«Попри усі труднощі, з якими цьогоріч довелося зіштовхнутися агровиробникам: здорожчання МТР, палива, розірвану логістику, відповідно, неможливість реалізувати зерно за ринковими цінами в повному обсязі, – усі вони продовжують працювати на полях, а отже питання фінансування для агросектору наразі залишається критично важливим. Міністерство продовжує надавати державну підтримку, але ресурси в поточних умовах обмежені», – зауважив Денис Башлик.
Він додав, що разом з проектом IFC та колегами з інших міністерств та Уряду, Мінагрополітики працює над вдосконаленням аграрних розписок – важливого фінансового інструменту для фермерів, щоб реалізувати їхній потенціал, зокрема в межах розробленого законопроекту №2805-д.
«Ми віримо, що всі ці дії дозволять нам перемогти у війні та відбудуватися, ми працюємо над обома цими завданнями щодня. Найголовніший сигнал світові – українці вірять у свою країну і доводять це на діях. Ми платимо свою високу ціну. Водночас нам сьогодні дуже потрібна допомога від світу, від міжнародних партнерів», − резюмував заступник Міністра.