портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Через систематичні порушення ДП «Укрриба» держава не отримала виплати за 92% договорів оренди ГТС

Опубліковано 03 березня 2016 року, 12:41

2.03.2016 Держрибагентство звернулося до МВС, СБУ та Генеральної прокуратури України із заявою щодо непрозорої економічної діяльності ДП «Укрриба», а також неправомірних дій директора ДП  «Укрриба» Олексія Бархатова.  Згідно   фінансового звіту ДП «Укрриба» за 2015 рік,  станом на 31.12.2015 р.  діяло  178 договорів  та отримано чистий дохід на суму 7 млн 152 тис грн. При цьому відповідно до вимог чинного законодавства було укладено всього 15 договорів, що становить всього 8% від загальної кількості договорів.  

Основним видом діяльності ДП «Укрриба» є передача гідротехнічних споруд (ГТС) в користування (оренду) юридичним та фізичним особам для штучного розведення в них риби   через аквакультуру або СТРГ. Під час господарської діяльності ДП «Укрриба» систематично порушує вимоги законодавства України.  При цьому  при укладенні договорів вартість майна самостійно формувалася ДП, а фахові оцінювачі майна з Фонду Держмайна – не залучалися.

Протягом 2015 р. Держрибагентство неодноразово зверталося до керівництва ДП «Укрриба» щодо приведення договірних відносин до вимог законодавства.  За результатами міжвідомчої наради  від 20.11.2015 р., Бархатову О.І. було доручено в термін до 1.02.2016 року здійснити заходи по розірванню існуючих удаваних правочинів з користувачами, які відмовляються від укладання договорів оренди ГТС з Фондом державного майна України, які відповідають вимогам законодавства, доручення Бархатовим не виконано. Натомість, Держрибагентству стало відомо, що ігноруючи норми законодавства та позицію Держрибагентства, щодо управління майном, 7.12.2015 року між ДП «Укрриба» та ТОВ «Рибгосп на Самарі» укладено черговий удаваний правочин – договір зберігання № 39/15.

Крім того, не зважаючи на чисельні доручення  Держрибагентства,  ДП «Укрриба» не було проведено інвентаризацію гідротехнічних споруд у повному обсязі – держава не має достовірної інформації про майно, яким володіє.

В бюджеті на 2015 р.  на  капітальний ремонт  гідротехнічних споруд закладено лише  316 тис. грн., що   за приблизними оцінками, в 3 рази  менше за необхідний бюджет для належного утримання споруд. Протягом  років ДП накопичувало мільйонну дебіторську заборгованість із підприємств-орендарів, зокрема, 2014 року не  було стягнуто заборгованість у розмірі 2 млн 580 тис  грн., а у 2015 р.  вона сягнула 2 млн 668 тис грн.

Голова Держрибагентства Ярема Ковалів зазначив: «ДП Укрриба  є одним з найбільших  підприємств рибного господарства. Воно володіє майже 4 тисячами об’єктів  загальною площею 40 га, разом  з тим, підприємство є одним із найбільш «сірих» та непрозорих. Наша позиція тут жорстка і безкомпромісна –  робота виключно за законами України. Підвищення ефективності  і дохідності підприємства. Це реально. Ефективне використання держмайна – це не просто отримання прибутку та використання його «на зарплату» оплату працівників ДП. Це – наповнення державного бюджету, розвиток та залучення  інвестицій».  

Довідково:

ДП «Укрриба» належить до сфери управління Державного агентства рибного господарства України. Як такі, що не підлягають приватизації на баланс ДП Фондом державного майна України були передані майже 4 тисячі об’єктів – гідротехнічні споруди та пов’язані з ними робочі машини і обладнання, що не увійшли до статутних фондів господарських товариств рибної галузі (бувших державних рибокомбінатів та рибколгоспів), які займають площу більше 40 тисяч гектарів та розміщені в усіх регіонах України.

                                                                                                                                                                Прес-служба Держрибагентства

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux