Боротьба за існування українського тваринництва: як на галузь вплинула війна та які шляхи виходу з кризи

Опубліковано 16 листопада 2022 року, 16:04

Через військові дії за попередніми оцінками втрачено 15-20% поголів’я великої рогатої худоби, свиней і птиці. У цій ситуації господарства, які борються за своє існування, змушені переорієнтовуватися, шукати альтернативні шляхи та відновлювати галузь.

Про це йшлося на міжнародній конференції в рамках виставки EuroTier 2022 на тему: «Боротьба за існування українського тваринництва».

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький зазначив, що галузь переживає важкі часи, але демонструє стійкість перед непередбачуваними викликами, відновлюється та посилює міжнародну співпрацю з країнами ЄС, зокрема з Німеччиною, яка є давнім партнером України.

«З початком російського вторгнення ми ще більше відчули, що Німеччина є великим другом України й готова надалі співпрацювати в різних галузях, в тому числі і в тваринництві. Галузь демонструє стійкість. Є певне падіння, але його не можна порівняти з тими викликами, які принесла війна. Вже започатковано відновлення галузі, до якого долучаються міжнародні партнери з точки зору гуманітарної підтримки. Є ініціатива створити фонд для підтримки України», - зазначив Тарас Висоцький.

Він упевнений, що тваринництво чекає новий виток прогресивного розвитку, що забезпечить розвиток бізнесу, створення нових робочих місць та виготовлення якісної продукції, здатної до міжнародної конкуренції.

Зараз важливо обмінюватися передовими технологіями, фіксувати дружні контакти, налагоджувати взаємовигідну співпрацю в рамках розвитку тваринництва України, українських та німецьких компаній.

Більш детально та стані галузі зупинилася заступник директора Департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Олена Дадус. Вона засвідчила, що країна готова і постійно над тим, щоб бути повноцінним, інтегрованим членом європейського суспільства, в тому числі і в законодавчому полі.

«Майже 20% поголів’я великої рогатої худоби було сконцентровано на тих територіях, які наразі є тимчасово окупованими, або на яких ведуться активні бойові дії. Ті комплекси не можуть працювати й виготовляти продукцію в повному обсязі. В перші місяці війни вдалося частково перемістити поголів’я, підприємств. Але якщо ми говоримо про частку тих підприємств і тварин, яких вдалося перемістити на мирні території, то це не переважна частка

Обсяг валового виробництва АПК зменшився, але держава забезпечує мінімальні норми споживання продукту на одну особу. Щодо м’яса та м’ясної продукції, то це 50-53 кг. Найбільша частка припадає на м’ясо птиці (25,7%), свинина (понад 20%), - зазначила Олена Дадус.

Вона підкреслила, що Україна має потенціал до відновлення та розвитку тваринництва, зацікавлена в сталому, екологічно безпечному тваринництві та якісній продукції. Наразі необхідна підтримка міжнародних партнерів в забезпеченні потужними генераторами, розвитку біометанової галузі та імплементації системи простежуваності червоного м’яса.


Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux