Аграрна галузь є стабільною та безпечною для капіталовкладень, - Міністр

Опубліковано 14 вересня 2015 року, 12:47

Світовий Банк висловив готовність долучитися до проекту розвитку зрошувальних систем на півдні України. Забезпечення зрошувальною водою південних областей дасть можливість збільшити їх врожаї втричі. Про це наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у статті «Що може запропонувати інвесторам український агросектор» на сайті «Європейська правда».

«Якщо уявити, що валове виробництво зерна досягло 100 млн тонн на рік –  то такі обсяги просто катастрофічні для логістичних систем. Запропонована нами альтернатива – розвиток річкової логістики, а також судноплавства по Дніпру та Південному Бугу.  Наразі заплановано інвестпрограму з відновлення транспортних та пасажирських перевезень Дніпром. Її реалізація надасть можливість щороку транспортувати водою до 3 млн тонн зернових, що розвантажить понад 250 залізничних вагонів та зніме з вітчизняних доріг навантаження у понад 600 великовантажних автомобілів на добу», - наголосив Міністр.

В статті йдеться, що ще одним привабливим інвестнапрямом є розвиток переробної промисловості та виробництва продукції з високою часткою доданої вартості. «Україна має усі можливості для того, щоб стати великим експортером не просто сировини – зерна, наприклад, а продуктів його переробки – пластівців, борошна, виробів з нього, кондитерки тощо. Наразі ми уже суттєво зменшили експорт сировинних видів продукції до ЄС: якщо за 6 місяців 2014 року їх частка у експорті складала 76%, то за відповідний період поточного року – 67%. Подальше збільшення експорту такої продукції означатиме додаткові валютні надходження до державного бюджету України», - наголосив Міністр. «У спілкуванні з іноземними інвесторами ми постійно наголошуємо на важливості та перспективності підтримки малого та середнього фермерства України. Більше половини аграрної продукції виробляється фермерами, домашніми господарствами, індивідуальними виробниками, яких зараз - 3,5 млн. Самостійно малі та середні сільгосптоваровиробники забезпечити дотримання усіх вимог не зможуть. Тому в якості одного із альтернативних варіантів ми пропонуємо залучення іноземних інвестицій. Як приклад, фермери Львівщини, Івано-Франківщини, Херсонщини, Дніпропетровщини отримали підтримку від уряду Канади, що дозволила їм придбати сучасне обладнання для зберігання молока», - наголосив Міністр.

Він також повідомив, що окремі можливості для інвестицій є у вкладеннях в лізинг сільгосптехніки. Через недофінансування фермери не можуть придбати нову техніку та обладнання,  оскільки вартість кредитів може сягати до 30% річних, причому на період до одного року. У Європі ж фермер кредитується на п'ять-сім років під 3-5% річних.

«Перспективним є також розвиток насінництва та селекції. Визнано, що Україна має найкращі можливості для вирощування насіння – зокрема, завдяки природним та кліматичним ресурсам. Наразі у нас уже кілька років успішно працюють французькі компанії, які реалізують двосторонні інвестиційні проекти з насінництва. Триває співробітництво з Китаєм щодо розвитку селекції рослин», - зауважив очільник аграрного відомства.

Олексій Павленко зауважив, що одним із найбільш цікавих проектів, які ми пропонуємо інвесторам – виробництво біоетанолу. «Підписавши Угоду про асоціацію з ЄС, України взяла на себе також зобов’язання щодо збільшення частки біоетанолу в автомобільному паливі до 10% до 2020 року. Донедавна у нас були створені усі умови для монополізації виробництва біоетанолу – право на нього мали лише 12 підприємств. Завдяки дерегуляції галузі виробляти біопаливо може кожне підприємство, отримавши відповідну ліцензію. В цілому ми прагнемо не тільки продемонструвати інвесторам перспективні напрями розвитку агросектора України, але також запевнити потенційних інвесторів, що галузь є стабільною та безпечною для капіталовкладень. Доказом є успішні приклади великих компаній та окремих підприємців, що продовжують свій бізнес в Україні», - повідомив Міністр.

 

 

 

Прес-служба Мінагрополітики

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux