16 червня на Київщині розпочав роботу перший в Україні рибоохоронний патруль

Опубліковано 16 червня 2016 року, 20:46

«Рибний патруль – це новий персонал, люди з високою мотивацією, відібрані на основі відкритих кадрових конкурсів.  Це залучення європейського досвіду, сучасне оснащення – форма, човни, прилади нічного бачення, дрони. Це нові підходи до роботи.  Київський патруль – «пілотний»  і по суті   орієнтир  для всієї України.

16 червня 2016 року на Київщині  запрацював перший в Україні рибоохоронний  патруль. Його було створено замість органів рибоохорони задля  забезпечення на українських водоймах ефективної системи контролю за використанням і відтворенням риби (водних біоресурсів) та  боротьби з браконьєрством. Орган підпорядковується центральному органу виконавчої влади  у сфері рибного господарства – Держрибагентству України (Мінагрополітики).

«Рибний патруль – це новий персонал, люди з високою мотивацією, відібрані на основі відкритих кадрових конкурсів.  Це залучення європейського досвіду, сучасне оснащення – форма, човни, прилади нічного бачення, дрони. Це нові підходи до роботи.  Київський патруль – «пілотний»  і по суті   орієнтир  для всієї України. На ньому – особлива відповідальність»,  –  повідомив Голова Держрибагенства Ярема Ковалів.

"Я вітаю Держрибагентство з запуском першого в Україні рибного патруля! Щиро рада, що також мала честь долучитись до цього пілотного проекту. Впевнена, що цей проект матиме успіх не лише на території пілотної області, а й в масштабах всієї країни. Окрім того, хочу подякувати європейським колегам, що допомогли нам з реалізацією проекту", - відзначила заступник Міністра з питань євроінтеграції Владислава Рутицька.

Перший заступник Голови Держрибагенства Павло Гвозденко  повідомив, що   до роботи у патрулі було відібрано 45 осіб з 2000 претендентів. «Був відкритий, прозорий конкурс.  Із залученням громадськості, представників Мінагрополітики, психологів, незалежних рекрутерів. Співбесіди конкурсантів транслювалися он-лайн, а за ініціативи ГО Agroreforms.UA було проведено перевірку психологічних якостей та рівня фізичної підготовки кандидатів».

Всі рибні патрульні пройшли фахове навчання з іхтіології, гідрології, профільного законодавства, вогневої підготовки, надання першої медичної допомоги, керування плавзасобами.  «Наприкінці червня  на патрульних чекає стажування у спеціалістів з Норвегії, а на почату липня – Литви.  Будемо використовувати в роботі патруля кращий досвід європейців» - повідомив Ярема Ковалів.

Ярема Ковалів повідомив, що рибні патрульні за перший тиждень  практичного стажування (з 1 по 8 червня) показали такий результат роботи як рибоохорона за місяць. «Ми переконані, що основа будь-якої системи, ефективності роботи будь-якого органу – це люди.  Рибні патрульні це підтвердили,  за тиждень  зафіксували правопорушень зі збитками  на  32 874 тис.  Для порівняння, за весь травень на Київщині  було виявлено порушень із збитками на 31 023 тис грн.   За умови   якісного оснащення патруля Київщини, а згодом і всієї України технікою і паливно-мастильними матеріалами – нам вдасться в рази покращити ситуацію із незаконним промислом. Це питання злободенне для України, оскільки обсяг тіньового ринку риби становить близько 4 млрд грн».

Для   оснащення «пілотного» патруля Київщини сучасною  технікою обладнанням: формою, човнами, дронами, приладами нічного бачення  потрібно 15 млн грн. Кошти були знайдені в рамках бюджету на агарокомлекс на 2016 рік і винесені на розгялд ВР через  проект закону 4464 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік». 12 травня проект був схвалений  фаховими аграрним та бюджетними комітетами і наразі чекає на прийняття  у ВР.  Держрибагентство сподівається на розгляд  законопроекту на найближчих засіданнях ВР.

 

Нагадаємо, реформа органів рибоохорони, що включає ліквідацію діючих органів рибоохорони та створення нового органу «рибного патруля» була розпочата 30 вересня 2015 р. через прийняття постанови КМУ №894. Запуск рибного патруля   та ефективної системи контролю є базисом  для подальшого реформування рибного господарства України.  Реформування органів рибоохорони та створення на українських водоймах системи контролю європейського рівня передбачає запуск рибного патруля, запровадження електронної системи моніторингу суден та звітності про вилов для рибалок-промисловиків, а також сертифіката походження риби.

За інформацією прес-служби Держрибагентства

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux