Німецький імпорт нафти за січень-жовтень зріс на 11,1%, - огляд іноземних ЗМІ за 28-29.01.2023

Опубліковано 30 січня 2023 року, 13:17

Ірак будує більше зернових складів для великого врожаю пшениці

Державна рада зерна Іраку схвалила план будівництва силосу місткістю 100 тис. тонн для зерна в центральній провінції Васіт, оскільки вона готується до збору великого врожаю пшениці, сказав Хайдер Нурі, генеральний директор ради.

Нове сховище доповнить два невеликих існуючих. Зернова рада планує збільшити загальну потужність зберігання в Іраку, яка оцінюється в 3–3,5 млн тонн.

Очікується, що виробництво пшениці цього року в Іраку становитиме від 5 до 6 млн тонн. Цього буде достатньо, щоб досягти самозабезпечення.

Джерело: Bloomberg.com


FCI продає на електронному аукціоні 85 тис. тонн пшениці, щоб знизити ціни

Регіональний офіс Індійської продовольчої корпорації (FCI) у Таміл-Наду (штат на півдні Індії) випустить 85 тис. тонн пшениці на відкритий ринок через електронний аукціон, щоб знизити ціни. Це частина загальнонаціональної ініціативи зі стримування цін, які поступово зростали протягом останніх кількох місяців.

Ціни на пшеницю на електронному аукціоні принаймні на 10 рупій (0,12 центів) нижчі за кг, ніж зараз доступні. П. Мутумаран, генеральний менеджер FCI, T.N. регіону, сказав, що лише потреба Асоціації борошномельних млинів Таміл-Наду становитиме 75 тис. тонн на місяць.

Джерело: Thehindu.com


Німецький імпорт нафти за січень-жовтень зріс на 11,1%

Обсяги імпорту сирої нафти в Німеччину збільшилися на 11,1 % за перші 10 місяців 2022 року в річному обчисленні, оскільки економіка відновилася після пандемії COVID-19, тоді як рахунок більш ніж подвоївся через підвищення цін, свідчать офіційні дані в п’ятницю.

Згідно з місячними статистичними даними відділу зовнішньої торгівлі BAFA, Росія залишалася основним постачальником нафти в Німеччині, на неї припадало 27,2 % імпорту нафти.

Приблизно 23,5% імпорту нафти Німеччини в період січеня–жовтня надійшло з британського та норвезького Північного моря, а імпорт із членів Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) склав 16,8%.

Решта була розподілена між іншими джерелами, включаючи Казахстан і Сполучені Штати.

BAFA оприлюднює дані про імпорт із затримкою на кілька місяців, що означає, що вплив санкцій і російських контрдій на енергетичні потоки, зокрема на Німеччину, найбільшу економіку ЄС, проявляється лише поступово.

Імпорт нафти Німеччиною в січні–жовтні з усіх країн зріс до 73,6 млн тонн із 66,2 млн тонн у ті ж місяці 2021 року, повідомляє BAFA.

Країна витратила на імпорті сирої нафти 51,6 млрд євро ($55,98 млрд) за 10 місяців, що на 117,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Середня ціна, сплачена за тонну на кордоні за 10 місяців, зросла на 66,4% порівняно з тим же періодом минулого року і склала 701,73 євро, повідомляє BAFA.

Джерело: Hellenicshippingnews.com 


На початку 2023 року ринок сухого вантажу опинився під тиском

У перші тижні 2023 року ринок сухих сипучих вантажів зіткнувся зі зростанням зустрічних вітрів. У своєму останньому щотижневому звіті судновий брокер Intermodal зазначив, що «протягом останніх тижнів BDI значно впав і досяг рівня, який востаннє спостерігався влітку 2020 року. Є багато причин, чому ставки падають, але в цій статті ми глибше заглибимося в перспективи ринку зерна з точки зору виробництва зерна».

За словами дослідницького аналітика Intermodal, пана Фотіса Канатаса, «щодо пшениці, виробництво буде збільшено в маркетинговому році 2022/2023, оскільки очікується, що ЄС матиме вищі врожаї, до того ж Чорноморська зернова ініціатива поступово набирає обертів. Примітно, що Україна відвантажила до ЄС понад 2 млн тонн. Протягом останнього тижня ми спостерігали зростання потоків середніх вантажів, досягнувши найвищого рівня за весь час у 47 046 тонн. Це також відбилося на світових цінах на пшеницю, причому ціни впали в усіх регіонах».

«По інший бік Атлантики феномен Ла-Нінья демонструє ознаки завершення, що є гарною новиною для фермерів і виробників, а це означає, що в цій частині світу також очікується зростання виробництва. Аргентина, зокрема, очікує підвищення врожайності кукурудзи на рівні 52 млн тонн, що буде на 5% більше, ніж минулого року, а Бразилія прогнозує 125 млн тонн на 2022/23 роки, що на 8% вище, ніж минулого року. Така ж тенденція очікується і для сої, оскільки Аргентина очікує зростання виробництва на 45,5 млн тонн на 4%. Оцінки виробництва сої в Бразилії не повинні залишитися непоміченими, оскільки прогноз Міністерства сільського господарства США щодо 153 млн тонн буде рекордним для країни», – додав пан Канатас.

«І останнє, але не менш важливе: Китай очікує рекордне виробництво кукурудзи та сої – 277,2 млн тонн (+2% порівняно з минулим роком, на 6% вище середнього показника за 5 років і 20,3 млн тонн (+24% порівняно з минулим роком, на 19% вище показника.

Джерело: Hellenicshippingnews.com


Пакистан зіткнувся з чистим дефіцитом пшениці в 2,37 млн тонн

Член Національної асамблеї Пакистану та міністр національної продовольчої безпеки та досліджень Тарік Башир Чима сказав, що Пакистан наразі стикається з чистим дефіцитом пшениці в 2,37 млн тонн, вказуючи на її дефіцит у країні, повідомляє The News International.

За його словами, загальний обсяг пшениці в країні в цьому році склав 28,42 млн тонн, виробництво пшениці – 26,389 млн тонн, а перенесені запаси – 2,031 млн тонн.

Водночас національні вимоги становили 30,79 млн тонн, що призвело до чистого дефіциту в 2,37 млн тонн.

Наразі Пакистан стикається з найгіршою за всю історію борошномельною кризою.

Джерело: Economictimes.indiatimes.com 


Американські фермери планують вирощувати більше пшениці

Оскільки пшениця в США продається за рекордно високу середню ціну в $9,10 доларів за бушель (27 кг), виробники кажуть, що за сім років засіють найбільшу кількість землі пшеницею, цього достатньо, щоб збільшити виробництво на 17%, згідно з сільськогосподарським журналом. Це результат російського вторгнення в Україну 11 місяців тому, який порушив глобальні харчові ланцюги та підвищив ціни.

Журнал Farm Futures повідомив, що щорічне зимове опитування фермерів показало, що вони мають намір висіяти 48,8 млн акрів (19,7 млн га) пшениці, що є найбільшим посівом з 2016 року, щоб виростити врожай 1,92 млрд бушелів (52,3 млн тонн), що на 276 млн бушелів (7,5 млн тонн) більше, ніж минулого року.

Джерело: Agriculture.com


У Тунісі спостерігається гостра нестача продовольства

У Тунісі спостерігається значне падіння рівня життя після повстань Арабської весни 2011 року, так і нестачею продовольства після вторгнення Росії в Україну. Потенційна допомога від Міжнародного валютного фонду може супроводжуватися скороченням державних витрат і подальшими економічними труднощами, хоча не зрозуміло, як швидко надходитимуть кошти.

Враховуючи приблизне зростання в 2,5% у 2022 році, економічний пиріг Тунісу все ще менший, ніж був до повалення багаторічного правителя Зін Ель-Абідін Бен Алі в 2011 році. За останнє десятиліття населення зросло приблизно на 12%, і зараз приблизно п’ята частина країни живе в бідності.

Інфляція, схоже, принесе більше болю тунісцям цього року після того, як у 2022 році індекс споживчих цін досяг двозначного значення — найвищого рівня за 30 років. Протягом останніх 12 місяців у країні спостерігається спорадична нестача основних продуктів харчування. Раніше в січні багата нафтою сусідня Лівія надіслала пшеницю, рис і цукор як допомогу.

Джерело: Bloomberg.com


USDA переглядає прогноз виробництва рису в Бангладеш

Міністерство сільського господарства США (USDA) переглянуло в бік підвищення свій прогноз щодо виробництва рису в Бангладеш у 2022–23 маркетинговому році, починаючи з травня минулого року.

Прогнозується, що виробництво основного зерна становитиме 3,58 крор тонн (35,8 млн тонн) у цьому сезоні, порівняно з офіційною оцінкою Міністерства сільського господарства США в 3,56 крор тонн (35,6 млн тонн).

Міністерство сільського господарства США повідомило, що підвищило площі збирання рису в Аманському сезоні 2022-23 і прогнози посіву до 58,5 лакх гектарів (5,9 млн га) і виробництво 1,41 млн тонн відповідно, що вище, ніж його оцінки на 2021-22 МР.

Джерело: Thedailystar.net


Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux