портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Фітосанітарний стан (за інформацією Держпродспоживслужби)

Опубліковано 25 листопада 2022 року, 15:25

Фітосанітарний стан

сільськогосподарських рослин

24 листопада 2022 року

Повсюди зниження температурного фону несприятливо впливає на розвиток та шкідливість личинок хлібної жужелиці, які перебувають здебільшого в другому (47%) та третьому (53%) віках. Ними за чисельності 0,3-2 екз. на кв.м у Степу, подекуди Лісостепу заселено 2-14% площ озимих зернових колосових культур, здебільшого розміщених після стерньових попередників, та пошкоджено до 6% рослин. Варто відмітити, що за позитивних температур личинки хлібної жужелиці будуть продовжувати пошкоджувати озимину.

За надпорогової чисельності 2-3 і більше личинок жужелиці на кв.м та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фазу кущіння захищають через осередкові чи всуціль полів обприскування дозволеними до використання інсектицидами.

У посівах озимих зернових культур на 3-18% площ продовжують розвиватися борошниста роса, септоріоз, гельмінтоспоріоз, бура листкова іржа, де ними охоплено 2-6% рослин. Продовжується незначний розвиток кореневих гнилей (переважає фузаріозна коренева гниль), при середньому ураженні 1,5 макс. 3% рослин.

Переважно в лісостепових та поліських областях на 15-63% площ озимого ріпаку до 8% рослин хворіє на пероноспороз, фомоз, альтернаріоз, інші хвороби.

Аналіз матеріалів моніторингу, які надходять з областей, свідчать що у посівах озимих зернових на 5-40% обстежених площ обліковують 0,5-3 жилих колоній мишоподібних гризунів на гектарі, на 5-58% обстежених площ озимого ріпаку виявляють 1-2 колоній на гектарі. Повсюди на 25-100% багаторічних трав, садах, незораних площах після просапних культур, неугіддях, інших природних стаціях кількість мишоподібних гризунів враховується по 2-4, в осередках Вінницької, Миколаївської, Полтавської, Черкаської областей до 5-6 колоній на гектарі. У Миколаївській та Одеській областях обліковують курганчикових мишейякі зелені не споживають, а харчуються насінним кормом із культурних та диких злаків. За даними спеціалістів кількість курганчиків на 1 гектар становить 1-4.

Враховуючи здатність мишоподібних до швидкого розмноження та міграцій, наявність кормів чисельність їх зростатиме, тому необхідно посіви озимих тримати під постійним контролем. За наявності 3-5 жилих колонії на гектар, гризунів знищують шляхом розкладання зернових принад дозволеними родентицидами.

В господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку, багаторічних трав та інших угідь.

За оперативною інформацією про хід робіт із захисту рослин, наданою Головними управліннями Держпродспоживслужби в областях станом на 24 листопада 2022 року, в господарствах усіх форм власності тривають роботи із захисту сільськогосподарських культур від мишовидних гризунів.

На даний час оброблено 195,6 тис.га сільськогосподарських угідь, з них :

озимі зернові культури – 87,2 тис.га;

озимий ріпак 96,7 тис.га;

багаторічні трави – 5,6 тис.га;

інші культури – 6,1 тис.га.

Хімічним методом проти мишовидних гризунів оброблено – 147 тис.га, біологічним методом – 48,6 тис.га.

Захист сільськогосподарських культур з початку поточного року проведений на площі біля  37 млн. га., з них біологічним методом – 1 млн. га. 

Для проведення всього комплексу заходів захисту рослин від шкідливих організмів з початку 2022 року використано понад 32 тис. тон препаратів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux