Біоенергетика – швидкозростаюча галузь енергетичного сектору

Опубліковано 03 серпня 2023 року, 11:23

Ситуація, що виникла в енергетичному секторі Україні внаслідок повномасштабної війни вимагає пошуку шляхів виходу з кризи. Зруйновані обстрілами енергетичні об’єкти, що забезпечували електроенергією та паливом цілі сектори промисловості так і більшу частину населення більше не в змозі виконувати цю функцію. Країна вимагає альтернативу для досягнення енергетичної незалежності. Такою альтернативою може бути біопаливо, що набирає великих об’ємів виробництва.

Виробництво таких джерел енергії «розкидано» по території країни, що і дає можливість будувати виробництво в безпосередній наближеності до місць скупчення сировини.

Для України актуальний розвиток трьох напрямків: біометан, біоетанол та біодизель. Це зумовлено тим, що Україна аграрна держава і в ній велика кількість сировини для такого виробництва.

Що стосується біодизелю то виробництво його в нашій країні відсутнє на даний час.

Інша ситуація з біометаном. Перший біометановий завод відкрився в квітні 2023 року та вже виробляє 3 млн. мгазу. В перспективі, до кінця цього року, відкриття ще чотирьох біометанових заводів, що зможуть забезпечити виробництво 70 млн мгазу вже до кінця цього року. І з кожним роком об’єми будуть зростати. Сприяти збільшенню виробництва будуть нові правки в Митний кодекс України, що дозволить експортувати метан в країни Європи, закачуючи його в нашу газотранспортну систему.

Що стосується біоетанолу то його виробництво в Україні становить 381 тис. т на рік і така кількість не межа. Нового росту виробництва очікують після затвердження обов’язкового додавання в бензин 5 % біоетанолу.

Разом з цим все вищезазначене викликає зацікавленість не тільки в інвесторів та спеціалістів, а й в людей які не мають відношення до виробництва біопалива. Оскільки дана тематика є нова, необхідним є висвітлення досягнень та проблематик, що виникають. На сьогоднішній день вже є проекти, такі як «UABIO FRIDAYS», які займаються інформуванням суспільства та пошуком шляхів розвитку зазначеного сектору виробництва. Серед спікерів проекту піднімаються різноманітні теми, що стосуються технології виробництва біопалива, вирощування енергетичних рослин, особливості міжнародного та українського законодавства, що безпосередньо стосується альтернативних джерел енергії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux