Державне фінансування науки та освіти в аграрній сфері

Опубліковано 10 квітня 2023 року, 09:40

Наука

Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» Мінагрополітики за бюджетною програмою КПКВК 2801050 «Наукова і науково-технічна діяльність у сфері розвитку агропромислового комплексу, стандартизації та сертифікації сільськогосподарської продукції» передбачено 112,124 млн грн.

Мета зазначеної програми – проведення науковими установами, які віднесені до сфери управління Мінагрополітики, прикладних наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у сфері розвитку агропромислового комплексу, стандартизації та сертифікації сільськогосподарської продукції, в тому числі за пріоритетними напрямами, та впровадження у виробництво сучасних розробок та прогресивного досвіду.

Наказом Мінагрополітики від 10.02.2023 № 168 затверджено паспорт бюджетної програми на 2021 рік за КПКВК 2801050 «Наукова і науково-технічна діяльність у сфері розвитку агропромислового комплексу, стандартизації та сертифікації сільськогосподарської продукції» на суму 112,124 млн грн, у тому числі, за загальним фондом – 56,542 млн грн та за спеціальним фондом – 55,582 млн грн.»


Освіта

До сфери управління Мінагрополітики належить 13 закладів післядипломної та професійно-технічної освіти (далі–заклади освіти Мінагрополітики), які забезпечують підвищення кваліфікації фахівців та підготовку робітничих кадрів для агропромислового сектора економіки України.

Заклади освіти Мінагрополітики за рахунок коштів державного бюджету виконують державне замовлення щодо підвищення кваліфікації фахівців агропромислового комплексу.

Довідково. Відповідно до Закону України «Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів» постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р. № 306 затверджено Порядок формування державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів (далі – Порядок). Відповідно до Порядку, щороку постановою Кабінету Міністрів України затверджується перелік державних замовників та обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів.

На зазначені цілі Мінагрополітики у державному бюджеті передбачаються кошти. Зокрема, Законом України від 3 листопада 2022 року № 2710-IX «Про Державний бюджет України на 2023 рік» (із змінами) Мінагрополітики за бюджетною програмою КПКВК 2801130 «Підвищення кваліфікації фахівців агропромислового комплексу» передбачено кошти в обсязі 13 млн гривень.

Наказом Мінагрополітики від 09.02.2023 № 156 затверджено паспорт бюджетної програми на 2023 рік за КПКВК 2801130 «Підвищення кваліфікації фахівців агропромислового комплексу» на суму 29,68 млн грн, у тому числі, за загальним фондом – 13 млн грн та за спеціальним фондом – 16,67 млн гривень.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux