У Брюсселі презентували проект Концепції сільського розвитку України

13.05.2013 17:30

У Брюсселі триває перше засідання робочої групи з питань сільського господарства та розвитку сільських територій у межах Платформи №2 «Економічна інтеграція та наближення до політик ЄС» ініціативи «Східне партнерство». На заході українська делегація презентувала проекти Концепції сільського розвитку України та перші результати співпраці з сільськими громадами в межах ініціативи «Рідне село».

Участь у засіданні взяли представники країн − членів ЄС та кандидатів. Україну на заході представляла делегація у складі директора ДУ «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» Ірини Синявської, начальника відділу європейської та міжнародної інтеграції Департаменту зовнішньоекономічних зв’язків Мінагрополітики Олександра Романовського та виконавчого директора УКАБ Олександра Вержиховського. Вони презентували проекти Концепції сільського розвитку України та перші результати співпраці з сільськими громадами в межах ініціативи «Рідне село».

Представники Мінагрополітики запропонували декілька напрямків співпраці з ЄС. Зокрема, запровадження адресної підтримки агровиробників за допомогою системи Crosse Compliance; впровадження європейського досвіду розробки програм зі збереження сільських поселень; практична допомога європейських спеціалістів у створенні та налагоджуванні діяльності сільськогосподарських кооперативів; навчання студентів та викладачів у європейських університетах тощо. Були досягнуті попередні домовленості з представниками профільного Міністерства Литви щодо надання практичної та консультативної допомоги у розробці національної програми сільського розвитку відповідно до вимог ЄС.

Версія для друку