В Україні може бути створено Резервний продовольчий фонд під егідою Всесвітньої продовольчої програми та ФАО

Опубліковано 07 травня 2013 року, 11:40

Микола Присяжнюк під час бесіди з пані Казін зазначив, що Україна повністю підтримує кроки й ініціативи Організації Об’єднаних Націй, що спрямовані на вироблення скоординованого, всеохоплюючого підходу до вирішення проблеми подолання голоду у світі, та усвідомлює важливість питання розвитку глобального співробітництва задля забезпечення продовольчої безпеки людства. Міністр також наголосив, що останніми роками Україна постійно зміцнює свої позиції на світових ринках продовольства.

Учора, 6 травня, Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк провів робочу зустріч із виконавчим директором Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) пані Ертарін Казін. Під час зустрічі обговорювалися питання перспективних напрямків взаємодії України з ВПП, участь у якій має надзвичайно важливе значення для України.

Микола Присяжнюк під час бесіди з пані Казін зазначив, що Україна повністю підтримує кроки й ініціативи Організації Об’єднаних Націй, що спрямовані на вироблення скоординованого, всеохоплюючого підходу до вирішення проблеми подолання голоду у світі, та усвідомлює важливість питання розвитку глобального співробітництва задля забезпечення продовольчої безпеки людства.
Міністр також наголосив, що останніми роками Україна постійно зміцнює свої позиції на світових ринках продовольства.
«Ми не лише забезпечили продовольчу безпеку всередині держави, але і змогли закріпити статус надійного торговельного партнера. Про це свідчить той факт, що вітчизняні зернові стали активно купувати європейські країни, які ще п'ять років тому сумнівалися в їхній якості. Так, у 2012 році Європейський Союз придбав 7,7 мільйона тонн зерна, ставши найбільшим імпортером українського хліба», − наголосив Міністр.
Він також висловив ініціативу створення на постійній основі Резервного продовольчого фонду під егідою Всесвітньої продовольчої програми та ФАО, що дасть змогу оперативно реагувати на продовольчі виклики у світі.
Міністр додав, що Україна має можливість постійно оновлювати об'єкти продовольчого фонду та забезпечувати їхнє швидке переміщення до місця призначення, завдяки наявності необхідної інфраструктури.
Відповідно до прогнозів Міністерства, найближчим часом Україна може вийти на щорічне виробництво зерна обсягом 80 мільйонів тонн. З них 35 мільйонів тонн йтимуть на внутрішні потреби, а решта − на експорт. В Україні такий резервний запас зерна може бути створений на рівні 5-10 мільйонів тонн.
Окрім того, Міністр зазначив, що Україна, вже маючи позитивний досвід співпраці з Всесвітньою продовольчої програмою, веде роботу з виробниками щодо їхньої реєстрації як потенційних експортерів у Глобальній торговельній мережі ООН з метою активізації участі українських компаній у гуманітарних програмах ООН. Адже українські пшениця, цукор та олія можуть бути основною продукцією для постачання в межах програм.
Наприкінці зустрічі Микола Присяжнюк запевнив пані Ертарін у тому, що наша держава буде всіляко підтримувати ініціативи Всесвітньої продовольчої програми, спрямовані на поглиблення співпраці у боротьбі з бідністю та голодом у світі, нарощуючи свої потужності з виробництва продовольства.

 

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux