Закупівельні ціни на молоко в одноосібників зросли на 18%

Опубліковано 23 квітня 2013 року, 10:08

Зважаючи на ситуацію, яка склалася на ринку молока у минулому році, постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2012 №807 було затверджено мінімально допустимий рівень цін на незбиране молоко. Завдяки цьому вдалося стабілізувати закупівельну ціну на молоко, зокрема від господарств населення.Водночас, Мінагрополітики працює над впровадженням нових механізмів, що дадуть можливість стабільно отримувати якісне молоко за вигідними як для виробника, так і для переробника й споживача цінами.

Станом на 22 квітня закупівельні ціни на молоко у господарствах населення зросли на 18% порівняно з минулим роком. Так, за оперативною інформацією з регіонів, середня закупівельна ціна на молоко від господарств населення становить 2554 гривні за тонну, що на 18% вище, порівняно з цією датою минулого року. А від сільськогосподарських підприємств молоко закуповується в середньому за ціною 3629 гривень за тонну, що вище на 11%. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

Зважаючи на ситуацію, яка склалася на ринку молока у минулому році, постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2012 №807 було затверджено мінімально допустимий рівень цін на незбиране молоко. Завдяки цьому вдалося стабілізувати закупівельну ціну на молоко, зокрема від господарств населення.

Водночас, Мінагрополітики працює над впровадженням нових механізмів, що дадуть можливість стабільно отримувати якісне молоко за вигідними як для виробника, так і для переробника й споживача цінами.

«Адміністративне регулювання закупівельних цін на молоко є лише тимчасовим заходом. Тому, аби отримати економічно обґрунтовану ціну на молоко, селяни мають підвищити його товарність, а також знайти оптимальні шляхи збуту. Досягти цього можна за рахунок розвитку сімейних ферм з використанням сучасних технологій, а також об’єднання в кооперативи, які сприятимуть реалізації виробленої продукції без посередників», − наголосив Микола Присяжнюк.

Водночас, очільник відомства зазначив, що у сільгосппідприємствах ціни зросли на 11% та становлять 3,6 гривні за літр. Найвищі закупівельні ціни на молоко першого ґатунку сільськогосподарських підприємств спостерігаються у Донецькій області (4010 грн/т), Луганській (4000 грн/т), Харківській (4100 грн/т), найнижчі – у Запорізькій області – 3360 грн/т. Молоко другого ґатунку у населення закуповується за найвищою ціною в АР Крим (3250 грн/т), Донецькій (3000 грн/т) та Херсонській областях (3116 грн/т).

Нагадаємо, що раніше Міністр вказував на одну з причин низьких закупівельних цін на молоко, якою є необґрунтований та неконтрольований посередник. Саме його зловживання призводить до втрат сільгоспвиробників. Виходом із цієї ситуації є створення заготівельних кооперативів та сімейних ферм. 

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux