Україна обговорить міжнародні торговельні стандарти під час сесій Світової організації торгівлі

12.07.2017 13:25

12-14 липня в м. Женева (Швейцарія) проходить засідання Комітету СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів, під час якого члени СОТ обговорюють питання торгівлі, регіоналізації хвороб рослин та тварин, нового законодавства країн у сфері СФЗ, процедур імпорту, тощо.

Участь у засіданні Комітету з питань СФЗ від України беруть представники Держпродспоживслужби та Мінекономрозвитку.

Напередодні, 11 липня, відбулася тематична сесія в рамках Комітету стосовно досвіду країн при визнанні принципів регіоналізації щодо хвороб рослин та тварин.
Участь у сесії взяли представники Європейського Союзу, США, Японії, Південно-Африканської Республіки, Гватемали, а також експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) та секретаріату Світової організації торгівлі.

Під час тематичної сесії Україна доповіла про власний досвід стосовно визнання торговельними партнерами регіоналізації території держави щодо високопатогенного грипу птиці та визнання України відповідно до критерії МЕБ як країни, вільної від губчастоподібної енцефалопатії ВРХ.

Нагадаємо, що з метою розвитку експортного потенціалу нашої держави та просування української продукції на зовнішні ринки Держпродспоживслужбою проводиться постійна робота щодо визнання статусів України щодо певних хвороб та регіоналізації території України при виникненні небезпечних хвороб.

 

 

Версія для друку