В Мінагрополітики обговорили питання зернової логістики

12.07.2017 12:42

11 липня під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка відбулася нарада з питань логістики.

У заході взяли учать заступник Міністра агрополітики Олена Ковальова, керівники профільних департаментів Мінагрополітики та Мінінфраструктури, представники ПАТ «Укрзалізниця» та компаній – учасників зернового ринку.

У ході зустрічі були обговорені нагальні питання зернової логістики залізничним транспортом, кількість і забезпечення вагонами-зерновозами учасників зернового ринку, залізничні тарифи на перевезення зерна у поточному та 2018-2020 роках.

Також були порушені питання встановлення прозорого механізму формування плану «маршрутних» відправок за участю елеваторів, оборотність парку зерновозів та стимулювання будівництва власних вагонів шляхом зміни тарифної політики на рухомий склад.

Метою наради стало аналіз та пошук рішень для розв’язання проблемних питань у зерновій логістиці напередодні найбільшого перевезення зернових культур, який традиційно припадає на вересень, коли починається збір кукурудзи.

Також було наголошено на задовільних результатах логістики у 2016/2017 маркетинговому році, який став рекордним як за обсягом врожаю зернових, так і за експортом на зовнішні ринки.

Нагадаємо, що у 2016/2017 МР експорт зернових культур та борошна склав 44 441 тисячу тонн, що на 4 954 тисячі тонн більше ніж у попередньому періоді.

Прес-служба Мінагрополітики

 

 

Версія для друку