Регіональний принцип експорту птиці до ЄС продовжує діяти

17.03.2017 14:04

Статус експорту продукції птахівництва до ЄС не змінювався. Рішенням Комісії від 27 січня 2017 року Європейським Союзом було визнано застосування принципу регіоналізації та заходи щодо зонування території України при виникненні грипу птиці.

«Заборона на експорт продукції птахівництва до ЄС діє лише для трьох областей, де були зафіксовані випадки захворювання на високопатогенний грип птиці. Рішення про регіоналізацію було прийнято у січні цього року. Ніяких інших рішень із того часу не приймалось», - повідомив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

Таким чином, на сьогодні продовжується експорт до ЄС м’яса птиці та продукції птахівництва з України за винятком Одеської, Херсонської та Чернівецької областей, де були зафіксовані випадки захворювання на високопатогенний грип птиці. 

За інформацією Держпродспоживслужби, з початку 2017 року до країн-членів Європейського Союзу українські виробники поставили 363,5 тонни продукції птахівництва. Зокрема, до Естонії було поставлено м’ясо куряче вагою 58,4 тонни, до Нідерландів – 148,8 тонни, до Німеччини - 18,6 тонни, до Польщі - 126,7 тонни.

Версія для друку