Ситуація на ринку цукру стабільна – МінАПП

Опубліковано 20 липня 2016 року, 09:48

Протягом останніх років фіксується тенденція до щорічного зниження споживання цукру населенням, а також скорочення запиту на цукор зі сторони суміжних галузей харчової промисловості. «З урахуванням початкових запасів та обсягів зовнішньої торгівлі, у тому числі і в рамках домовленостей з ЄС, пропозиція внутрішнього ринку за нашими прогнозами, складе близько 2,05 млн тонн, при потребі внутрішнього ринку в на рівні 1,6 млн тонн.», - зазначив директор департаменту продовольства МінАПП Микола Мороз.

Україна в стані повністю забезпечити внутрішній ринок цукру на наступний сезон. Про це свідчать дані Мінагрополітики щодо прогнозів виробництва на 2016/2017 маркетинговий рік. Зокрема, за даними відомства буде вироблено близько 1,7 млн. тонн цукру, що є достатнім для забезпечення внутрішнього попиту.

Протягом останніх років фіксується тенденція до щорічного зниження споживання цукру населенням, а також скорочення запиту на цукор зі сторони суміжних галузей харчової промисловості. «З урахуванням початкових запасів та обсягів зовнішньої торгівлі, у тому числі і в рамках домовленостей з ЄС, пропозиція внутрішнього ринку за нашими прогнозами, складе близько 2,05 млн тонн, при потребі внутрішнього ринку в на рівні 1,6 млн тонн.», - зазначив директор департаменту продовольства МінАПП Микола Мороз. Він також додав, що вказані фактори, разом із достатніми обсягами перехідних залишків свідчать про стабільну ситуацію на ринку цукру.

 

Достатня наявність цукру на внутрішньому ринку підтверджується і стабільною ціновою ситуацією. Згідно з офіційними даними Держстату, протягом листопада 2015 р. – червня 2016 р. оптово-відпускні ціни виробників та роздрібні ціни на цукор знизились на 9,2% та 11,8% відповідно. Необхідно також відзначити, що реалізація цукру ДСБУ «Аграрний фонд», яка здійснювалася протягом січня-квітня цього року не мала значного впливу на внутрішній ринок, оскільки збут цукру був призначений виключно для промислової переробки та не міг бути реалізований в роздрібній торгівлі. Крім того, реалізовані обсяги цукру становили 5,8% внутрішнього споживання цукру за період.

Ключовим фактором, який вплинув на рівень ціни цукру в Україні, за припущенням спеціалістів МінАПП, могло стати зниження попиту на цукор зі сторони переробних підприємств та населення.

 

Довідково: За даними Держстату, в 2015 році порівняно із 2014 зменшилось на 451 тис. тонн (15%) виробництво основних цукровмісних продуктів (соків, джемів, згущених молокопродуктів, йогуртів, морозива, кондитерських виробів, солодких алкогольних та безалкогольних напоїв тощо), що в перерахунку на цукор складає 110 тис тонн (або 7% ємності ринку цукру).

За розрахунками Держстату, показник споживання цукру населенням має постійну тенденцію до щорічного зниження: у 2011 році споживання цукру на одну особу складало 38,5 кг на рік, у 2014 році (останні дані) – 36,3 кг на рік.

За оперативною інформацією з заводів, станом на 15 липня поточного року оптово-відпускна ціна цукру склала 12,6-13,1 грн/кг. За даними Держстату, середня роздрібна ціна цукру в Україні станом на 11 липня поточного року становила 13,67 грн/кг.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux