На бізнес-форумі в США презентують інвестиційний потенціал сільського господарства України

06.07.2015 15:44

В рамках Американо-українського бізнес-форуму, який відкриється 13 липня у Вашингтоні, презентують інвестиційний потенціал агропромислового сектора України. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко під час брифінгу в Миколаївській області.

Він додав, що в програмі форуму передбачено проведення окремої аграрної панелі, під час якої представникам американського бізнесу презентують привабливі напрямки інвестування у розвиток сільського господарства та логістики України. Серед них — проекти модернізації систем зрошення в південних областях, будівництва об’єктів портової логістики, лізингу тощо. «Ми плануємо залучити американській бізнес до цієї роботи та повернутися в Україну з конкретними домовленостями», — сказав Міністр.

Він додав, що вказані проекти край важливі і для Миколаївської області, яка традиційно є одним з лідерів з виробництва сільськогосподарської продукції та експорту. Наприклад, відновлення систем зрошення, рівень зношеності яких досягаю 82%, дозволить у 2-3 рази збільшити врожаї. Відповідний проект, що реалізується спільно зі Світовим банком, вже пройшов технічну стадію. Експертну допомогу в його реалізації також готовий надати проект USAID. «На базі технічного аналізу експерти розраховують бюджет. Міжнародні донори готові долучитися до реалізації цього проекту. Однією з умов є об’єднання мереж в єдину систему. Це питання опрацьовується. Адже на сьогодні вони розділені на державну, комунальну та приватну власність, деякі взагалі не мають господаря», — додав Олексій Павленко.

Прес-служба Мінагрополітики

Версія для друку