Земельний банк кредитуватиме аграріїв під 10% річних

05.10.2012 11:22

Ставки по кредитам для аграріїв можуть зменшитися з 20-25% річних до 10%. Це стане можливим завдяки роботі Земельного банку, створення якого підтримує Міністерство аграрної політики та продовольства України. Це дасть змогу зменшити навантаження на державний бюджет, з якого наразі компенсується частина ставки по кредитам. Про це повідомив директор Департаменту фінансово-кредитної політики Мінагрополітики України Баграт Ахіджанов.

«Ми плануємо створити Земельний банк для того, щоб сільгоспвиробники мали сприятливі умови для роботи. Наразі кредитні ставки, під які кредитуються аграрії інших країн світу становлять 4-7% річних. А кредитні ставки, які пропонують комерційні банки для вітчизняних аграріїв коливаються в межах 20-25%, тобто чверть частини від тіла кредиту», - зазначив Баграт Ахіджанов.  

За його словами, державна програма по здешевленню кредитних ставок працює в Україні вже більше 10 років, проте не вирішує комплексне питання через відсутність коштів у державному бюджеті у необхідній кількості.

«Левова частка державних коштів йде на погашення тих високих кредитних ставок, які щороку зростають. З одного боку, є об’єктивні обставини, які формують ці кредитні ставки, але держава не впливає на це. Тому ми вирішили підтримати ідеологію започаткування Земельного банку, який дозволив би аграріям одержувати кредитні ставки не більше 10% річних», - підкреслив директор Департаменту фінансово-кредитної політики.

Прес-служба Мінагрополітики

Версія для друку