Мінагрополітики: урожай картоплі цього року буде близький до минулорічного - 23 млн тонн

07.08.2012 10:21

Цього року в усіх категоріях господарств посаджено 1,432 млн га картоплі. Це дасть змогу зібрати врожай близький до минулорічного -  23 млн тонн. Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олександр Сень.

«Площа посадки картоплі в цьому році становить 1,4 млн га, що на рівні минулого року. Погодні умови в основних регіонах, де вона вирощується, – північних та центральних областях – можна визначити як задовільні. Це дає можливість очікувати виробництво картоплі (за даними регіонів) в обсязі близько 23 млн тонн», - повідомив заступник Міністра.    

Він також зауважив, що українці щороку в середньому споживають тільки третину від цього обсягу - 6 млн тонн. Отже,  пропозиція картоплі на ринку є достатньою, що дасть можливість забезпечити споживчий попит українців.

Фахівці Міністерства також підкреслюють, що незважаючи та те, що із загального обсягу виробництва картоплі близько 97% вирощується в особистих селянських господарствах, овоче та картоплесховищами здійснюються необхідні заходи щодо її закупівлі та зберіганню.

Це, в свою чергу, дає можливість утримувати ціни на картоплю на належному рівні.

                                                                       Прес-служба Мінагрополітики

 

 

Версія для друку